YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mobilna telefonija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Samsung nexus s... opet problem (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24595)

yamahapassion 21.01.2013 13:50

Samsung nexus s... opet problem
 
Mada sam se vec oprostio od njega, hajde da pitam nekoga, mozda ce neko znati u cemu je problem (mislim pre svega na kolegu Vaxtera koji poseduje taj telefon). Desilo mi se da mi telefon odjednom pokazuje da je potpuno prazna baterija i da treba da ga napunim (1 ili 2%). Ali baterija se nikako nije mogla napuniti, drzao sam telefon i po sat vremena na punjacu i opet bi pokazivalo 1 ili 2%. Logicno je da sam pomislio da je baterija riknula, posto sam koristio telefon oko godinu dana, i ja narucim novu bateriju. kad mi je stigla nova, cak sam je i formirao po uzoru na stare telefone, i prvih 7 dana mi je sve islo super baterija radila besprekorno, i onda je pocelo isto da se desava kao sa starom, s tim sto sada, kad mi dodje to da mi je baterija na 1% ja ukljucim tel. na punjac i za par sekundi mi pokaze vrednost od npr 67% i skinem sa punjaca i koristim i dalje normalno telefon, ali nekad opet zaludi i nikako nemogu da napunim bateriju, kao sto mi se sa starom desavalo... da li je to problem do telefona, ili do baterije, i moze li se ikako resiti taj problem ili mora telefon u smece?

formula95 21.01.2013 14:25

pozz, meni se nesto slicno desavalo sa tel. nokia n82. Baterija mi je isto tako npr. na nekih 5% i ugasim tel. i upalim ga za 10-ak min i baterija bude oko 70%. Ali meni je telefon prethodno dobro pokisao, nekih pola sata je bio na kisi i ja zaboravio skroz, i sad isto tako sljaka zajebava ga malo baterija, a i displej treba da se menja tako da sam se ja od njega oprostio. Znaci pitanje je, jel ti telefon mozda nekako dosao u kontakt sa vodom?

smuchac 21.01.2013 14:26

Pronjuškaj po netu i nađi neki drugi software,postoji mogućnost da je tvoj zablesio. To je praktički sve što možeš učiniti u konkretnoj situaciji. Pokušaj upgrade sa službenim softwareom ili pak neki moddani tj. custom software, ništa ne gubiš. ;)

hammers 21.01.2013 15:30

Probaj sa drugim punjacem..;-)
Postovano sa mobilnog uređaja

yamahapassion 22.01.2013 00:27

Evo ljudi, bio sam na poslu, pa sam sad tek usao u kucu. Pa da odgovorim. @Formula: Telefon nije pokisao, niti je bio u kontaktu sa vodom, znaci to otpada...
@Hammers: probao sam sa drugim punjacem posto svi u kuci imam samsungove telefone i svaki punjac pase, ali ista prica. Nije ni do toga.
@smuchac: Kako mislis da probam sa drugim softverom? Ja sam napravio upgrade koliko se secam zadnji put na jelly bean, i par meseci mi je radio na tom bez problema.. da li mislis da moze biti do toga? jel bi mogao da mi preporucis neki drugi software da isprobam, iako nisam nesto vest sa tim stvarima, ali ionako sam se oprostio s njim tako da nista ne gubim.

smuchac 22.01.2013 17:23

Probaj se vratit na ICS za početak.

marko87 22.01.2013 22:22

Probaj da mu napravis root, instaliras onda Clockworkmod recovery i onda neki custom rom. Poseti XDA forum , tamo ces sigurno naci nesto korisno. Dosta stvari sam naucio odatle.

yamahapassion 23.01.2013 01:16

E ljudi moji, tesko da ce biti sta od toga... ne verujem da bi uspeo sam uraditi ista od toga sto ste mi predlozili u zadnja dva posta... ako ima neko od vas dvojice volje da mi ukratko opise sta bi trebalo da uradim (posebno me interesuje ovaj downgrade na ics) bio bih vam jako zahvalan da mi napisete kratko uputstvo na pp, ali nista obavezujuce, ako budete imali volje i vremena. unapred se zahvaljujem.

ЂолеПФК 23.01.2013 05:53

Ja sam ranije imao istih problema sa Sony Ericssonom, rešavao sam tako što sam vadio i ponovo ubacivao punjač dok ne krene da se odlepljuje od tih nekoliko procenata. I dan - danas to radim, mada sad slabo koristim taj telefon. Probaj ovako, možda se reši kao kod mene. Pozdrav, druže.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2

danijel011 23.01.2013 16:35

Downgrade na ICS ne radi ni slučajno, nema potrebe da skačeš sa konja na magarca ;) Custom ROM-ove ti ne bih preporučio (iako koristim i sam jedan od njih) jer nema potrebe da se bakćeš sa tim, a imaš već zvaničan JB... 99°% su šanse da ti USB port pravi probleme (naleteo sam na više iskustava sa sličnim ili istim simptomima), to je već poznat slučaj i dešava se relativno često na Galaxy S/Nexus seriji... Ako ti je tel u garanciji, odmah u servis, problem se rešava za dan. Ako nije, uzmi neku mekšu četkicu, detaljno očisti konektor sa svih strana i produvaj kompresovanim vazduhom, trebalo bi da pomogne.


Trenutno vrijeme na Forumu 17:02

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org