YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Modifikovan OS za pa50 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21777)

lazarius 16.02.2012 13:15

Modifikovan OS za pa50
 
Da li je moguce ucitati Modifikovan OS 3.06 na korg pa50sd.Znam da moze na obicni pa50,ali me interesuje hoce li prepoznati karticu??

Dell 16.02.2012 17:02

Ako ne ugradjujete HD nemate potrebe za tim OS-om.

zocy8888 16.02.2012 17:59

moze da prepozna,jer su maticne ploce iste na oba modela

brajo456 17.02.2012 01:29

OS 1.0.1 je najnoviji za pa50sd to je ujedino i najnoviji za pa50 samo sa modele sa SD karticon, nemoj mislit da je to stari os posto se zove 1.0.1! sd verzija je izasla nakon svih novijih verzija OS-a! ugradnja HD u sd verziju nema aman nikakvog smisla

pozz

ЂолеПФК 17.02.2012 02:17

Izvinjenje kolegi sto se ubacujem ali sta se dobija tim OS-om?Ja imam PA60,a OS mi je iz 2002. pa bih ubacio ako je moguce OS od PA50/80 ukoliko bi to unapredilo neke stavke.Da li postoji nesto za mene ili da ostane ovaj iz doba SPa u fudbalu u Juznoj Koreji i Japanu? xD

lazarius 17.02.2012 02:57

Brate citao sam ja mnogo toga o pa60,ima istu maticnu kao pa80.Sto znaci da mozes da ubacis taj OS,imaces bolji kvalitet zvuka...To je to sto ja znam...Ali da ne otvoram novu temu,znate li da li je ista maticna i kod pa50sd kao i na pa80?????

Dell 17.02.2012 04:03

Jos jednom da ponovim... Modificirani OS se ubacuje samo ako ugradjujete Hard Disk u PA50/60, jer u protivnom totalno istu funkciju kao i njegovi defaultni OS-ovi ima, a sto se PA60 tice, na njega se cak moze ugraditi budzevina da prima flash kartu, odnosno samplove, samo malo pretrage nece mnogima skoditi.

ЂолеПФК 17.02.2012 12:09

Dell citao sam temu o flash kartici,cak mi je u bookmarks postavljena,ali nisam nigde nasao preporuke za OS,hard disk vec imam.

dekipa 17.02.2012 13:45

Kolega Lazarus, plasim se da posle nece da ti prepozna SD karticu, vodi racuna o tome.Taj OS je modifikovan da bi pa 50 prepoznao HDD, jer da nije bilo te modifikacije OS od korga pa 80 za korga pa 50 onda i kada bi ugradio HDD u pa 50 ne bi ga on prepoznao.Bilo je pokusaja u to vreme sa ugradnjom SD citaca u pa 50, bilo bi uspesno ali nije postojao operativni sistem koji bi prepoznao SD karticu.
Znaci NAPOMENA, vodi racuna sa ubacivanjem, sta ako ti posle toga klavijatura ne prepozna SD karticu, sta ces posle toga, kako ces da vratis stari operativni sistem ako ne prepozna jer moras da ucitas sistem sa SD kartice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ovaj tvoj operativni sistem je bas pisan za tu seriju klavijature da prepoznaje SD.
To je moja pretpostavka i prijateljski savet, a kao i sto rece Dell nista time ne dobijas ako ne ugradjujes hdd, koji ti naravno nije potreban kada imas sd.
I jos nesto, gore je kolega napisao da nema smisla da ugradis hdd a imas sd, i u pravu je, jedino sa ugradnjom hdd dobio bi jos slobodnih User mesta za ritmove, al ja mislim da i ovako imas dovoljno a i mozes preko fabrickih ritmova koje ne koristis da stavis svoje i naravno mogao bi da ubacis hdd veceg kapaciteta od sd kartice, ali opet i to je bespotrebno i kada bi koristio midi fajlove onda bi ti kargica od 2 gb bila i vise nego dovoljna, jer znam da je moj kolega zamenio korga pa 50 fd za pa 5a sd zbog midi fajlova i rekao mi je da mu je cak i kartica od 1 gb bila dovoljna.
Odlutao sam malo od teme ali sam hteo da te malo uputim i opet Napominjem, dobro procitaj ovo jer sam ti prijateljski napisao.
Pozdrav!!!

lazarius 17.02.2012 14:59

Hvala kolega,necu nista da ubacujem....:D


Trenutno vrijeme na Forumu 08:22

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org