YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   mikrofonija (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23565)

marko11 02.09.2012 12:49

mikrofonija
 
Pozdrav ljudi imam jedno pitanje zbog cega mi se stvara mikrofonija kad malo vise pojacam odma pocinje mikrofonija ne znam sta bi to moglo biti hvala unaprijed

Dell 02.09.2012 13:49

Sta ti uzrokuje mikrofoniju, kad pojacas sta? Klavijaturu, mikrofon, gitaru, neki drugi instrument?

sale_band 02.09.2012 13:53

Prejak ti je signal gain na mikrofonu.
Pokusaj da, kad namestas ozvucenje, prvo podesis mikrofon(e) pa onda klavijature (petpostavljam da to sviras)
Pojacaj razglas do maksimuma koji ces koristiti i onda namesti mikrofone tako da ni jedan ne pisti, posle prema tom levelu podesi klavijaturu i, najvaznije, ne diraj vise.

tranzit 02.09.2012 14:20

Mikrofonija se uglavnom javlja kada muzicari na PA sistemu od 2 x 300W najnizeg moguceg kvaliteta pokusaju da soundom "skinu gace" i publici i sebi a pri tome naravno, zvucne kutije stoje iza njih.

marko11 02.09.2012 22:06

cao
 
Kada pojaacam mikrofon onda tuce mikrofonija a imam zvucnike dva od 250w i dva od 100w da nije sto su malene snage zvucnici poz

caka012 02.09.2012 23:51

Sve zavisi. Verovatno ta dva od 100W malo vise opteretis i onda normalno da se javi mikrofonija. Probaj njih da povezes na posebni kanal koji ces manje da pojacas, pa sto rece kolega u nekom ranijem postu, podesi prvo mikrofone na tom kanalu, pa na onom jacem, pa onda ostalo. Ne znam koje ozvucenje imas i sta sve kacis na tu mixetu, ali mislim da te slabije zvucnike moras da izbacis iz upotrebe. Probaj da ih ne koristis pa vidi da li je do toga. Ali mislim da jeste.

sale_band 03.09.2012 12:05

Ja ipak mislim da jacina zvucnika ili pojacala nema veze sa mikrofonijom
Dodato:
Ja ipak mislim da snaga zvucnika ili pojacala nema neke veze sa mikrofonijom

tranzit 04.09.2012 00:51

U ovom slucaju koji sam gore opisao i te kako ima veze. Uskoro cu postaviti jedan tutorijal u vezi sa tim a koji ce biti sastavni dio niza: "Tutorial - Live Mixing" u kojem ce biti sasvim precizno objasnjeno sta je mikrofonija, kada i zasto se javlja i kako je sprijeciti.

Vex 04.09.2012 11:32

Mikrofonija se javlja kada neko koristi razglas ,a pojma nema sta se tu desava,kako ga treba korisititi i kako mixer funkcionise .

Jedan od primera:

A: "Nasteluj mi mikrofon,ne cujem se dobro ,nesto tu fali"
B: " A sta ti fali? "
A: " Pa ne znam,al nesto fali ! Daj okreci to tamo na mikseti pa da probam,jbm li ga"

@ marko11 : potrazi u tvom kraju nekog ko je iskusan i ko se razume u razglas,ako moze covek da dodje i da vidi o cemu se radi i ako postoje greske da na konkretnom primeru razglasa objasni stvari ,naucices i znaces za u buduce.

sale_band 04.09.2012 15:58

@Tranzit,

Kad ne moze vise na faderu, moze da se pojaca na gainu... Jesi li na to mislio? :)


Trenutno vrijeme na Forumu 22:55

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org