YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Boje i semplovi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Set za harmoniku Roland FR3X (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26464)

svirac007 18.12.2013 23:04

Set za harmoniku Roland FR3X
 
Zamolio bi kolege ako neko ima solidan set za ovu harmoniku da mi posalje. Jedva je se skrpilo nekim pozajmnicama da se dodje do FR3X harmonike tako da sam za sada u nemogucnosti da kupujem setove koji se reklamiraju.U harmonicu sam dobio samo neka 2-3 registra koji su nesto malo iskoristivi za narodnjake pa vjerujte vec gubim i volju da sviram. Unaprijed zahvaljujem

tranzit 19.12.2013 01:15

Ima FR3X malo vise od tri registra pogodna za muziku naseg podneblja, malo si pretjerao sa tim. Na netu i nema nesto posebno setova za FR3X, niti se ko ozbiljnije do sada pozabavio time. Set za FR3X, a da je bas visokog kvaliteta, tesko da ces dobiti na poklon. Nemas potrebe da gubis volju za sviranjem jer je FR3X jedan od najkvalitetnijih instrumenata iz svog domena. Treba samo imati dovoljno strpljenja, pa se pozabaviti sam editiranjem sounda. Nevjerovatno puno se moze izvuci iz tog instrumenta. Mislim da sam nekoliko sounda sa FR3X upotrebljavao u svojim demo snimcima. Poslusaj tamo, u toj temi, kako moze da se cuje FR3X harmonika.

Morison 19.12.2013 12:12

Samo da demantujem: ja sam se dosta ozbiljno pozabavio time, samo sto mozda nije dovoljno poznato. Uglavnom dajem set svojim kupcima pa se mozda zato malo o tome zna. Imam odlican set za Fr3x ali, kao sto Tranzit kaze, ne delim ga besplatno posto sam dosta vremena i iskustva ulozio u to.
Upravo sam postavio na download jedan besplatan set za Fr3x koji je takodje jako upotrebljiv.
Pozdrav!

tranzit 19.12.2013 13:26

Kao sto i sam potvrdjujes, veoma malo materijala postoji za FR3X, a i to malo sigurno nije besplatno. I sam, sam radio tri vrlo zahtjevna seta harmonika, koji su svi u sustini Dallape harmonike razlicitih tipova najviseg moguceg kvaliteta i naravno nisu besplatni setovi, a pojavice se u yu-midi shopu ovih dana, najvjerovatnije kao prvi proizvodi iz pozamasnog proizvodnog kontigenta Trans Audia. Radi se o harmonikama koje su do najsitnijih detalja, veoma precizno obradjene, gdje se pazilo na sve, od attack faze pa do odnosa pojedinih fasena u kombinovanim registrima i suptilnih efekata koji su dodani da bi se dobio adekvatni rezonator Dallape harmonika, tako da se zaista ima neodoljiv utisak da je u pitanju jedna od tri pomenute harmonike.

Morison 19.12.2013 14:05

Pricali smo ranije o tome, da li ti setovi mogu da rade bez da se harmonika bilo sta moduje (hardverski ili softverski) ?
Za ovaj set koji sam ja radio je potrebno da harmonika dodje do mene ali je modifikacija samo softverske prirode.

tranzit 19.12.2013 14:17

Iskljucivo softverska obrada sounda je u pitanju. Hardware se ne pipa u ovom slucaju. Dakle, samo pusti editing sounda. Pokusacu ovih dana, ako nadjem vremena, da snimim par registara... za nepovjerovati. Hardverske modifikacije se odnose na sasvim nesto drugo i to kada je u pitanju povecanje snage intgrisanog stereo pojacala snage, koje inace ima 2 x 11W, na citavih 2 x 40W i to sa D-Class pojacalom koje nista vise ne opterecuje akku baterije nego ovo koje je ugradjeno fabricki a naravno, mijenjaju se i zvucnici i to pored toga sto su trostruko snazniji, taman toliko su i kvalitetniji jer je Roland ovdje ubacio prilicno "tupe" 4 Zolla zvucnike, kojima nedostaje visokih i koji su u srednjem frekventnom opsegu (od 1.5 do 2.5kHz) previse izrazeni. Dalje, Trans Audio dodaje i 3-Band EQ sa Delayom, pa i tu su potrebne sasvim minimalne hardverske modifikacije. Tu su onda i Wireless Audio i Wireless Midi koji se ugradjuju u samu harmoniku, a ima jos nekoliko sitnica, kao sto je 7 Zolla Tablet kao Wireless Midi Controller... itd... itd...

svirac007 19.12.2013 15:15

Morison hvala na setu jedva cekam da bude na down. ga skinem
Od kupovine FR3X muku mucim jer nemam prevedenog prirucnika (obacao ga je Tranzit odraditi) ,u harmonici sam dobio neki set ali tanak je. Poslije saznajem da bi FR3X zvucao kako valja trebalo bi ubaciti expanzije dalape ili alpine.
Mozete li da mi objasnite KAKO DA PROVJERIM dali u mojoj fr3x mozda imam vec ubacene te expanzije jer sam FR3X kupio polovnu od nasega covjeka a i on je jedva znao da samo upali FR3X.

