YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Namestanje Ritmova (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3441)

skoricnik 31.01.2008 13:43

Namestanje Ritmova
 
Kako namestate vase ritmove? (boje, efekti...)

Ja prvo sto uradim je:

Zamenim bubanj: ucitam iz UserDK bubanj koji je pravljen od Nedimovih T2 semplova i fabrickih bubnjeva od Pa800.

Bas: Bas_Ranke najvise koristim, zato sto je ostar i ima dubinu...

Kontra: jedno vreme sam koristio staru dobru Nylon gitaru semplovanu sa Rolanda, ali sad koristim Fender Kontru koja je elektricna, i nekako lepse zvuci na stilovima...

Dodam Graphic equilaizer (nadam se da se tako pishe :)) ovako: 10,8,5,5,5,8,10 (valjda ih ima toliko, nisam sad siguran)

U FX send posaljem ih na boje,...bla bla bla, i svaki ritam je tako namesten kod mene, i sve su snage izjednacene. :)

pozz

No.1 31.01.2008 14:01

Da to je tako za tezgarske stvari...ali taj bass ranke nikud drugde ne bi ga stavio...ima prelepe fabricne stylove za zabavnu muziku koje imaju namesteno RX zvuke tako lepe.Pozzzz

skoricnik 31.01.2008 14:28

Citat:

Originalno postovano od Korgovac-800 (Post 25098)
Da to je tako za tezgarske stvari...ali taj bass ranke nikud drugde ne bi ga stavio...ima prelepe fabricne stylove za zabavnu muziku koje imaju namesteno RX zvuke tako lepe.Pozzzz

Da, Finger bass stavim na fabricke ritmove i zabavnjake, a za narodnjake mi stoji Ranke ;)

kljucko 31.01.2008 14:51

Otprilike tako ide,ali ima tu jos opcija sa kojim mozes poboljsati ritam.
Radis li panoramu?
Stavljas li efekte na instrumente?

skoricnik 01.02.2008 19:50

Citat:

Originalno postovano od kljucko (Post 25101)
Otprilike tako ide,ali ima tu jos opcija sa kojim mozes poboljsati ritam.
Radis li panoramu?
Stavljas li efekte na instrumente?

Na panorami mi je sve namesteno na C+00. Stavljam efekte na bubanj, percussion, bass, acc-ove, uglavnom na sve instrumente koji su zastupljeni u stilu.

mr_eko 01.02.2008 20:49

ovo je bas zanimljiva tema.........o ovome bi trebali pricat i djelit savjete a ne neka sranja uvije kse nađu========;););)

kljucko 02.02.2008 12:41

Citat:

Originalno postovano od skoricnik (Post 25248)
Na panorami mi je sve namesteno na C+00. Stavljam efekte na bubanj, percussion, bass, acc-ove, uglavnom na sve instrumente koji su zastupljeni u stilu.

Malo ih razbacaj lijevo-desno sa panoramom...Napravi mjesta u zvucnoj slici i za pjevaca...Na bas gitaru nikad ne stavljaj reverb...Na kick sasvim malo reverba,gitarama daj malo korusa i reverba...Ne stavljaj istu kolicinu reverba na sve instrumente.

skoricnik 03.02.2008 11:33

Hvala na savetu :)

Marco7 03.02.2008 12:26

..
 
A moj ti je savet da odvojis klavijaturu na 4 izlaza pa ces se tek onda naslusati dobrog i zrelog zvuka ;)

skoricnik 03.02.2008 12:29

Citat:

Originalno postovano od Marco7 (Post 25389)
A moj ti je savet da odvojis klavijaturu na 4 izlaza pa ces se tek onda naslusati dobrog i zrelog zvuka ;)

Auu bratee...Probao sam, i mnogo bolje mi radi na 1 izlaz :D A i pride nemam toliko kablova :D

Izbalansirani su mi ritmovi tako da se svi lepo cuju :)


Trenutno vrijeme na Forumu 01:05

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org