YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Pojačala (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Pitanje o pojacalu- Behringer EP4000 Stereo Power Amplifier - 4000 Watts (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=11902)

Rule 02.12.2009 01:52

Pitanje o pojacalu- Behringer EP4000 Stereo Power Amplifier - 4000 Watts
 
Dali moze neko da mi malo bolje pojasni ili ako neko ima nekog iskustva uvezi ovog POJACALA. Htjeoo sam da kupim ovo pojacaloo , pa mi treba pomoc. Imam 4 KUTIJE , prvee dvije kutije su 15" YAMAHA koje imaju pojedinacno 500W , a drugee dvije su PEAVY 400W pojedinacno . Pa bi bilo dobro kad bi nekoo mogo da mi pojasni malo uvezi WATI ( mislimo koju jacinu bi trebo da dobijem pojedinacno na svaki od ovi zvucnika . ) SVE 4 KUTIJE imaju po 8 OMA . Na ovoj stranici pise da bi trebo da dobijem ( 700 watts per channel at 8 ohms; 4,000 watts at 4 ohms bridged. ) Na ovoj stranici sam gledo to : http://cachepe.zzounds.com/media/qua...7e42148121.jpg

murtson 02.12.2009 10:37

ja bih u tvom slučaju kupio pojačalo koje može raditi i na 8 ohma,a ne samo na 4 i na 2ohma. tako da, ako ti trebaju samo dvije kutije ,radiš na dvije. sa ovim pojačalom to baš ne ide. ...

Rule 02.12.2009 17:43

Pa ovo pojacaloo radi i na 8 omaa isto , ne samo na 2 i 4 oma , zato sam i ostavio tu WEB stranicu daa mozee se pogleda ti karakteristike ovog pojacala .
Dodato:
( TO JE MANUAL NA KOJEM SE MOGU POGLEDATI SVE KARAKTERISTIKE )

aleksandar72 02.12.2009 21:16

Nisi naveo tacne specifikacije/model kutija,ali evo pokusacu.
Predpostavljam da su to fullrange kutije i da ces ih koristiti u stereo modu.
Behringer kaze:
8Ohm-550W
4Ohm-950W
2Ohm-1250W
U tvom slucaju 4 kutije,tj ukupno 4ohm,svaka kutija dobija po ca.475W snage od pojacala,sto mislim da je za tu konfiguraciju i OK.
Sto se tice zvuka,....za te pare je behringer OK,ozbiljna pojacala ovog ranga kostaju "malo vise".

Pozz

Rule 04.12.2009 01:49

Hvala prijatelju na odgovoruu ~~~

domino 04.12.2009 13:24

Ovo je jos jedna Behringerova replika QSC pojacala. Vredi svaki euro. A sto se tice kutija, na njega ces moci da povezes 6 kutija bez ikakvih problema. Mozda i 8 ali to je druga tema (opsirnija) pa ne bih dalje :)

Pozdrav

vladimir68 04.12.2009 19:24

aleksandar ti je objasnio uvezi povezivanja kutija u tvom slučaju.Taj bechringer nema 4000w RMS ni u ludilu nego kako ti je napisano u nekom od predhodnih postova.Vodi računa i o tome da bechringer nema trafo na kakav smo mi navikli (okrugli,cigla,......težak) nego ima ˝neku konfiguraciju elektronike˝ koja mu ˝daje˝ snagu, ali koja i dosta lako crkava kod nestabilnih napona (zavisi gde sviraš,dali koristiš UPS,stabilizator,..).Ja bi uzeo nešto drugo.

domino 05.12.2009 01:08

@vladimir68
Samo mala korekcija.
EP4000 ima torusni trafo. Nije SMPS izvedba kako verovatno pretpostavljas (vidim iz tvog posta). I njegovih 16.6kg to dokazuje. Pouzdanost ce tek biti na proveri, ali kako je to replika QSC-a ja ne sumnjam da ce izdrzati svaki test.Narocito za te pare... :)

Pozdrav

aleksandar72 05.12.2009 02:34

Tacno je da EP4000 ima u sebi torusni a ne klasicni "SMPS" trafo,ali utopija je da ovo pojacalo moze gurati 8 kutija od 8 oma.
Ja iskreno ne bi vise od 4 kutija kacio!To su enormne snage koje transformator treba da producira tokom rada sa sest 8 omske kutije i cisto sumljam da i pored veliku efikasnost torusne transformatore,EP je u stanju to da podnese.Nije problem kaciti 6 kutija ali sta se desava sa kvalitetom sounda kad povecamo kvantitet kutija??Ja mislim da je to presudno kod pojacala ili?Bolje 4 kutija i zdrav sound(THD -1%) i stabilni rad pojacala nego 6 ili sta znam hipoteticki,8 kutija.Ne zaboravimo da pojacalo "pojede" najvecu snagu kod frekfencija oko 100Hz!Sta je sa basovima??
Ono "4000" je ipak samo "marketing" i kad se uporedi sa modelom kojeg su kopirali....Toma Zdravkovic bi rekao:"Dva smo sveta razlicita" ;)
ali....cenu od 350EUR opravdava u svaki slucaj!!
QSC kojeg su kopirali kosta najmanje 4 puta vise! B-)

domino 05.12.2009 11:51

I to smo resili :) Sto se mene tice ova tema je "closed".

Pozdrav


Trenutno vrijeme na Forumu 11:31

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org