YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Drum kit psr1100 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6513)

Svirac bt 03.11.2008 19:29

Drum kit psr1100
 
Jeli kolege jeli nikako nemoze da se ucita drugi drum kit sa flopija ili direktno da se ubaci preko PC u yamahay psr1100?Hocu tocne komentare od koilege koji znaju i probali.pozz

kuki 03.11.2008 19:54

Ako sam dobro razumeo,hoces da ubacis drum u user?!
Drum mozes da ubacis u user VCE,ali je beskorisno jer ne mozes da ga ubacis u
ritam,kao ni jednu user boju sto ne mozes da ubacis.To mu je mana.
U ritam mozes da ubacujes samo fabricke boje.
Jedino sto mozes je u mixing console da malo izostris bubanj i tako neka podesavnja.
Drugi drum kit jedino mozes da imas ako povezes PSR1100 sa nekom drugom
masinom(solo klavijaturom,semplerom) preko midi kabla,ali treba podesiti Midi Setup.

Svirac bt 03.11.2008 20:04

Jeste kuki tocno si razumeo.Tako sam i mislio probao sam ali sam mislio dali moze nesto sa PC ...znaci samo preko semplera.Hvlaa kuki.A u mixing console sta moze da se postici jeli bi zvucio bolje..ako mozes mi to objasniti.

kuki 03.11.2008 20:14

U mixing console mozes malo editovati drum kit.
Na primer izaberes neki User ritam,udjes u Style Creator,zatim kliknes dva puta na Mixing Console.Na prvoj stranici mozes da se poigras sa EQ High,EQ Low-na drugoj sa Filterima,Harmonic Content,Brightness.Kad podesis kako si hteo pritisnes jednom dugme Exit da se vratis u Style Creator i plus tamo jos mozes da podesis posebno svaku udaraljku
u ritmu.To ti je na prvoj stranici u Style Creator-u,kliknes na Step Rec,zatim next dugme da bi' dosao do stranice Event List,tu mozes da izmenis udarljke,podesis volume,dinamiku,td...za
svaku udaraljku posebno.

Vaxter 03.11.2008 21:51

Svirac, shta smo mi prichali o onim citatima?
Ae, potrudi se da ti se to vishe ne deshava... ;)

Svirac bt 03.11.2008 23:35

Oprosti Vaxter nisam ni primetio ^:)^

Citat:

Originalno postovano od kuki (Post 56222)
U mixing console mozes malo editovati drum kit.
Na primer izaberes neki User ritam,udjes u Style Creator,zatim kliknes dva puta na Mixing Console.Na prvoj stranici mozes da se poigras sa EQ High,EQ Low-na drugoj sa Filterima,Harmonic Content,Brightness.Kad podesis kako si hteo pritisnes jednom dugme Exit da se vratis u Style Creator i plus tamo jos mozes da podesis posebno svaku udaraljku
u ritmu.To ti je na prvoj stranici u Style Creator-u,kliknes na Step Rec,zatim next dugme da bi' dosao do stranice Event List,tu mozes da izmenis udarljke,podesis volume,dinamiku,td...za
svaku udaraljku posebno.

Hvala kuki kralju probacu to da uradim

crni 06.01.2009 14:15

da postavim i ja pitanje u vezi drum kita.dali neko zna,jel se može npr.elektro drum kit da se podesi snar,hi hat,tom1,tom2,tom3....,kick bas?znači u samom ritmu da se promeni zvuk,brzina zatvaranja hi hata,vremenska dužina crash činele itd..

nešto sam gledao i kao postoji neko podešavanje ali nebi prčko ,možda je neko proverio da ne pobrkam klavijaturu.(psr 1100)

hvala puno

crni 07.01.2009 12:55

bilo ko...

marco 07.01.2009 13:25

Koliko znam psr 1100 i te slabije serije ne mogu da koriste custom voices za ritmove, tako da dzabe ti drum kit u custom voices.

prhko 07.01.2009 18:21

Citat:

Originalno postovano od crni (Post 65955)
bilo ko...


XG works naprimjer.....


Trenutno vrijeme na Forumu 07:59

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org