YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Pa50 poceo da zakiva (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26737)

palachinak 09.02.2014 18:58

Pa50 poceo da zakiva
 
U zadnjih 10-ak dana moj pa50 je opasno poceo da me zabrinjava, prosli vikend dodjem na svirku, upalim klavijaturu kad nema osvetljenja na displeju dobrih 30 sekundi i onda se pojavi ! Prodje dva sata, sviram sam nekih 10-ak pesama u rumbi, hocu da promenim ritam kad ono nista ne reaguje, zablokirala totalno, morao sam da ugasim pa da upalim i onda se dozvao! Sinoc dodjoh na svirku, upalim synth, opet nema svetla i to preko minut i opet dodje! Opet posle nekog vremena pustim fajl na jednom kanalu, krenem da spremim fajl na drugom kanalu kad opet zakova i opet sam morao da restartujem synth pred punim lokalom! Inace, OS mi je decembar 2002, sa HD, ne znam da li je do harda, posto mi je dva puta zakivao, morao sam da ga formatiram, ili mu je vreme da mre ?!? Ako neko zna uzrok molim za pomoc !!!

rolandx 09.02.2014 19:56

Meni to ne miriše da je hard. Uzimam u obzir da se problem javlja i sa osvetljenjem display-a. Negde ili gubi kontakt ili ga pravi... Najbezbolnije je da za pocetak ucitas global od nekog kolege za koga znas da mu Pa50-ka radi savršeno... Ili nadji na netu...

http://www.korgpa.com/support/discon...korg-pa50.html

Mozda problem prave svi oni ritmovi ili boje koje si uzimao iz ko zna kojih setova. Desavalo se meni na Pa500 i na Pa600 da zamrzava, dok nisam skontao, koji je ritam i koja boja je problem ( sound) izbrisao nepozeljno i nikad vise.... Opet kazem mislim da nije hard... Tebi zamrzne u sred ritma, ne verujem da si bas taj ritam pozvao direkt sa harda ako je to moguce na Pa50 ,.. mislim da nije

palachinak 09.02.2014 23:59

Ali ima jos nesto tu cudno, posto radim petkom i subotom, ostavljam opremu u lokalu, i oba puta mi se desilo sa displejom kad mi synth prespava tu, dodjem u subotu vece i to mi se desava! Nikad nisam cackao OS, ne znam da li da se usudim, pogotovo zbog harda, ako se bude formatirao roknucu se !!!

AcaG600 10.02.2014 00:15

Uradi backup ti tog tvog harda za svaki slucaj da imas u kompjuteru da ako se bilo sta desi, da mozes da vratis, ali uradi backup svega sem globala. Kada zavrsis to, uradi hard reset klavijature da ti vrati sve fabricki totalno kako je bilo kad se uzima klavijatura nova i onda ucitaj backup koji si napravio (bez Global-a), jer on hoce da zeza u dosta slucajeva. Probaj ovo za pocetak. Ako se bude ponovilo, onda imas neki hardverski problem i onda moze da mirise na plocu, ali za pocetak uradi ovo. Nije nista tesko :) Pozdrav

rolandx 10.02.2014 00:26

To objasnjava display,. to sto ostavljas tamo klavijaturu verovatno negde na hladnom. Kolega je Korg Pa500 iz hladne sobe uneo u toplu prostoriju,.... Kada je uključio display se jedva ukljucio,... i nije reagovao na dodir jedno pola sata. Za tih pola sata i kada bi pokusao nesto da pritisne radilo je usporeno kao comp sa hiljadu virusa.. Dakle display bi mogao da bude zbog hladnoce i kondenzacije...

palachinak 10.02.2014 00:45

Hvala vam na savetima, nadam se da ce biti od koristi, samo da me ova moja kantica jos malo posluzi ! Vidim, Rolandx da si zadovoljan sa pa600, u mnogim postovima je zestoko branis, stavljas je ispred pa900, ali meni za lokale mnogo znaci Sequencer, za tezge ne toliko, pa mogao bi mi ukratko reci kojom brzinom prebacuje sa jednog fajla na drugi, ako si probao?

rolandx 10.02.2014 06:58

Prebacuje u momentu. Imas tu opciju i na Pa500 i na Pa600, kojom brzinom zelis da ti pusta midi fajlove, sinhronizovano ili realtime. Nisam iskreno probavao kako bi to zvucalo na svirkama, ali prednost Pa600 su MP3 fajlovi ;) ... U svakom slucaju i Pa600 i Pa500 imaju džuboks tako da mozes poredjati bezbroj pesama i on idu po redu... mozes kontrolisati koja ide koju ces preskociti , citati u isto vreme tekst i ostalo... Opet napominjem jesam kuci gledao kako to sve fercera ali nisam na svirkama dok svi pilje u mene.... A i pevacima je trema da ih matrica ne ostavi ili oni da pozure.... =))=))=))

palachinak 10.02.2014 15:23

Plasim se za pa500, mnogo ih ima u prodaji, cuo sam da se cesto kvare, mada on ima Sequencer, ali da ne duzim mnogo a i odosmo van teme, uzeo je jedan moj kolega pa600, odusevljen je kako lepo radi, razmislicu dobro posto mislim da je vreme da ovo moje cudo prodam, valjda ce izdrzati jos malo!!! Druze, hvala ti puno, nemam reci, svakom se trudis da pomognes, svaka ti cast !!!

vingula 10.02.2014 18:24

Jel smijem pitat šta opće znači ta rječ "ZAKIVAO" ???

rolandx 10.02.2014 19:45

Odgovoriću s namerom da stvarno pitaš ;) , mislim da je kolega mislio na zamrzavanje boja, ritmova, pesama... ( bug). Boja i ritam u nekom trenutku ostanu u tonivima u kojima su se u tom momentu zatekli (zamrznu) i nista ne pomaze osim gasenja ( cak ni shift+stop)...
Dodato:
.
Vidim da nisi pitao stvarno:lol: .. nema veze.. Termin jeste =))=)) Al sta mozes...


Trenutno vrijeme na Forumu 02:24

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org