YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ostali proizvođači i razno (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=62)
-   -   korg tr ili roland e50 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4448)

Kompozitor 27.04.2008 12:50

korg tr ili roland e50
 
koja klavijatura ce vise da mi odgovara za sviranje u zivom bendu a repertoar je pop, rock, funky, jazz i house, uglavnom strana muzika. izdvojio sam ove klavijature najvise zbog male tezine i dimenzija sto je i glavni razlog zasto menjam moju klavijaturu. Bitan mi je klavir, brass, organ i ostali instrumenti koji se koriste u takvoj vrsti muzike. Prednost tr dajem jer je sempler a e50 jer je aranzer(ponekad za sebe koristim ovu mogucnost) tako da ne mogu da se odlucim. Svaki savet je dobrodosao.

mykeli 27.04.2008 12:59

Hmmm..moraces sam da odlucis jer, kao sto i sam kazes, ako je onako za sebe onda e50 s tim ,sto ces moci da sviras i u bendu ali nije to to..sto se tice samo bendovske svirke, obavezno TR!

jager 27.04.2008 13:34

Kao sto rece Mykeli, moras da se odlucis da li kupujes klavijaturu za bendovsku svirku ili ti treba aranzer. Kad to resis sam sa sobom, lako ces izabrati izmedju ove dve...

vingula 27.04.2008 15:18

Mislim da to nema nikakve veze dal bio aranžer ili ne,ja kad sam bio u bendu tad sam imao G800 i VA76,a poslje je kolega uzeo Ketron SD1 a ja sam prešo na U20 i XP10,tako da bi rađe uzo po ovom pitanju E50 ipak ima noviji ton generator a i novija je klavijatura.

Marco7 27.04.2008 15:25

..
 
Ako se odlucis za workstation nemoj uzimati Tr i tako te tezgaroske klavijature!Uzmi lepo neku Yamahu motif ili neki Korg triton Studio ili classic jer ce mnogo bolje da ti odrade posao nego Tr,prvo sto imaju bolji zvuk od Tr-a a drugo mnogo su mocnije sprave i bolje boje za tu vrstu muzike koju radis!Ako se odlucis za aranzer eto Igorcina prodaje E60 za 1000e star 6 meseci i sredjen za svirku ;)

Kompozitor 27.04.2008 15:38

Citat:

Uzmi lepo neku Yamahu motif ili neki Korg triton Studio ili classic jer ce mnogo bolje da ti odrade posao nego Tr,prvo sto imaju bolji zvuk od Tr-a a drugo mnogo su mocnije sprave i bolje boje za tu vrstu muzike koju radis!
bas zbog toga se i dvoumim, probao sam tr i uopste nisam zadovoljan zvukom za tu vrstu muzike (za narodjnjake moze da prodje) i ne svidja mi se njegov sistem promene boja (kucanjem brojeva) pa sam zbog toga ubacio i e50 u izbor, mada vidim da neki muzicari imaju tr(le) iako sviraju zabavnu muziku. Mozete li da predlozite jos neki aktuelan model klavijature ali jos jednom ponavljam da je sto manjih dimenzija i tezine i da je cena do oko 1000e a da mi nije potrebna jos neka klavijatura uz tu za svirku u bendu?

Vaxter 27.04.2008 15:50

Za repertoar benda sa kojim bi ti radio, moja je preporuka da uzmesh ili Yamahu motif ili neki kurz.

vingula 27.04.2008 15:53

za 1000 eura nemoj me držat za riječ al koliko sam vidio može se dobit sljedeče: Korg PA50, PA500, Roland Exr-E2,EXR 5, E50 i E60 od aranžera,a sad od semplera i nesemplera imaš Korg LE i TR,X50, Yamaha MM6,Roland Juno D, to su sve relativno novi modeli.

mykeli 27.04.2008 17:31

Hmmm, eto jos nisi siguran sta bi hteo, ako se radi o ozbiljnom bendu koji funkcionise, preporucujem workstation(sempler) samim tim zbog ozbiljnosti na Stejdzu i kvalitetnijim bojama-saundovima-semplovima kako ti je zgodno da ih zoves...
I tu su -Motif koji mislim da nema za 1000e
-TR razmisli o modelu sa 76 dirki (nije to velika tezina, to su lake klavijature) koje ce ti dobro doci ako nosish samo nju...
-Kurz k2000, mislim da mozes da ga nadjes za 700-800e
-Classic imas za te pare (paziti na memoriju da je ima, i scsi...)
....

Znaci samo workstation...

Ovo sam ti napisao samo zato sto vidim da ti je Marco predlozio i te modele, sto se slazem sa njim, i ako ih nisi naveo u naslovu!

BasariStudios 27.04.2008 18:19

Za 1000EU uzmes MOTIF ES, ne obicni i bices Car iznad Kraljevima.


Trenutno vrijeme na Forumu 01:17

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org