YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ostali proizvođači i razno (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Medeli AKH10 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31589)

casper 12.11.2019 11:23

Medeli AKH10
 
1 Privitaka
Ni MEDELI se ne da.
Uskoro na tržite izlazi novi model AKH10 koji vizuelno i po karateristikama neodoljivo podsjeća Yamahinu SX seriju. Tako ćemo uz 7" touch screen, dobiti Jostyck, Bluetooth, tri zvuka u desnoj ruci, 256 polifoniju, arrpegiator i internu memoriju od 256MB za samplove.

Interesantno, pogotovo ako će cijena biti korektna ;) (čitaj: niža od PSR sx700)

MEDELI AKH10


.

casper 12.11.2019 11:51

Na brzaka sam pregledao Manual. Cjelokupan Menu i koncept klavijature je totalna kopija onoga što ima SX serija, a ovako sa slika mi čak izgleda logičnije i bolje je složen. Uistinu me MEDELI ugodno iznenadio i ako će cjenovno biti ispod Yamahinog i naravno, ako će sa zvukom moći opravdavati taj cjenovni rang, sigurno će biti dobra alternativa za OMB svirače.

Owner's Manual AKX10

djmt 12.11.2019 13:49

Lepo izgleda Medeli, ja sam gledao njihove elektricne klavire pre nekog vremena i nisu tolko losi ni po zvuku ni po kvalitetu... po ovoj slici ovde ne izgleda lose, dobro je sve rasporedjeno sa 256mb user memorije je stvarno interesantan :) Kinezi dizu kvalitet u zadnje vreme :)

Landison 12.11.2019 19:18

Neke interesantne mogućnosti:..različite vrijednosti tempa i mjere po style sekcijama,quantize na 1/32...hmmmm..volio bi u petak to vidjeti kod Genosa,ako ništa ono barem pop-up window u Step Recording, jer tu su ga stvarno prećerali...svagdje ima a baš tu nema pa ti vrti oni dial ....vrti,vrti,vrti za 30 000 kuna...pa čovik nebi po***dija.....eto došlo i meni da malo kukam!:D;):p:">:(:)

casper 12.11.2019 21:40

Ma, kopirali ga totalno :D Kad se pogleda izbornik Create Style očito je da postoje potpuno iste funkcije kao kod Yamahe. Da li to znači da će Yamaha Style moći svirati u MEDELI?

Zašto te muči ovo vrti, vrti? Pa klikni u okvir gdje prikazuje broj takta i upiši koji ti treba.

Landison 12.11.2019 23:10

Kako ću od lenght 1440 napravit 480 bez vrtnje...mogu izbrisat event pa na step rec upisati šesnaestinku ali bilo bi puno lakše sa popapom,upišeš 480 i zdravo đaci....nervira me jer predpostavljam da to nije previd već namjerno samo da kupujemo njihove ritmove!:-??

casper 13.11.2019 00:19

Udarilo malo "nevrime doli" pa svi odmah kukaju. ;)

Pa reci da tebe zanima lenght. To se kod Yamahe ne radi u klavijaturi jer ćeš potrgat dial od "okrećanja". :D

Alen P 13.11.2019 09:17

S obzrom da su prije neko vrijeme šurovali s Kurzweil-om.. Tko zna...
I vokalist/vokoder! E to treba cuti! :-)

casper 13.11.2019 10:39

Ako će sve biti funkcionalno i ako ne bude iznenađenja, mogao bi biti zanimljiv. Ovi ih Kurzweila su stvarno zas**li jer nije bilo nikakvih alata za obradu ritma ali kažem, kod AKH1 u izborniku za obradu ritma postoji sve kao na psr sx.

Mafia 14.11.2019 09:57

Evo malo sam pregledao user manual i nigdje nisam našao dodavanje novih boja u smislu novog sampla. User mjesta i USB se spominje samo za pohranu editirane interne boje a osim toga kao mjesto za style i song. Malo sam skeptičan oko svega ovog. Nisam oduševljen ni kako su riješili skale... Lijepo izgleda ali u funkcionalnom smislu teško da će zadovoljiti nase potrebe.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Dell 14.11.2019 10:29

@Casper, @Landison i kod nas jugovina već 2 tjedna, niko normalan nije. Tako da je čitav Mostar psihijatrijska ustanova otvorenog tipa. Nisu stari Dubrovčani bezveze u ovakvim uvjetima odgađali sjednice :)
Golemo i ovo od Medelija vidit. Još malo pa će i firme kao Bontempi izbacivat malu braću od PA serije :lol: :lol:

casper 16.01.2020 16:25

1 Privitaka
https://youtu.be/DXApifudRYU

:D:D

Alen P 16.01.2020 17:03

Izgleda mi kao psr1000/1500 u modernijem kucistu. Yamaha preprodaje svoju staru out of date tehnologiju pod drugim imenom jer ocito nestaje ideja na koji nacin prodavati vec vidjeno.

smuchac 17.01.2020 18:43

500 i lusur eura a kad sam ko klinjo imao dgx 200,*ebeš mi sve ako se nije bolje čula. :D

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

frki1980 18.04.2021 11:47

<hr style="color:#D1D1E1; background-color:#D1D1E1" size="1"> Evo male demonstracije ove klavijature... izašlo pre par dana.



https://www.youtube.com/watch?v=DIM5oxDG-8I


Samo, nigde ne nadjoh koji format ritmova koristi, radi kompatibilnosti sa drugim proizvodjačima. Interesantna u svakom pogledu.

