YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   pa2x pro gubi boje (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=18927)

mirandess 21.05.2011 02:14

pa2x pro gubi boje
 
Evo postovane kolege, ovo vise stvarno nije normalno, vec par svirki koje sam radio (ukljucujuci i veceras), mi se gube boje, tocnije, i tvornicke boje i semplovi se "izgube" nista se ne cuje osim samog ritma... Klavijaturu sam nosio na popravku (ugl zbog led dioda i radi samog samplera) ali prvo su mi rekli da je sampler otisao, pa ce ga zamijenuti medjutim nije... Sve je ok, ali boje se uzastopno gube!!! Stvarno ne znam sta da radim, te formatiraj instrument, te ponovo set pravi.... Nista ne pomaze... Set iznosi oko 70mb. Stvarno ne znam do cega je... U kuci mi kljava bude upaljena po 3-4 sata, bude sve okej, ali na svirci... :S Dal to ima ikakve veze sa naponom? Dal ima ikakve veze sa mixetom, posto je dynacord PM600 (ugl. iznajmljujem razglas).... Molim vas pomozite mi! HVALA VAM PUNO UNAPRIJED. Znaci i tvornicke boje i semplovi. Pomozite molim vas. :(

harepa50 21.05.2011 02:22

Za razglas i miksetu ne moze biti vezano. Radio sam na Powermate kecu nedavno i nisam imao problema.

Ako cemo da je do napona...
Jel ti se to desava samo na jednom mjestu (lokalu) gdje sviras, ili se desi u nekim drugim lokalima, posto kazes da je u kuci sve uredu? Jel taj lokal u centru grada, il je negdje zabaceniji i samim tim je veci rizik da je napon los?

Jesi li klavijaturu nosio ovlastenom serviseru ili nekom trecem? Da nisu u servisu nesto zeznuli?

Jesi probao ucitati neki drugi set koji ne koristis inace (barem boje, bez globala!), pa da odradis kakvu svirku s tim setom i pratis sta se desava?

Iskreno, nadam se da nije do RAM-a :(

mirandess 21.05.2011 10:56

Taj lokal je bas u centru grada. Klavijaturu sam nosio ovlastenom serviseru jer mi je jos pod garancijom( cini mi se da je do 26.6) . Vidis, ja sam ovako radio, skinuo sam par setova, i napravio svoj set, ono, pisao u tekicu, boje, dk, i ostalo... Ja se nadam, da nije do rama, evo cak sam i isprobao i ucitao 2-3 boje na sint, i moze se ucitati... Ali sto je najveci "crnjak" kad sam kuci nista se ne desava... Cim ja na svirku, BUM.... Jer ja sam ucitavao set, pa zapisem boje, pa onda backup, pa onda drugi set... i tako sam kombinirao setove, da bih napravio svoj.... Stvarno ne znam sta je :(

x3meSRB 21.05.2011 14:47

Pa ako je samo u kafani, nisi li razmišljao da je možda do izlaza? Ako ti se ne čuje na razglasu kad sviraš u kafani.... jesi proverio kablove, sve sitnice.... nekad brzopleto donesemo zaključke.... ponesi slušalice na svirku pa ćeš da vidiš dal ima na svim izlazima signal, jesi uključivao zvučnike da čuješ ima li na njima tih zvukova koji se gube na razglasu?

mirandess 21.05.2011 15:51

kablovi su bili sasvim uredu, ne znam u cemu je vise problem... Nije mi samo jasno da u toku svirke (bas se sjecam svirao sam kafansku pevacicu) u toku forspila nestane sve.... samo ritam ostane... Svirao sam sa semplovima odjednom u forspilu nestade sve samo osta ritam, ali u ritmu mi je sempl gitare koji se cuje (cuo se onaj rif na rumbi), a desna ruka(boje) NE RADE... pa sam pjevao onako na suho i namjestio fabricke harmonike(na brzinu) ali jok, ni one nisu radile.... :S stvarno ne znam sta da radim vise... Provjerio sam ja i kablove dok sam pjevao, provrtio ih ljevo desno, sve je bilo na svom mjestu... ali jok, nista se nije culo... :S
Dodato:
evo klavijatura je vracena sa servisa, ubacili su mi 256 mb rama, tako kazu da je do rama :S cudno.... ja cu opet pisati ako bude nekih problemcica. Hmmm i jos jedno pitanjce, ne vezano(a moguce da je i vezano za ovaj "kvar") hocu ucitati ponovno komplet tvornicke postavke, znaci onaj fajl od 120 i nesto megabajta, dal se to radi (ono, drzim intro kad palim sint....) ili samo idem na media>utility... i dal' da poslje toga radim sa ucitavanjem globala ili bez globala(svoga seta i samo nastavim dalje "nadostiklavati" boje i ritmove)??? Samo jos ako nije to problem da mi objasnite... Hvala puno od srca :)


Trenutno vrijeme na Forumu 06:23

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org