YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Wi-Fi problem Iphone 4 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23772)

mirandess 28.09.2012 09:09

Wi-Fi problem Iphone 4
 
Buduci da sam nedavno uzeo iphone 4 jako sam prezadovoljan sa njim :) i sa svim opcijama koje on nudi (naravno sa novim o.s.-om), ali me muci jedna stvar, a to je wireless, domet mu je totalno slab, znaci ruter je od mobitela udaljen bukvalno 2-3 metra a na iphone-u se pokažu "2 signalne crtice" pa spadne na jednu, pa se na kraju sam ugasi(wi-fi), gledao sam malo po internetu ali nisam našao da itko ima sličan problem, modem firmware mi je 04.12.02, a o.s. 6.0(10A403). Probao sam i gps (tj. google earth posto nemam jailbreak na mobitelu) i izbacio je tocno moju lokaciju, tj. mjesto na kojem se nalazim... Sad ne znam sta bih... Uradio sam onu "caku" upalio/izgasio wi-fi drzao home dugme i gore ono za zakljucavanje (hard reset) ali nista... wi-fi se ne popravlja, slaba konekcija i dalje... Ako zna netko nesto o tome molio bih ga da napiše... Hvala. :)

KKND1666 28.09.2012 10:25

Da li si uzeo nov ili polovan iphone ?

pa1x pro elite 28.09.2012 12:24

Naprije ce bit da je do modema . koliko je on star ? . do sad sam promjeno 3 modema .i svaki je uvijek zezo sa wi-fi . laptop udaljen 3 m od modema snaga signala -slaba . modemi su bili zyxelovi . trenutno sam sad na thomson st780 i do sada nijednog problema sa njim . provjeri jos jednom modem i probaj pomaknut antenu . ili probaj otic negdje u neki kafic pa pogledaj kako se ponaša wi-fi na mob tada .

mirandess 28.09.2012 14:21

Polovan je mobitel ali je kao nov, tako izgleda!
Nije do modema tp-link je, na 3gs-u nisam imao problema sa tim, a i konekcija na laptopu tj. signal je jak... :S ne znam sta bi moglo bit... Ja se mogu spojit na wi-fi sa iphone-om ali moram biti dosta blizu ruteru da mi signal bude dobar i stabilan... inace, ako se 10m odmaknem, signala nema... :S

kac97 28.09.2012 15:15

A da nije os-a..?cujem da dosta ljudi ima problema s wirelessom na ios6...
Postovano sa mobilnog uređaja

KKND1666 28.09.2012 17:16

Prilikom kupovine polovnog iphona zlatno pravilo je da se provjeri kako radi wireless , ukoliko je slab ili nikako ne skenira telefon je sigurno rastavljan i nesto je radjeno na njemu. To mi je prenio kolega koji ima mobitel studio. Mislim da to nije softwerska greska , ali opet svasta je moguce

mirandess 28.09.2012 18:20

Ma mobitel sto posto nije otvaran, gledam ove šarafiće pored ulaza za punjenje, nije ih nitko dirao, nema ogrebotine na sebi nikako, kao nov... znaci kao nov... baterija sa 20% do 100% se napuni za sat vremena, pa cak i manje... a na 3gs-u sam morao cekati i po 2 sata :S Ugl. ne znam sta cu s tim, ios je 6... Ova opcija "Osobni hotspot" je iskljucena, tj. ne postoji nikakva mogucnost da se upali/ugasi... Da li ima ikakve veze s tim? Hvala svima.

Vaxter 28.09.2012 18:32

Da bi ti radio Personal Hotspot moraš da imaš podešen tethering ap u porešavanjima za 3G.
Što se WiFi signala tiče probaj da resetuješ mrežna podešavanja.
Često zna da pomogne.
Inače, iOS6 zaista ima problem da gasi WiFi.
Čekaj update 6.0.1.
Ako imaš SHSH-ove za 5.1.1 ili neki stariji, možda možeš uraditi downgrade.

mirandess 29.09.2012 14:00

Vax nemam shsh spasen, nemam nikao cydia... Ni jailbreak ni backup... jbg... 100 posto je do o.s-a nosio sam ga ovom kolegi, probao je gps preko onog google maps-a i izbacio je tocnu poziciju! Znaci moram cekat sad update... Probao sam i sa restartiranjem mreznih postavki, ali nista... Jedno pitanje jos, kada budem radio update, jel ga radim preko iTunes-a ili preko tiny umbrelle (jer mi je tako jedan tip rekao da preko tiny umbrelle radim), a sim free je iphone... pa me to sad zbunilo... Zna li se kad ce 6.0.1 izaci? Hvala svimaaa :)

Vaxter 29.09.2012 14:02

Google maps i sl. nisu relevantni za peoveru GPS-a jer koriste i geoip.
Najbolje je proveriti nekim GPS softverom, tipa iGO i slični.
Postoje neki u free edicijama, da možeš da testiraš.
Update ne može da se radi preko TU.
Ona se pokrene uz iTunes da bi se sačuvao baseband.
Kako je fon simfree, ona ti ne treba.
Početkom sledećeg meseca, možda.


Trenutno vrijeme na Forumu 18:51

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org