YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Demo snimci (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Deeda - demo snimci (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=19171)

Deeda 16.06.2011 00:14

Deeda - demo snimci
 
Pozdrav,evo da i ja sebe predstavim malo... Trenutno sviram na GEM Wx-2,a spremam se za sedmicu , dvije uzeti PA 500 ili PA 800...
Komentari,sugestije,savjeti dobrodošli...


Dejan Dedic - Mix pjesama
You need to upgrade your Flash Player

P.S. Administratori,nadam se da sam dobro postavio temu...
:)

Firanga 16.06.2011 03:28

ok deeda ... solidno :)
samo vjezbaj !!!

Simke 16.06.2011 08:36

@Deeda
Los ti je zvuk,iz klavijature izlazi bas jeftin sound!
Svirka je ok,solo je dobar..samo vezbaj,i skupljaj pare za nesto bolje!

Aldin92 16.06.2011 10:07

Bas ko sto kaze simke, los je zvuk klavijature. tebi samo treba bolja masina
to je to. dobro sviras.

Deeda 16.06.2011 13:28

Hvala na komentarima,masina stize za 2,3 sedmice...
Nisam hteo ništa bolje dok se ne uvežbam... ;)
Pozz

negovan 16.06.2011 20:21

Samo vezba i naravno bolja masina :) Savet ili kritika za levu ruku: koliko vidim hvatas samo osnovne akorde, sto nikako nije dobro...mnogo skaces od akorda do akorda sto ti sigurno ne moze koristiti. Vezbaj obrtaje intervala i videces koliko ce ti biti lakse :) Pozdrav i sve najbolje

markonato 17.06.2011 00:08

Nije lose, dobri su ti trileri, dosta tacno sviras i samo napred dovesces ti to do perfekcije, jos kada legne bolja masina pa ima samo da bije. Pozdrav

Deeda 09.08.2011 18:13

Pozz evo nesto novo,komentari,kritike,pohvale,sve je dobrodoslo :)
Pozdrav...


Dejan - mix pjesama KORG PA500
You need to upgrade your Flash Player

dalibor jarmina 09.08.2011 19:56

...
 
malo je mutan snimak, ne znam čime je snimano, vjerojatno mobitelom, snimi drugi puta direktno u komp. pa stavi snimak, i još nešto...koliko vidim po ovome videu, sve pjesme si odsvirao iz a-mola, a transponirano je na cis-mol:confused:, da li si to namjerno napravio, ako da, zašto? ako se mučiš sa crnim tipkama, nisi trebao transponirat, time ništa nisi dobio, samo vježbaj i doći će s vremenom sve na svoje...pozz

sabancica 09.08.2011 20:00

ovaj mix je odlican.Steta sto nije bolji snimak ali mi se svirka dopada.Vidim i masina nova je legla..cestitam.;)

Deeda 10.08.2011 02:30

@dalibor jarmina
Svirao jesam u a-molu,a transponovao mi kolega jer je njemu lakse pevati (ma da ovde nije pevao,al tada smo vezbali),pa samo transponujem kako zelim,ne namerno ;)
Snimano je kamerom,samo sto sam ja zeznuo ,konvertovao u malu velicinu pa mutno ispalo,a i zvuk se konvertovao ,iduci put ce bude dosta bolje ;)

@sabancica
Nije jos legla masina,to je na masini od kolege,ja sam trenutno u Kanadi,i kad se vratim PA800 je tu ,hvala na komentarima,pozdrav svima ;)

Deeda 11.09.2011 15:35

Dejan Dedic - Radjaj sinove i Put me zove KORG PA800
 
Evo nešto na novoj mašini,KORG PA 800 , Dynamix Pro set,komentari,kritike,sve dobrodošlo,pozz :)


