YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   psr 3000 jacina ritmova (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6514)

Otpisani-EA7 03.11.2008 21:04

psr 3000 jacina ritmova
 
Zdravo svima, imao bih jedno pitanje, pod kojom opcijom je najbolje da se sredi jacina ritmova da svi isto zvuce, ja sam stelovao na mixing console, ali kako god da memorisem uvek se razlicito cuju, jedan odjednom grune jace a jedan slabiji, hteo bih da budu iste glasnoce, da li je to moguce
hvala svima unapred

yamahapsr2100 03.11.2008 21:32

RE
 
kolega,
"moguce jeste" ali pod uslovom da tome poklonis najmanje sledecih
godinu dana (bez midi-ja i performansi(registracija)).
Nesalim se uopste, i bices uglavnom nezadovoljan, ja sam svoju postavku
uspeo prilicno dobro da iznivelisem ali mi je stvarno trebalo mnoooogo vremena (psr poznajem kako dise). Uglavnom ces morati masu stvari da kontrolises na "sliderima" za glasnost.

-preporuka za sredjivanje i nivelisanje: Obavezno raditi na razglasu kod kuci,na kojem inace radis uzivo, inace...


Sve najbolje

pozdrav
dragan

Vaxter 03.11.2008 21:46

Zamolio bih bez nepotrebnih citata!

gibanica 03.11.2008 22:40

to je muka kod svakog..
i sto kaze covek treba ti 100god..i jos kad bi boje nivelisao sa ritmom...i iiii..do groba..
ja jednostavno zaustavim ritam pa ga stisam.....znam napamet koji ce da grune!!

Otpisani-EA7 03.11.2008 22:53

ma boje mi nisu problem jer vucem sa solo klavijature, najbitnija mi je ritam masina kad bih barem priblizno mogao da doteram jer ima neki ritmovi sto su bas tihi a neki razvaljuju kutije

CRNI GALEB 03.11.2008 22:55

To jeste najgore, kad predjes sa nekog tiseg na onog kao bomba, sav narod da zbrise =))=))=))

brnjeuska74 03.11.2008 23:10

naj bolji nacin i naj jednostavniji bi ti bio da sve odradis u Reg.Bank i tu ih sve poredjas sa jacinama kako ti hoces sacuvas i nema neprijatnih iznenadjenja.

zokin 04.11.2008 00:43

Ja to radim pomocu sound forgea, svaki ritam novi koji ubacujem doteram na istu jacinu, tako da su mi svi ritmovi ujednaceni

gibanica 04.11.2008 01:00

ma moze to preko kog god oces programa ja to radim preko stw ili ritam plejera..
al svaki viknd nalazim nove i bolje ritmove i onda me mrzi da ih stalno njakam.
prestao sam da patim od onog da ne staje ritam..tako da lepo stanem podesim i sishaj...

caka012 04.11.2008 17:46

Kolege, postoji dobar i brz nacin da sredite i nivelisete jacine ritmova, a da ne radite ni na compu, ni narednih 100 godina, nego na samoj klavijaturi. Postupak je sledeci:
-udjes u opciju Digital Recording
-izaberes Style Creator
-desnim TAB tasterom ides na podmeni GROOVE
-tasterom B sa leve strane ekrana ides na dole na opciju GROOVE
-ispod ekrana na tasterima 6, 7, 8 ispod ekrana menjas vrednosti za STRENGHT, EXPAND/COMP i BOOST/CUT.

Na te tri vrednosti menjate jacinu ritma i odnosa jacina bubnja prema pratnji.

VAZNA NAPOMENA:
Pre nego sto pocnete da menjate ove vrednosti, prvo proverite da li u u gornjem levom uglu ekrana pise CHANNEL:ALL (tako mora da pise da bi jacinu celog ritma menjali odjednom a ne particiju po particiju), a ako ne pise onda tasterom 1 idete gore (ili bese dole) da tu pise ALL. Potom pritisnete bilo koju varijaciju A, B, C, ili D, pa kad vam iskoci meni SECTION, opet idete tockicem ili tasterom 6 na gore da pise ALL, da bi promenili sve sekcije odjednom. Posle ponavljate postupak sa jednom po jednom sekcijom ukoliko treba da promenite jacinu samo jedne sekcije ili varijacije.
Ako nekome ne ide, neka se javi na mail za detaljnije objasnjenje, ali mislim da nece trebati detaljnije od ovoga.
Pozdrav.


Trenutno vrijeme na Forumu 22:31

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org