YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mikrofoni (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Provjera mikrofona originali/kopije (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24517)

mirandess 11.01.2013 19:45

Provjera mikrofona originali/kopije
 
7 Privitaka
Pozdrav narode :)

Trazio sam temu ali nema nigdje, prvenstveno otvorio bih temu za sve kolege koji imaju dilemu oko kupovine polovnih mikrofona pa ne znaju da li je original ili kopija.

Evo prvi cu poceti ja, kupio sam danas Betu 58A pa me zanima da li je kopija? Kao sto se na slikama vidi žuta i zelena žica prolaze, ima neki GD štembilj na vrhu kapsule od mikrofona, spuživca je crne boje(citao sam negdje da treba da bude sive), glava mikrofona sa mrezicom i plavom vrpcom je kao kod originala to znam :) Na vrhu kapsule kao sto se vidi na slikama napisan je Shure-ov logo.

Evo par slikica, pa ako se neko razumije da mi kaze da li je original ili laznjak.

Minicevac 11.01.2013 22:05


Fake Shure Beta 58a versus a Real Shure Beta 58a (visual not sound)
You need to upgrade your Flash Player


Sve lepo objasnjeno...

mirandess 12.01.2013 00:02

Znam kolega pogledao sam taj klip barem 10 puta :) Ali meni je opet sumnjivo pa zato sam i postavio temu... Ako netko zna da odgovori. Hvala.

nesaband 12.01.2013 00:10

Ovo je klasican kinez,gde si ga kupio,u radnji ili preko oglasa?

mirandess 12.01.2013 00:16

Preko oglasa od jednog momka grad blizu nas.... Kako znas da je kinez??? :S
Da nadodam mikrofon je dosta tezak u ruci, a i jak je po pitanju "snage", posto ga kopcam na pa2xpro, gain je na 9h, to ubi!

nesaband 12.01.2013 00:19

koliko si ga platio ako nije tajna?Kinez je 100%.

mirandess 12.01.2013 00:21

65€... Vidim svi pisu da su kod originala zelena i zuta zica, a kod kopije ima zuta traka, kod svake kopije... i SHURE sto je ugraviran na "tijelu" od mikrofona je Boldiran(podebljana slova) je također kod kopije, a kod mog nije... :S

nesaband 12.01.2013 00:24

Primio si se na pricu i na cenu,ali nema veze,i te kopije nisu lose.Dobro rade.Ja imam jedan primerak i zadovoljan sam.Mexiko odavno ne pravi vise mikrofone za Shure.

zeljko 12.01.2013 00:29

Mozda je neko odlijepio tu zutu traku,pa ti sad mislis da je orginal=))=))=))

mirandess 12.01.2013 00:30

Rece mi lik danas, original placen 130€ u Austriji, mikrofon nema packe na sebi stvarno, kaze nije kopija sto posto... Znam da su kopije lakše, ali ovaj je mikrofon stvarno potežak... I dalje ne kontam po cemu znas kako je kopija, mislim vratit cu mu mikrofon ako je kopija. Ha ya...
Na ovom videu sto je kolega postavio samo ova spuzvica od kapsule je kod mene crna a ne siva... I dole ne pise ispod H nego A(kod mene), također sam vidio i ovaj pečat GD kod kolege matrix_mo kada sam gledao mikrofon...


Trenutno vrijeme na Forumu 05:24

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org