Dejan Dedic - Radjaj sinove i Put me zove KORG PA800
You need to upgrade your Flash Player

smuchac 11.09.2011 15:56

Kolika je velika razlika kad je bolji stroj u igri. :)
Ovo je sad mnogostruko bolje u pogledu i tvoje svirke i onog dosta jeftinijeg zvuka s Generalmusic-a, NHF.
Sve mi se više sviđa PA 800 kao i Korg općenito iako sam zagriženi Yamaha user,možda se desi čudo... :)
Samo naprijed. ;)

negovan 11.09.2011 17:09

Sto se tice tehnike, ok, malo gresaka u harmoniji, ali nije toliko strasno. Klavijaturu i zvuk necu da komenrarisem, stvar ukusa, jedina zamerka, kada ide strofa i refren, nemoj da sviras, uzmi neki patos, string, brass i cepaj, precice ti u naviku i imaces problema sa pevacima. Pozzz

Deeda 11.09.2011 22:01

Hvala na komentarima :)
Negovan,inace kada sam sa pevacom onda uzmem strings ili brass,a ovo sam čisto zato što sam svirao sam ;)

MrNobody 11.09.2011 22:57

svaka cast vezbanje se isplati samo napred rezultati se vide...sve najbolje pozzz

Deeda 13.09.2011 14:46

@Smuchac , ako budeš uzimao uzmi KORG veruj mi nećeš se iznevjeriti,za mene su to mašine perfekt,još kad ih središ pff :)

@MrNobody hvala na komentaru sve najbolje ;)
Dodato:
Evo jos nesto od mene:


Dejan Dedic - Avlije Avlije uzivo KORG PA800
You need to upgrade your Flash Player

Komentari,kritike,pohvale,sugestije,sve je dobrodoslo,pozdrav svima ... :)
Dodato:
Evo jos nekih snimaka


Dejan Dedic - Oziljci,Lijte kise,Djavolica uzivo KORG PA800
You need to upgrade your Flash Player


Dejan Dedic - Kraljica Srca Mog i Jos te sanjam uzivo KORG PA800
You need to upgrade your Flash Player

Pozdrav svima :))

nesaband 16.09.2011 09:53

@Deeda

imas odlicnu klavijaturu.
potrudi se malo da sredis aranzerski deo klavijature.
Nije dovoljno samo ubaciti neciji set i nista ne popraviti u istom.
potrudi se da ti se svi instrumenti u aranzeru cuju kako treba.

sto se tice demo snimaka:sviras malo nervozno,tempo ti je malo brzi nego sto bi trebalo da bude.

forspil je ok ali kada sviras deo koji se peva stavi neku neutralnu boju,neki strings ili nesu slicnu boju.

mlad si,imas perspektivu,mekana ti je ruka(sto je dobro)i nastavi da vezbas.

Povedi malo racuna i o harmoniji da bi bila tacnija.

ovo kako sad sviras moze da prodje ali se potrudi da budes jos bolji.

Hvala na tvom komplimentu koji si mi uputio na PP

pozdrav

mirandess 16.09.2011 15:26

Evo poslusao sam i ja kolegu, sve u svemu nije lose! Potpuno se slazem sa kolegom Nesom, mekan zglob cuda cini, fini trileri skroz! Samo vjezbaj, i slazem se sa ostalim kolegama, kada ide pjesma malo ubaci strings-a ili koji brassic,ili mozda pokoji bell(nalazi ti se na performansi synth1) a na refrenu opleti onako kako se i pjeva :) i ožeži, sve u svemu, dobra mašinka je u tvojim rukicama, i nabaci malo aranžmana iz download centra, malo ih preuredi i super :) sve u svemu ocjena od 0-10 je 9.5 :)

P.s. volio bih da cujem kako pjevas, ili pjevate, ako vec imas pjevaca ili pjevacicu, posto sam ja vise fanatik za glas nego za sviranje, a opet volim i jedno i drugo :) Eto ga prijatelju, svako dobro i samo naprijed :)

Deeda 16.09.2011 15:34

Citat:

Originalno postovano od nesaband (Post 192720)
@Deeda

imas odlicnu klavijaturu.
potrudi se malo da sredis aranzerski deo klavijature.
Nije dovoljno samo ubaciti neciji set i nista ne popraviti u istom.
potrudi se da ti se svi instrumenti u aranzeru cuju kako treba.

sto se tice demo snimaka:sviras malo nervozno,tempo ti je malo brzi nego sto bi trebalo da bude.

forspil je ok ali kada sviras deo koji se peva stavi neku neutralnu boju,neki strings ili nesu slicnu boju.

mlad si,imas perspektivu,mekana ti je ruka(sto je dobro)i nastavi da vezbas.

