YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Behringer X Air XR18 - Iskustva i misljenja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28688)

casper 20.11.2022 22:55

Imam adapter USB to LAN, sve radi kako treba. I nemaš problema sa vezom. Međutim, dodatni ruter je bolje rješenje, nema kablova, nema problema s vezom.
Pripremit ću brzinski video na tu temu.

palas 09.01.2023 18:08

Kako se kopiraju podešavalja tj. kanali s jednog mesta na drugo? X32 u pitanju. Ali kontam to mu je sve tu negde, isto...
Dodato:
Skapirao sam!! 🙂

ella 85 29.03.2023 17:15

Ima li ko brzinski ideju zasto se ovo desava.

Midas m air (isto kao i na behringerima).......sve ide glatko kad saljem kanale u master......efekti u masteru takodje rade glatko......onda dolaze monitori......saljem neki kanal u jedan od auxa ok ide glatko pojedinacno po zelji......onda kaze neko hocu da cujem i efekte u monitoru.....ok nadjem rtn je bio skinut podignem i njih i onda dolaze i efekti u monitor......ali onda slucajno probam npr pjevaca ukinut u tom monitoru (aux u) i pjevaca vise nema ali njegovi efekti (reverb i delay) ostaju da se cuju u tom monitoru.

Signal sa svih kanala sam uzimao mislim post fader i za efekte i za sve ostalo.

Na midas mr32r mi se desava ista stvar.Nedavno kupljen,treba i njeg postavit kako treba.

U cemu je kvaka kod ovog slanja efekata u monitore.
Sta da isprovjeravam.

Vexon 30.03.2023 21:06

Citat:

Originalno postovano od ella 85 (Post 315565)
Ima li ko brzinski ideju zasto se ovo desava.

Midas m air (isto kao i na behringerima).......sve ide glatko kad saljem kanale u master......efekti u masteru takodje rade glatko......onda dolaze monitori......saljem neki kanal u jedan od auxa ok ide glatko pojedinacno po zelji......onda kaze neko hocu da cujem i efekte u monitoru.....ok nadjem rtn je bio skinut podignem i njih i onda dolaze i efekti u monitor......ali onda slucajno probam npr pjevaca ukinut u tom monitoru (aux u) i pjevaca vise nema ali njegovi efekti (reverb i delay) ostaju da se cuju u tom monitoru.

Signal sa svih kanala sam uzimao mislim post fader i za efekte i za sve ostalo.

Na midas mr32r mi se desava ista stvar.Nedavno kupljen,treba i njeg postavit kako treba.

U cemu je kvaka kod ovog slanja efekata u monitore.
Sta da isprovjeravam.


To je i meni zivce vadilo i mislim da se ne moze srediti.

Mozda ako urade update, neki novi firmware.

ella 85 31.03.2023 21:04

Takodje sve sto vise razmisljam o ovome i meni se cini da to nece moci.

Na svakom kanalu imam send prema svakoj efekt masini i prema monitoru.

Na efekt masini ima return u master.....i ima jos jedan return prema monitoru......ali to je samo jedan regler.....znaci kompletan signal iz efekt masine u monitor......nema kanal po kanal iz efekta u monitor.

Ne mogu da se sjetim sad da li je tako bilo i na drugim mixerima.Na yamahi se nesto ne sjecam problema :)
Dodato:
Ako nista ima puno efekata pa se moze podijelit.M32r ima 8 efekata pa se moze zaobic ova pojava :)

palas 04.08.2023 20:44

Slabo korostim x32.
Zanimaju me vase postavke, scene. Kakav vam je setap na masteru. Sta koristite od efekata i kako podešavate master output u varijanti kad je pasivan razglas u pitanju a kako kada je aktivan sistem. Recimo 4 satelita 4 basa.

Cadhruthe 07.08.2023 16:18

Pozdrav, nedavno sam nabavio ali X18 ali mi se čini da je tih. Na probama je master sa svim kanalima skoro pri vrhu, a gain na +15-17.5dB (11-12h). Znam da su digitalne miksete uglavnom nešto tiše, ali kada kroz nju pustim zvuk preko laptopa (ne preko XLR-a nego USB-a) van izlazi glasan zvuk kao da sam laptop ukopčao direktno u zvučnik. Za sada sam na master ekvilajzeru sve dignuo za nekih 7dB-a da bi dobio istu jačinu kao preko USB-a.

palas 07.08.2023 16:41

Citat:

Originalno postovano od Cadhruthe (Post 315841)
Pozdrav, nedavno sam nabavio ali X18 ali mi se čini da je tih. Na probama je master sa svim kanalima skoro pri vrhu, a gain na +15-17.5dB (11-12h). Znam da su digitalne miksete uglavnom nešto tiše, ali kada kroz nju pustim zvuk preko laptopa (ne preko XLR-a nego USB-a) van izlazi glasan zvuk kao da sam laptop ukopčao direktno u zvučnik. Za sada sam na master ekvilajzeru sve dignuo za nekih 7dB-a da bi dobio istu jačinu kao preko USB-a.

Nemam mnogo iskustva sa mixerom jer vec duze vreme radim u jednoj drugacijoj postavci....
Ali napravio sam par scena koje se tiču podešavanja konkretnog aktivnog sistema - sateliti i subwooferi....i klavijature i gitare sa kojom radim kao i vokalima.
Uglavnom snagu imam sa instrumentima, i sa fleša muziku koju pust u pauzi, ima snage.
Sistem je aktivan.
U tim podesavanjima gledao sam da maximum izvucem od sistema sto moze da reprodukuje u smislu efilasnosti zvucnika.
Digni gain na +25 🙂


Trenutno vrijeme na Forumu 07:17

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org