YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Behringer X Air XR18 - Iskustva i misljenja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28688)

casper 16.02.2016 14:26

Možda i bi, informacije MIDI protokola su iste za sve instrumente. Pitanje je samo da li ta mixeta ima neka ograničenja s obzirom da je bila u svrhu kontrole rasvjete.

Tonči 16.02.2016 14:35

Budem isprobao,nemam je kod sebe pa neznam uopće o kojem modelu se radi.
Inače,već četvrtu svirku za redom nemam problema sa konekcijom...radim na desetom kanalu i stvar funkcionira.Kod nas su uglavnom prva 4 kanala wifi mreže najprometnija,ali ipak osigurat ću se sa nekim kontrolerom.

momo 16.02.2016 14:53

Drugari ja čekam taj mikser, ali ja sam mislio za fizičku kontrolu koristiti aksiom pro midi klavujaturu.To znam da može.Imao sam ideju za pa3x pa me zanima da li se oni klizači mogu dodeliti midi komande?

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk

boomerang 16.02.2016 15:11

Mogul klizaci sa korga m3

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Tonči 16.02.2016 20:02

Vjerovatno bi mogli i sa klavijaturama kontrolirati mix ali ja se ne želim upuštati u to.
Gledam na behringer x air forumu da korg nanokontrol 2 funkcionira (samo faderi.pan i mute) što je meni više nego dovoljno.
Cijena mu je u audiopro 350 kuna i problema nema.

boomerang 18.02.2016 14:51

Jel zna neko dal može presonus 16.0.2. da posluži kao kontroler jer i on ima midi in i out?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Dodato:
Jel zna neko šta se dobija sa novim update-om ovog x aira?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

boomerang 04.03.2016 21:22

Zašto mi ne radi ekvilajzer po kanalu kad izadjem na BUS?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

boomerang 20.03.2016 16:05

Jel ova tema zatvorena?
Ako nije, hoću da kažem da je ovaj mikser odličan u svakom smislu iz mog kratkog iskustva. Odlican preamp, dobar zvuk, odlične mogucnosi, odlična kontrola preko tableta i veza mi ne puca ni na manjim svirkama ni na svadbama od 500 ljudi.Za sad nemam zamjerki, preporucujem.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

sladjans 07.04.2016 23:39

Postovane kolege, prvo bih hteo da se pohvalim... postao sam ponosni vlasnik Behringer X Air-a 12. Sto se tice same miksete i sound-a onako na prvo slusanje i to na slusalicama zaista vredi posvetiti paznju... No, o tome cu kasnije... Prvi problem koji mi se javio jeste problem sa novim tabletom. Dva dana pre kupovine miksete kupio sam nov tablet MpMan MP10OCTA sa Android verzijom 5.1.1... Upitanju je tablet od 10 incha. Nakon povezivanja, iako ni jedan instrument i mikrofon nije ukljucen, vumetri pored klizaca za jacinu svetle zutom bojom na svim kanalima... Odprilike do polovine, mada na nekom kanalu manje, na nekom vise od polovine... To je sada kao "virtuelna nula". Nakon ukljucivanja mikrofona vumetar nastavlja da pokazuje intenzitet od te virtualne nule do maksimuma... Pomislio sam da problem do miksete, ali nakon pozajmljenog tableta od 7" i to losijeg kvaliteta i povezivanje laptopa sa miksetom zakljucio sam da je problem sa mojim novim tabletom... Takodje, svi ti virtualni impulsi su prikazani i na vumetrima u Meters. Da li ima neko ideju u cemu je problem?

snowkingcro 25.04.2016 20:43

Citat:

Originalno postovano od Tonči (Post 287067)
Vjerovatno bi mogli i sa klavijaturama kontrolirati mix ali ja se ne želim upuštati u to.
Gledam na behringer x air forumu da korg nanokontrol 2 funkcionira (samo faderi.pan i mute) što je meni više nego dovoljno.
Cijena mu je u audiopro 350 kuna i problema nema.

E, to mene zanima... na YT ima par tutoriala i to jedan na ruskom i jedan na kineskom... pa ako ima netko da prevede, ili ako mi netko može objasnit, bio bih zahvalan...

Posjedujem X18 Air, korg nanokontrol2, MIDI-USB konverter, X-edit na kompu,sve drivere, sve programe. uključujući i Midi-Ox i NanoAir...ali jedino što mogu kontrolirat je pojačavat Aux kanale i palit fantom na kanalima... :confused::(:confused:
Nisam naročit svirač, a programer još manje, ali mogu se potrudit i poslušat savjet... B-)


Trenutno vrijeme na Forumu 21:41

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org