Povedi malo racuna i o harmoniji da bi bila tacnija.

ovo kako sad sviras moze da prodje ali se potrudi da budes jos bolji.

Hvala na tvom komplimentu koji si mi uputio na PP

pozdrav

Hvala na komentaru,fazon je u tome što baš ne znam nešto mnogo o klavijaturi pa tek sve učim,dobio sam ju sredjenu,malo po malo ju kontam,polako naučiću oko nje,tak da ne znam baš šta trebam tačno sređivati oko klavijature,zato sam ti i poslao,možda znate neki savjet ili nešto slično ;)

A što se tiče tog dok sviram dio pesme koji se peva,kada sam sa pevačom onda ubacujem strings,ili brass zavisi kakva je pesma... :) A na solo ovde sviram čisto radi vežbe ;)

Iskreno,kad sviram nisam nervozan,nego se možda previše opustim,pa negde se osjeti po neki falš,neke pesme volim da sviram original neke po svom ukusu,inače sam samouk :)

Hvala,pozdrav ;))
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od mirandess (Post 192742)
Evo poslusao sam i ja kolegu, sve u svemu nije lose! Potpuno se slazem sa kolegom Nesom, mekan zglob cuda cini, fini trileri skroz! Samo vjezbaj, i slazem se sa ostalim kolegama, kada ide pjesma malo ubaci strings-a ili koji brassic,ili mozda pokoji bell(nalazi ti se na performansi synth1) a na refrenu opleti onako kako se i pjeva :) i ožeži, sve u svemu, dobra mašinka je u tvojim rukicama, i nabaci malo aranžmana iz download centra, malo ih preuredi i super :) sve u svemu ocjena od 0-10 je 9.5 :)

P.s. volio bih da cujem kako pjevas, ili pjevate, ako vec imas pjevaca ili pjevacicu, posto sam ja vise fanatik za glas nego za sviranje, a opet volim i jedno i drugo :) Eto ga prijatelju, svako dobro i samo naprijed :)

Hvala na komentaru ;)

Ja iskreno imam dobar sluh,i dobar glas,nekad mi kažu 'unovči' ga, a nekako me trema hvata kada pevam,ali sam rekao sam sebi da cu morati propevati ,samo mi treba malo da se oslobodim,ne znam ni sam zašto imam tu neku nervozu oko pevanja,ali proce me ubrzo :D

Hvala,pozdrav,svako dobro ;)

nesaband 16.09.2011 16:07

najvaznije je dao proucis klavijaturu sta sve moze a to ces najlakse da uradis ako imas uputsvo za pa800 i procitas ga deo po deo.

precesljej prvo to da znas na cemu sviras i samo vezbaj i bice sve OK.

kad sam rekao"nervozna svirka" nisam mislio da si ti nervozan nego da treba malo da usporis da bi ti tempo i metrika bili bolji.

Deeda 18.09.2011 13:42

Prokleta je zena ta i Lazu da vreme leci sve
 
Pozdrav,evo još nešto od mene :

Miroslav Ilic - Lazu da vreme leci sve


Dejan Dedic - Lazu da vreme leci sve KORG PA800 uzivo
You need to upgrade your Flash Player

Halid Beslic - Prokleta je zena ta


Dejan Dedic - Prokleta je zena ta uzivo KORG PA800
You need to upgrade your Flash Player

Kritike , pohvale,sugestije,komentari sve dobrodoslo... :)
Pozdrav, Dejan.

nikola1980 04.10.2011 20:14

Izvini,matori nisam video odmah!!!! super je,samo pichi,provalices je brzo nije to neka velika nauka!!!!