tranzit 19.12.2013 19:19

Jedina provjera je tvoje uho. Ako cujes da jedan od 4 moguca User Seta ima registre harmonike koji su za par klasa kvalitetniji od ostalih, mozes biti siguran da je Upgrade uradjen.

musa08jl 19.12.2013 20:28

roland fr3x
 
Citat:

Originalno postovano od svirac007 (Post 260785)
Zamolio bi kolege ako neko ima solidan set za ovu harmoniku da mi posalje. Jedva je se skrpilo nekim pozajmnicama da se dodje do FR3X harmonike tako da sam za sada u nemogucnosti da kupujem setove koji se reklamiraju.U harmonicu sam dobio samo neka 2-3 registra koji su nesto malo iskoristivi za narodnjake pa vjerujte vec gubim i volju da sviram. Unaprijed zahvaljujem

imam roland fr3x idallape exspanziju i radi super

svirac007 19.12.2013 21:41

Tranzit
Dali na FR3X moze da se izvede da se transpose nekako izmjesti (recimo postaviti umjesto neka 2 registra) da se nemora svaki puta ulaziti u meni/SET pa da se ceka 3-4 sekunde. Volio bi da TRANSP. bude pristupacniji kao sto je rijesena promjena OCTAVE (SET+VALUE)

tranzit 19.12.2013 23:03

Möge da se izvede uz jeden mali dodatak koji bi se posravio ispod deklija harmonke a koji je u sustini jedan mali midi procesor. Mada ne vidim uopste potrebu za tiim jer ti mozes ostaviti set komandu na trnspose i ona ce se uvijek pojaviti kad god odes u setup.

svirac007 19.12.2013 23:23

Morison brate SVAKA TI CAST i od srca ti hvala ovo se vec zove dobar set. Kada dajes ovakav set besplatno onda tek mogu da zamislim kakav je taj sto prodajes. Jos jednom VELIKO HVALA

Morison 20.12.2013 00:00

Uzivaj druze! :)

momo 21.12.2013 12:32

Moram nešto pitati kolege koje imaju tu harmoniku.
Učenici koji uče onu tzv.staccato tehnniku mislim da je od Vasketa škola dosta udaraju po tipkama.Koliko je mehanika izdržljiva na FR3x?

worga 22.12.2013 03:08

Izdržljiva je ne brini. :-)
Druga stvar,zašto misliš da treba udarati da bi se dobro sviralo?

momo 22.12.2013 08:14

Ne mislim ja ,koliko mi je poznato u toj školi se tako radi.

tranzit 22.12.2013 16:20

Prilicno cudna (da ne kazem nesto gore) skola. Da bi se sviralo Staccato, nije potrebna snaga vec brzina, to jedno s drugim, kod iskusnih muzicara, nema nikakve veze. Inace, sto se same klavijature tice na Rolandovim V harmonikama, ne zaostaje nista za bilo kojom dobrom tastaturom na realnim harmonikama i veoma, veoma je izdrzljiva.

Dell 22.12.2013 19:08

Ne mislim da je u Vasketovoj skoli to bas tako cisto udaranje, vjerojatno kolega Momo nije dobro objasnio. Ne moraju se Vasketovi ucenici posebno spominjat, oni su prica za sebe...

tranzit 23.12.2013 01:53

Licno poznajem Vasica dugi, dugi niz godina i sigurno znam da njegova skola ne pociva ni na kakvoj snazi udarca, a da ne govorimo ni da skola ne pociva ni samo na staccato sviranju. Uostalom poznato nam je kako Vasic svira. To je samo jedna od tehnika, Vasic koristi i sve ostale izraze ili tehnike, kao sto je uostalom i neizbjezno i portato i legato kao i sve devijacije. To je naseg momu nego zestoko dezinformisao.

nesaband 23.12.2013 02:18

Vasketova skola krece za one koji poznaju note sa vezbama iz Albin Fakina ako se dobro secam iz II godine nize muzicke skole.Osnova koju trazi Profesor Dragan Vasovic se bazira na pozetku na sviranje tih vezbi u prvo laganom stakato tempu pa sve brze i brze.Poenta tih vezbi je u stvari pravilno drzanje ruke,i sviranje iz prsta rotirajuci zglob.
Posle toga idu dalje tehnicke vezbe za sviranje raznoraznih ukrasa takodje u sporom tempu i udarac prsta jeste jak.Sve su to samo pripremne vezbe za one koji imaju strpljenja i volje da kroz sve to prodju.Mnogo ima onih koji u stvari nisu shavtili poentu skole sviranja Dragana Vasovica pa i dalje samo lupetaju po harmonici.;)

Sto se tice same dirke na FR3 i ostalim V harmonikama ne mogu da se slozim sa kolegama @Tranzitom i Worgom.