Slava28 21.04.2021 09:21

Citat:

Originalno postovano od frki1980 (Post 312740)
<hr style="color:#D1D1E1; background-color:#D1D1E1" size="1"> Evo male demonstracije ove klavijature... izašlo pre par dana.



https://www.youtube.com/watch?v=DIM5oxDG-8I


Samo, nigde ne nadjoh koji format ritmova koristi, radi kompatibilnosti sa drugim proizvodjačima. Interesantna u svakom pogledu.

Poslao sam upit na medeli support, ovo je dogovor

Hello

Yes, it is similar as Yamaha

Znači isti ritmovi kao kod yamahe

Humu 26.04.2021 17:19

Evo i ja sam se pomačo zainteresirao za ovu klavijaturu. Ako ide yamaha styles u nju koji je ovo pogodak za male pare.

casper 26.04.2021 17:35

similar = sličan
similar ≠ isti
;)

Slava28 28.04.2021 09:29

Ovo je drugi odgovor koji sam dobio. Znači medeli I yamaha koriste istu tehnologiju ali ne i ritmove i semplove.

Unfortunately, though Medeli uses the same sound technology as the Yamaha PSR series, the styles and rhythm files are a different format and as such, can't be used interchangeably. Midi files can of course be used in both keyboards.
Dodato:
http://www.mecldata.com/download/ass...andSuiteV2.zip

https://drive.google.com/drive/folde...SL?usp=sharing

Evo možda nekome i pomogne

casper 20.12.2021 17:46

Yamaha - Medeli - Thoman - ...

(EN) thomann AK-X 1100 vs. Medeli AKX10

3bl 16.11.2022 16:25

Ima li nekoga da je isprobao pomenuti model? Deluje zaista interesantno.

Alen P 17.11.2022 11:40

Mozda jedan minus; nema opciju za lyrice. Šteta, na tako velikom, kvalitetnom displayu da nema tu opciju...

3bl 17.11.2022 12:39

Ekran stvarno deluje impresivno. Definitivno dosta bolje od PA serije.

Ja trenutno razmisljam o kupovini aranžera (hobista) i nekako se lomim izmedju PA600 i Pa700. Medeli mi je interesantan jako ali me brine eventualna kasnija prodaja ukoliko mi ne legne. Verovatno će dosta izgubiti na vrednosti, a i pitanje je da li će neko hteti da kupi.

Na YT ima klipova sa domaćim bojama i ritmovima. Boje zvuče lepo ali ritam mi nije nešto ubedljiv ali deluje da je do onoga ko je pravio demo.

Decko sa sela 18.11.2022 12:42

Ja mozda uzmem ovu spravicu na testiranje. Ne obecavam, ali probaću je svakako, makar u radnji.

Par Info-a:

- master EQ + master Compresor, 3 Uppera, za svaki part poseban EQ + 4 insert Effekta, 2 global Effekta,

-Vocalist sa effektima, EQ, noise gate, compresorom i "vocoderom"

- postoji info po netu da Thomann model ima 256mb,a Medeli model ima 768mb (ovo ne mogu da potvrdim)

-Moze da koristi semplove, obrada semplova putem softvera na PC-u koji se dobija kupovinom klajve, onda se exportuju u klajvu u vidu expansion pack-a. Poslednji Update je omogucio i rad sa semplovima u samoj klavijaturi

-Kako sve to radi sto se tice same klavijature, semplova i samog softvera u njoj - jos uvek nema mnogo informacija, ali su relativno brzo odreagovali na skoro sve prituzbe, bugove i zahteve korisnika i sredili to Updejtom.

-Stajlovi nisu istog formata kao kod Yamahe. Mogu se softverom stajlovi sa yamahe odraditi da ih cita klajva, ali svi prijavljuju da to ne radi dobro i da moraju da se dorade nakon toga. Dakle nesto kao stari Style Works. Ali. Klajva radi i to izgleda uopste ne lose. Nalazi se izmedju Yamahe SX 600,700 i 900. Mene zanima kako to sve izlazi i to cu videti da probam. Sve u svemu, za 700e ...

Dakle ovo su sve informacije koje sam ja za sebe memorisao sa raznih foruma. Jer i mene interesuje ova klajva i sve novotarije, bez obzira na proizvodjaca. Ostavite nekih 20-30% rezervisano da možda problem nije do klajve, vec do korisnika.

Inace Medeli je deo jedna ogromne korporacije, cije delove mozete naci mozda i u Genosu. Cerka-firma kompanije je pre par godina napravila Hydrasynth, mozda ne toliko interesantan za Balkan, ali definitivno jedna vrlo mocna premium masina.


Trenutno vrijeme na Forumu 23:14

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org