Deeda 30.10.2011 00:15

Pozz evo neki moji snimci,nisu svi ritmovi dynamix-a prepoznacete koji su(rumba i 7/8) no u ostalim sam koristio i boje,svašta smixano,po mom ukusu :D
Komentari , kritike , pohvale,sve je dobrodošlo... :D



Dejan Dedic - Mix pjesama KORG PA800
You need to upgrade your Flash Player

Neke sam pesme ponavljao u ovom snimku sto sam snimao kablom u računar,to sam cisto radi kvaliteta zvuka,tako cu svaku pesmu + jos mnogo novih... komentari kritike,pohvale,sve je dobrodoslo :D Pozdrav!

zeljko 30.10.2011 00:22

Svidja mi se kako ti zvuce snimci i klavijatura sto se ritmova i boja tice jos samo kad bih malo pripazio na takt u svirci i da ne zuris sa tim prelazima...koliko ja sad momentalno cujem...jedan pjevac bih se ispatio dok bih uhvatio ritam...To je moje misljenje i bez ljutnje...nastavi dalje sa vjezbom imas potensijala to se cuje...pozzz

Deeda 30.10.2011 00:26

Jeste to i ja priznajem negde nesvesno ubrzam,ja planiram da sam pevam ,ali probao sam sa jednim pevacem svojim kolegom iz razreda,nije tako lose,samo vezba,ali Boze moj zavisi kako kome odgovara,ja iskreno ne volim sporo da sviram,mada neke pesme se moraju sporo svirati :)
Inace isto dok se peva strofa i refren ne sviram sa bojom,obicno uzmem brass ili string zavisi sta je u pitanju :D poz

zeljko 30.10.2011 11:50

Aha pa dobro ako ti tako pjevas i tebi pase onda je ok...mislio sam na ovaj zadnji mix pjesama.Upravu si kad ide pjesma trebalo bih da se sviraju neki tisi instrumenti,jer ovako zbunjuje pjevaca pogotovu ako nisu svi trileri na svom mjestu kad harmonika svira preglasno u strofama....Jos nesto koliko se da primjetiti kao i da malo imas problema sa akordima kad tacno treba da se mjenjaju ali u sustini svidja mi se kako izvodis poneke trilere u ovim predhodnim dva snimka....Pozzz

Ace 30.10.2011 13:11

Forspil koji si oznacio kao "Ajde jano" je ustvari forspil pesme "Milke duso"
Inace fino je, kada pade noc je verojatno i najdobra medju ostalim, kod narodnjake trebas izostriti triler.
Pozdrav

nesaband 30.10.2011 15:43

Meni se dopada kako ti sviras,mlad si,treba jos da ucis ali sve u svemu je dobro.
Samo tako nastavi

Deeda 31.10.2011 01:23

Citat:

Originalno postovano od Ace (Post 195716)
Forspil koji si oznacio kao "Ajde jano" je ustvari forspil pesme "Milke duso"
Inace fino je, kada pade noc je verojatno i najdobra medju ostalim, kod narodnjake trebas izostriti triler.
Pozdrav

Ma joj sta ja znam,neki pevaju ajde Jano...
Kako mislite izoštriti triler,da se bolje,lepše čuje ili šta već ;)

Ace 31.10.2011 10:59

Da me ne razumes pogresno, meni se svidja kako ti sviras, na odlican si put ... samo ovaj 7/8 mix mi malo tehnicki odstupa, trileri ne sviras komplikovano a ipak malo prepletes prste pa se i poneki ton nadje da zakasni ili podrani. Samo to je moja zamerka.
Pozdrav

Deeda 31.10.2011 23:42

Citat:

Originalno postovano od Ace (Post 195801)
Da me ne razumes pogresno, meni se svidja kako ti sviras, na odlican si put ... samo ovaj 7/8 mix mi malo tehnicki odstupa, trileri ne sviras komplikovano a ipak malo prepletes prste pa se i poneki ton nadje da zakasni ili podrani. Samo to je moja zamerka.
Pozdrav

E to priznajem i ja sam,nekako brzopleto uradim,ni sam ne znam,ali vežbom se sve sredi.. :D pozz

gnovako8 08.11.2011 00:39

Odlicno , druze ako trebas kakvu pomoc javi se oko pa800

negovan 08.11.2011 15:06

Sve u svemu nije lose! Malo mi je cudno to kako u nekim deonicama odsviras dobro, sa puno ukrasa koji su manje vise tacni, a onda odsviras neku deonicu veoma tanko! Pokusaj da to malo izbalansiras... a sto se tice trilera u 7/8 oni ne trebaju biti ostri, vec razlozeni i mekani... Puno srece u daljem radu :)