Ta klavijatura bar klavirna koje sam ja probao nemaju veze sa ozbiljnom i dobrom klavijaturom koja se na primer nalazi na Guerrini i Dallape harmonikama.Pa cak mozda i najbolja klavijatura je na Pigini harmonikama.

V harmonike nemaju ni priblizno istu klavijaturu.Po meni su bas teske za sviranje.

tranzit 23.12.2013 03:56

U tom slucaju si probao neki od modela koji je imao fabricku gresku sto se tice klavijature. Sto je daleko vjerovatnije, sigurno nisi podesio to sve kako tebi odgovara, pa radi toga ti se ucinilo da je klavijatura teska za sviranje. Doduse ne sjecam se vise klavijature sa proslog modela ili bolje receno, proslih modela FR3, FR5 i FR7 ali ovdje diskutujemo o drugoj generaciji modela V harmonika tzv. "X" modelima, koji nemaju potrebe da se "kriju" ni pred jednom realnom harmonikom. Naravno da imaju svoje osobenosti kao i sve druge klavijature na harmonikama ali su sasvim pogodne i za vrlo virtuozno sviranje. Imas na youtube dosta snimaka sa svjetskih takmicenja u sviranju na X modelima V harmonika, pa procijeni sam sta ljudi odsviraju na tim harmonikama i da li bi to mogli da im klavijature nisu veoma kvalitetne i "brze".

sale_band 23.12.2013 14:18

Ja jos uvek ne kontam kakva je ovo harmonika? Da li moze da se svira "na suvo" npr. za stolom tj, za dusu... Koliko je "uverljiva" i kako bi se ponasala u "live" situacijama? Koliko joj traje baterija? Itd...

nesaband 23.12.2013 23:52

To je virualna harmonika.Moze da se svira sa njom na suvo.Baterija traje zavisno od modela do 8 sati koliko se ja secam,Tranzit je vec pisao o tome.

Sa dobrim setom zvuci odlicno.Jedina mana po meni su dirke koje nisu ni slicne kao na pravoj dobroj harmonici i malo treba vremena da se covek prilagodi da to ipak nije ziv instrument.
Dodato:
@Tranzit,kada sam pre dve godine probao V harmonike nisam nista podesavao.Sve je bilo fabricki namesteno.Sama dirka je jako cudna i jako sporo mi se vraca.

tranzit 24.12.2013 00:13

Posto je bilo prije dvije godine, ti si probao prvi model FR3. Novi model FR3X ima i drugaciju klavijaturu a i dosta diferenciraniju osjetljivost mijeha. Razlika je veoma velika izmedju ova dva modela, najvise bas po pitanju mehanike, mada ima i zamasnih sistemskih razlika.

nesaband 24.12.2013 00:23

Kad nadjem malo vremena posle nove godine ici su da probam te nove modele.

Moguce je da sam tada probao starije modele.Ne secam se bas najbolje.Kad probam napisacu moje utiske.

tranzit 24.12.2013 01:30

Svirm te V harmonike od kad su izisle na triziste, nikad nisam imao bilo kakvih poteskoca sa klavijaturom. U svakom slucaju imaju bar 300% "brzu" klavijaturu nego bilo koji aranzer ili workstation. Jednostavno neuporedivo, a da ne govorimo o mogucnostima V harmonika kao midi kontrolera.

svirac007 24.12.2013 13:05

Pokusajem da editujem jedan set (Rol. SET EDITOR) htio bi da izmijenim raspored registara po nekoj mojoj zelji.
Zasto mi kada sve odradim u EDITORU i sacuvam program ponovo sve vrati na iste postavke tj. nece da zapamti izmjene/parametre

Morison 24.12.2013 20:30

Na kraju, kada sve zavrsis, moras ici na CREATE SET FILE i da ceo set snimis (mozes pod istim ili drugim imenom). Ime se mora sastojati od 3 cifre da bi ga Fr3x mogla ucitati (na primer 002,234,999...).

zizi 20.03.2018 00:34

Pomoc oko Roland fr3x MIDI
 
Pozdrav. Moze li mi iko pomoci kako da povezem harmoniku preko midi kabla sa racunarom. Npr. sa programom Kontakt 5.:-??

imiralem 05.08.2019 22:31

Citat:

Originalno postovano od svirac007 (Post 260785)
Zamolio bi kolege ako neko ima solidan set za ovu harmoniku da mi posalje. Jedva je se skrpilo nekim pozajmnicama da se dodje do FR3X harmonike tako da sam za sada u nemogucnosti da kupujem setove koji se reklamiraju.U harmonicu sam dobio samo neka 2-3 registra koji su nesto malo iskoristivi za narodnjake pa vjerujte vec gubim i volju da sviram. Unaprijed zahvaljujem

Ucitao sam 4_Balkan_e za FR3X SET_001.ST3 do SET_004 na mjesta 1-4. Kad odaberm bilo koji User, nista se ne cuje. Gdje sam pogrijesio?

Tomy 06.08.2019 12:46

Učitao si samo set ali ne i balkan expansion pack u kojem su samplovi. Zato se ne čuje.


Trenutno vrijeme na Forumu 20:26

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org