YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   MEMORISAT SET KORG PA 800 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2210)

Tuzlak2004 18.07.2007 08:22

MEMORISAT SET KORG PA 800
 
Cao Ljudi,

imam jedan problem pa nadam se da mi moze neko pomoc.

Uvjek kad memorisem set od korga pa800 izgubim samplove na njemu, znaci ako ga hocu oped pojaviti (load) nebudu vise tu. Pogledao sam u soundu dali ima tih multisamplova., Svi Mulitsamples su tu po nazivu ali ne funkcionisu vise kako treba fali tonova itd.

Ucemu je problem?

Pozdrav svima vas Tuzlak

asanjtunje 18.07.2007 20:47

hajde Tuzlak moj, moras kad snimas oznaciti sve male kvadratice sa kvakicama unutra,znaci global,style,performans itd znaci sve,bas sve i onda moraju i sve sempl daten biti snimljeni sa tim setom.

Tuzlak2004 19.07.2007 08:15

joj asantuje to sam vec davnih dana isprobao i sve kvakice stavio na global cak i na favorite koje uopste nemam. Kad ga oped loadiram u biti je sve tu znaci boje u performance u programmu i cak u sondu na RAMU kao multisamples...samo da nema u tom multisample nista vise ili samo jedan ton. Gdje bi mogao biti problem? Virus ili OS novi? ...

Hvala unapred

Tuzlak tvoj

DinO74 19.07.2007 09:23

Pozdrav Tuzlaci! Ne znam kako ide Load na Pa800 ali predpostavljam da je slicno kao na PA1XPRO... Tuzlak2004 imas li gdje u globalu ili u disk mode ili ne znam ti ni ja gdje vec opciju PCM AUTOLOAD ili AUTOLOAD PCM DATA ??? Na Pa1XPro kada je ta funckija iskljucena , set se loadira pri svakom ukljucivanju klavijature ali se ne ucitavaju samplovi i multisamplovi, sve ostalo se ucita...Mozda te to zeza ta funkcija koja nije ukljucena... Pozdrav Tuzlacima od komsije iz Banovica :wink:

dalabu 19.07.2007 09:41

sound-record-pa opet record na displeju da ti oni brojevi u gornjem redu predju u donji red i boje ce izlaziti dobro.Pozdrav.

Tuzlak2004 19.07.2007 17:48

Nerazumijem..? vidite....mozda ili vjerovatno neko ima isti problem vjerovatno jedan BUG na systemu od KORGA Pa800. Znaci sve je tu, multisamples..samples...samo ne izlazi ni jedan ton ili samo jedan naprimjer C. kad ga oped loadiram taj set moj.

Prije toga kad sam ga napravio i kad nisam druge setove loadiro sve je bilo ok ..dal ga ja iskljucivo ili upaljivo svi samplovi su bili tu i culi se.

Tek od kad sam jedan drugi pa oped taj uvjek to postane.

PS: kad sam memoriso..sve kvakice sam upalio da znaci sve memorise...

Ucemu je problem?

triton_Extreme 19.07.2007 19:33

Cao Jarane,

mozda ja ti mogu da pomognem cujemo se na msn....

Pozdrav Elvis

asanjtunje 19.07.2007 21:37

Pozdravljam Dina iz Banovica. jedno pitanje: znas li Cosku Harmonikasa iz tvoje carsije?

dalabu 20.07.2007 03:16

asantunje; nije on Cosko on je Refko.Znam ga ja dobro,a znam i Necka njegovog nerazdvojnog kolegu.Momci su prva liga.Pozdrav tebi.

asanjtunje 21.07.2007 10:04

Hvala jarane ,svako dobro.


Trenutno vrijeme na Forumu 19:12

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org