YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   problem sa klavijaturom (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3466)

zeko 02.02.2008 18:04

problem sa klavijaturom
 
pozdrav...
jucer sam u klavijaturu (korg i3) ubacio set iz download centra i sve ja radilo super. nikakvi problemi se nisu desavali..danas kada sam je htio upaliti, samo se zatamni displej i nista ne radi..niti lampice,ni zvuka nema..samo crni displej.:-O
normalno bi bilo da nekoliko sekundi nakon tog (tamnog displaya) pojavi poruka "music workstation korg i3" te se ona klavijatura potpuno upali tj.spremna je za svirati. meni ostane na tom zatamnjenom displayu i tako stoji...pokusao sam vise puta, ali isto se desava. molim one koji znaju sta bi moglo biti za pomoc!

josipv 02.02.2008 18:49

Nesto je ocito zablokiralo,vjerojatno postoji nekakav RESET klavijature,a to ce ti reci kako se radi netko ko je imao vise iskustva sa i3,ja sam ga davno imao ali nisam imao nikakvih problema.

sevce 02.02.2008 19:52

Zdravo zeko
probaj ovako:ARR Play i Edit Style oba dvoje pretisni i upali pa onda load-iraj fabricke diskete ,
imam ga jos ali ne koristim ga uopste pa sam zaboravio kako sto
puno srece
Pozdrav
sevce

zeko 02.02.2008 20:05

Citat:

Originalno postovano od sevce (Post 25330)
Zdravo zeko
probaj ovako:ARR Play i Edit Style oba dvoje pretisni i upali pa onda load-iraj fabricke diskete ,
imam ga jos ali ne koristim ga uopste pa sam zaboravio kako sto
puno srece
Pozdrav
sevce

hvala sevce, ali nije uspjelo..klavijatura uopce ne reagira niti na jedno dugme ,pa tako niti na ova dva..

sevce 02.02.2008 20:15

zdr zeko
eto jos nesto. ako imas harddisk probaj ovako:Edit Style i Dis oba dvoje pritisni i upali klavijaturu posle toga ko sto rekoh fabricka disketa i to
PS: prije da upalis izvadi disketa iz klavij
javi sta ima

zeko 02.02.2008 20:25

zdravo sevce, nemam hard disk. gledao sam preko googla za ovaj problem, nigdje nista ne pise. i skoro cijeli forum prosao, takoder nista. nasao sam samo za taj reset o kojem mi ti govoris, ali od njega nista jer uopce ne prihvaca ni tipke ni dugmice...kao da zamrzne sve u prvoj sekundi kad je upalis...

zeko 03.02.2008 05:17

pozdrav kolege! zar nema nikoga tko bi mi mogao pomoci rjesiti problem..tj.dati svoje misljenje u cemu bi mogao biti problem?

josipv 03.02.2008 19:51

Neznam koliko si vjest sa rastavljanjem klavijatura,ali probaj skinuti dolnji poklopaci i na maticnoj ploci ces vidjet jednu baterijicu,izvadi je van i stavi ponovo,mozda rijesi problem,jedino ako to uspije izgubices sve sto si imao save-ano u klavijaturi,znaci bit ce kao tvornicka,ako ni to nebude pomoglo,onda ces morat traizt majstora!

Pozdrav!

jager 03.02.2008 20:14

Samo da dopunim Josipa... kada izvadis bateriju, nemoj je odmah vracati, vec je ostavi izvadjenu neko vreme. Par minuta, recimo. ..
Ako ni to ne pomogne, onda jedino servis...

Marco7 04.02.2008 01:26

...
 
Moj kum je imao klavijaturu I5s,crkla mu je jedan baterija koja drzi tu memoriju u user programima i kad ona crkne klavijatura nece da radi!Moj ti je savet da kontaktiras Mikija majstora,nemoj sam da menjas bateriju mozes da sjebes stvari!Zovi coveka koji je strucan da ti objasni kako stoje stvari ;) Pozdrav i nadam se da ces vrlo brzo restiti problem...


Trenutno vrijeme na Forumu 13:45

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org