YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Vesti (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Muzičarima plene opremu ! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=19379)

sstipa 10.07.2011 14:49

Muzičarima plene opremu !
 
Pozdrav svima !
Kako naslov kaze evo da podelimo muku i sramotu sa svim clanovima i simpatizerima ovog foruma !
Naime - u okrugu grada i samom gradu Sremska Mitrovica pokrenuta je akcija policije i inspektora koji posle 01 h. radi sprecavanja narusavanja javnog reda i mira oduzimaju raznu opremu i instrumente muzicarima i uz krivičnu prijavu predaju sudiji za prekrsaje koji posle izrecene novcane kazne i uplate te iste izvrse povracaj oduzete opreme i instrumenata !
U toku petka i subote pojedinim lokalima kao i muzicarima je zaplenjena oprema ali ne samo strujasima nego i akusticnim bendovima tipa ak. gitare... i tamburasima !!!
Ima li ovde pravde i zakona ?

EmirTotic 10.07.2011 15:10

Da pise kaznu za narusavanje reda i mira ili nepostovanja cega vec pa i da razumem, ali da zapleni opremu to je vec isuvise. Policijska drzava, moze im se. :(

Dell 10.07.2011 16:18

Jbt, mogli su 'ladno i nama onda na zurci to da urade...

Millan 10.07.2011 16:29

Jbt, sinoc sam svirao u Sr. Mitrovici, al' do 00h, i bas kad smo kretali kuci oko 1h, ispred lokala je prolazio policijski automobil zastajuci pred ulazom.... A, prosli ponedeljak sam bio u Lovackom Domu i svirao do 02h, takodje u Sr. Mitrovici!:S

sstipa 10.07.2011 20:11

Molio bih kolege koje su upucene u zakon, i ako znaju nesto o tim njihovim pravima za plenidbu da nam malo pojasne koliko zapravo policija ima ovlascenje da tako nesto radi , koja su nasa prava muzicara da im nedamo opremu ili sta vec u toj situaciji raditi !!!

sinisa 10.07.2011 21:19

Ja smo ne shvatam jel se oni prave da su tako glupi ili su stvarno.
Pa nije problem u muzicarima vec u gazdama lokal.
Sto njima ne zatvore lokal i gotovo ako vec ne postuju radno vreme.

Ja sam imao slican problem u NS pre 3 godine i na srecu nisu mi uzeli opremu ali su mi pisali prijavu ikao nisam svirao u to vreme vec je muzika isla sa kompjutera lokala i preko njihovog ozvucenja ne preko mog,ali aj ti to objasni njima.
Bitno ima je samo da ispune normu da im ne odbijaju od palte.

edinzulic 10.07.2011 21:21

to je sramota... pa koji je sad to razlog oduzimanja opreme muzicarima koji rade isto kao oni... da zarade... pa covjece kako bi bilo da mi njima oduzimamo oruzje (kad bi ikako to mogli ) :D al suvisna je svaka rijec... Ipak mi smo krivi za sve sto takvo nesto dozvolimo... pa trebamo se boriti za svoja prava, a kao drugo ipak tu ima istine u "narusavanju mira" jer i meni je nekad neugodno kad u blizini moje zgrade u jednom manjem lokalu drma muzika... Nama je lijepo dok sviramo, ali bogme osobama koje zive u blizini ne bih rekao da je bas ugodno msm. ako je u jako kasnim satima... Al ima i dobrih ljudi kao moj komsija ... pa dok ja sviram u stanu i odvrnem malo jace on odma ide po gajbu piva i zove ostalu raju da uzivaju :D

Tomo007 11.07.2011 14:49

u hrvatskoj je zakon ovakav, imaju vam pravo zapljeniti opremu ako niste registrirani glazbenik tj. nemate dozvolu za svirke, nema veze dali se radi o akusticnim insturmentima ili elektricnim, sve vam mogu uzeti ako nemate dozvolu. Dozvolu mozete napraviti u glazbenim udrugama koje ce vas prijaviti kao glazbenike i dobit ce te karticu koja potvrduje da ste glazbenik(to kosta oko 300 kn), i onda vam inspekcija ne moze nista, onda samo gazda moze imat problema jer ne postuje radno vrijeme ili zato sto njegov kafic ometa javni red i mir, glazbenici s tim nemaju nikakve veze. Napravite si dozvole i onda se nemorate bojat nikoga :D

Dell 11.07.2011 15:31

Znaci svirate svatove po danu normala s ekipom, ono taman dodjete po mladu u kucu da je vodite mladozenji i policija 'ladno moze doc i u sred pjesme "Izadji mala" zaplijenit harmoniku, prim, bugariju?

Ace 11.07.2011 15:37

Pa nekome bolje instrumente da zaplene nego mladu :lol:


Trenutno vrijeme na Forumu 22:48

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org