YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros 2 nejasnoce oko nekih opcija (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=20542)

skoricnik 12.11.2011 12:19

Tyros 2 nejasnoce oko nekih opcija
 
Drugari, imam tri pitanja vezana za T2. To jos uvek nisam resio, a smeta mi.

1. Zbog cega, kada ukljucim RIGHT3 klavijatura prestaje da reprodukuje RIGHT1 i 2 iako su oni ukljuceni, znaci samo se cuje 3?

2. Zbog cega, kada pozovem npr. RIGHT2 iz USER DRIVE, sacuvam u registraciju, pa na sledecem pozivanju klavijatura pozove RIGHT2 iz CUSTOM VOICE, iako sam prethodno sacuvao da povlaci iz USER DRIVE?

3. Moze li neko da mi objasni foru na koju radi RECORDER? Ja sam pokusao nesto, ali mi nije uspelo.

Pozdrav!

Bokic 12.11.2011 12:56

1. Prvi put cujem tako nesto. Verovatno su ti preopasne boje na R3.
Jedino sto mi pada na pamet je da ti midi podesavanja nisu dobra ako ti je na R3 terca.

2. To nema veze. Npr. u Customu ti je na klaviru jacina Hall-a -70. Ti smanjis na 30 i sejviras u User Drive. Kada stavis User Voice u Registraciju, registracija povlaci sva podesavanja Voice-a (efekte, dinamiku i sl.) iz User Drive-a, a sam Voice povlaci iz Custom-a, (ukoliko je sempl u pitanju).

3. Koji Recorder, midi ili HD Recorder ?

momo 12.11.2011 13:15

1.Ja sam tako šta doživeo na psr 9000 to je sigurno vezano sa instalaciju terci.
deinstaliraj terce pa vidi da li se ponavlja.
Ako na dugmićima na ekranu menjaš boju onda pali samo tu koju stisneš,nadam se da nisi pogasio r1,r2,a ostavio r3,siguran sam da toliko se razumeš.Ako nisi verovatno su terce.
2.Na 9000 moraš setap snimiti nakon sređivanja i napraviti bekap podataka gde je snimljeno.
E sad,9000 ne može povlačiti boje direktno sa harda kao ritmove ,moraš ih učitati u user(custom).Pretpostavljam da je tako i sa tyrosom,ako poziva mesto na koje si učitao zvuk sa harda onda je to to .Jer u registraciji pamti adresu tj.broj custom voica tako i styla.
Npr.ako napraviš u music finderu ili registraciji postavku za neku pesmu i to memorišeš kad posle zameniš taj taj ritam na tom mestu nekim koji ti bolje odgovara on će raditi u svim registracijama koji imaju upisano to mesto,znači nema veze sa imenom ritma.
Tako je na psr 9000 ali skoro sam siguran da nije promenjeno na tyrosu...

skoricnik 12.11.2011 13:26

@Bokic

Probao sam midi reset, ali mi nije pomoglo, i dalje se to desava.

Mislio sam da u User Drive mogu semplovi da se smestaju, verovatno sam tu gresio.

Mislim na HD Recorder.

MikiB 12.11.2011 13:34

Idi na split point podesavanja i vidi dali ti je R3 isto splitovan kao R1 i R2.Ja sam to isto imao na Tyros 3.Samo ih stavi da budu sva tri isto splitovana napr ,na C3.I trebalo bi da ti rade R 1,2,3, zajedno.

skoricnik 12.11.2011 13:41

Split point je u pitanju. Resio sam to.

Ostaje jos trece pitanje.

milepsr 12.11.2011 14:01

Pritisnes STOP i REC dugme zajedno, otvorice ti se novi prozor gde napravis novi fajl i das mu ime. Nakon toga kliknes na REC dugme, pa udjes u VOLUME stranicu i smanjis signal toliko da ti ne peak-uje. Kad smanjis signal, vratis se na REC stranicu i pritisnes PLAY dugme, tu pocinje da ti snima.

gega 12.11.2011 20:11

***
 
Evo ovako......
zasigurno nije bash ali bash sve u detalje opisano u prirucniku ali je dovoljno jednostavno i razumljivo da se nadze 80 posto odgovora na postavljena pitanja.
Vidim da skoro niko nije ni otvorio taj prirucnik.....:(
Ako ce vam nesto pomoci...okaceno je na 4share DVD za tyrosa 2,3 i4
pa skinite i malo prostudirajte.
Ne bi postavio na dovnload jer bi time krsio pravilnik ali ako nekoga interesuje,neka se javi. Da se razumemo...ne radi se o nikakvoj pirateriji niti o prodaji....;)


Trenutno vrijeme na Forumu 06:58

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org