tranzit 09.11.2011 04:39

Dedicu 'ajd to da nam snimis na PC direktno iz klavijature. Danas svako ima nekakav PC, a poneki cak i u kupatilu i spaizu. Svi ti kao nesto daju komentare a nista se tu brate na tim snimcima ne cuje. Snimas svirku mikrofonom sa kamere. Gore i zalosnije nema. Sta on moze da snimi. Vise ti cujem komsiju kako se dere jer mu je glasna tvoja svirka, nego tvoj instrument. I smanji taj reverb i delay, sve pliva u njima. Cuje ti se delay sa solo instrumenta i u slijedecoj pjesmi koliko je jak i dug. Imas ti dosta tehnike, ne treba ti nista da kamufliras tim delayom. Inace, sviras ti to vrlo pristojno momak. Uz malo vise vjezbe svasta nesta moze biti od tebe. Ne mogu nista konkretnije da ti napisem jer su snimci katastrofalni. Snimi to kako treba (obavezno u stereofoniji) pa da onda cujemo sve sto ovako ne cujemo, a mislim da ima kod tebe dosta da se cuje.

Deeda 10.11.2011 01:13

Citat:

Originalno postovano od tranzit (Post 196516)
Dedicu 'ajd to da nam snimis na PC direktno iz klavijature. Danas svako ima nekakav PC, a poneki cak i u kupatilu i spaizu. Svi ti kao nesto daju komentare a nista se tu brate na tim snimcima ne cuje. Snimas svirku mikrofonom sa kamere. Gore i zalosnije nema. Sta on moze da snimi. Vise ti cujem komsiju kako se dere jer mu je glasna tvoja svirka, nego tvoj instrument. I smanji taj reverb i delay, sve pliva u njima. Cuje ti se delay sa solo instrumenta i u slijedecoj pjesmi koliko je jak i dug. Imas ti dosta tehnike, ne treba ti nista da kamufliras tim delayom. Inace, sviras ti to vrlo pristojno momak. Uz malo vise vjezbe svasta nesta moze biti od tebe. Ne mogu nista konkretnije da ti napisem jer su snimci katastrofalni. Snimi to kako treba (obavezno u stereofoniji) pa da onda cujemo sve sto ovako ne cujemo, a mislim da ima kod tebe dosta da se cuje.

Jedino mi je taj zadnji klip snimljen u računar,ove ostale nisam,jer nisam imao kabl,sada će ostali snimci biti mnogo kvalitetniji... hvala na komentaru, pozz :))

@Negovan , hvala druže,bude se sve sredilo vežbom :D pozz

Deeda 23.11.2011 18:21

Evo nesto novo,pozdrav :D
Kritike,pohvale,komentari,sugestije sve je dobrodoslo :)


Dejan - Novi mix pjesama KORG PA800
You need to upgrade your Flash Player

zeljko 23.11.2011 22:55

Super boje mi se svidjaju koje imas na klavijaturi i ritmovi su dobri...Svirka kao i uvijek nije lose ali uvjek moze i bolje..tako da samo nastavi dalje i bice uvjek sve bolje i bolje...Ko vjezba taj i uspije...Pozzz

Deeda 23.11.2011 23:28

Citat:

Originalno postovano od zeljko (Post 197647)
Super boje mi se svidjaju koje imas na klavijaturi i ritmovi su dobri...Svirka kao i uvijek nije lose ali uvjek moze i bolje..tako da samo nastavi dalje i bice uvjek sve bolje i bolje...Ko vjezba taj i uspije...Pozzz

Hvala brate,ma uvek moze bolje,iskreno i to sto sam snimio,nekako u knap sa vremenom,stvarno puno obaveza,nekad se desi da ne sviram po 2,3 dana,treninzi,skola,praksa,devojka,sviranje,nema cega nema :D :cool:

zeljko 23.11.2011 23:39

Ma nemoj sad da se vadis:lol:Dje moze djevojka da smeta dok vjezbas=))Salim se malo...Druze razumijem te skola je na prvom mjestu pa onda sve ostalo..bice vremena za sve dok je zivota i zdravlja..Pozz


Trenutno vrijeme na Forumu 04:03

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org