YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   vase misljenje ! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3825)

ROBOT 06.03.2008 23:07

vase misljenje !
 
ljudi interesuje me vase misljenje,dali ce ikada doci kraj turbo folku i ovim glupostima od pjesama ???? (aspirin , bunda od nerca ,porse :lol:) dali ce se vise ikada vratiti lijepa stara narodna muzika ?????interesuje me vase misljenje ...pozdrav za sve dobre clanove koji pomazu jedan drugom ....prijateljski pozdrav....

kuki 06.03.2008 23:45

Iskreno cisto sumnjam,pesme su svake godine sve gore i gore!
Sve se to ljudi prave zbog para,sklepa se neka pesma,izmixuje se...uzas i text i muzika.A onda se klinci "loze" na te pesme i traze mi kad sviram negde,pa onda sta cu...dodje mi muka kad treba da je skidam.Kraj turbo folka uopste ne vidim,ali ne samo narodne nego i zabavne i rock stvari su sve losije.Jedino cast izuzecima,npr Amadeus band ima i na novom albumu dobre pesme,ali to je zato sto je njima stalo do kvaliteta i zato sto oni sami prave svoje pesme.Za razliku od Granda gde jedni te isti "umetnici" prave pesme,i sve lice jedne na drugu,a i to im nije dovoljno nego "kradu" pare tako sto organizuju neka takmicenja,festivale i klincima uzimaju pare preko SMS poruka!

No.1 07.03.2008 00:32

Citat:

Originalno postovano od ROBOT (Post 28716)
dali ce ikada doci kraj turbo folku i ovim glupostima od pjesama ????

Ne!!!

fico 07.03.2008 00:34

Ceo se svet danas vrti bas oko novca i niko ne pita vise za kvalitet.Na estradi se danas vise cjeni izgled pjevaca ili pjevacice nego ono sto oni pjevaju .Gde su ona stara vremena sevdaha samo jos u muzejima ili u nekoj kafani gde se pijani cica sjeti koje iz naftalina da ju izvuce i poruci da mu se odsvira .

ERKOOO 07.03.2008 00:46

Citat:

Originalno postovano od fico (Post 28729)
Ceo se svet danas vrti bas oko novca i niko ne pita vise za kvalitet.Na estradi se danas vise cjeni izgled pjevaca ili pjevacice nego ono sto oni pjevaju .Gde su ona stara vremena sevdaha samo jos u muzejima ili u nekoj kafani gde se pijani cica sjeti koje iz naftalina da ju izvuce i poruci da mu se odsvira .

Nikad nece stati,samo raste...steta! Al ko imalo zna oko muzike zna sta se treba slusati!

Vaxter 07.03.2008 01:45

Iako je i ranije muzika kod nas pochela gadno da zaglibljuje, pojavom granda i elektronike je pukla skroz.
I svakim danom je sve gore...
I bice josh gore...
Sada se sve pretvorilo u hiperprodukciju, tako da i ako se pojavi neki solidan kompozitor, aranzer ili tekstopisac, brzo ostane bez ideja, poshto mora da shtancuje po 100 pesama nedeljno!
Ne zaboravimo da neki od tih likova izdaju i po 2-3 albuma godishnje...
Svi to ljudi koji potpisuju pesme odavno nisu nishta uradili.
Kupuju sve za neku sicu od ljudi koji se igraju kod kuce, kao i mi.
Svaka stvar im je dovoljno dobra, da je kupe.
Ne biraju.
Kvantitet je odavno prevazishao kvalitet, shto se njih tiche...
Na veliku zalost svih onih koji imaju sluha i talenta za muziku...
Ja volim elektroniku, ali neke druge pravce.
Ovo shto se kod nas trenutno vrti se jako teshko definishe.
Izmeshano svashta, a realno se ne dobije nishta...
Sramota i za elektroniku, i za narodnu i za zabavnu muziku.
Sramota za muziku...

GALA 07.03.2008 02:02

Bilo bi jos i dobro da ostane ovako,al bojim se jos i gore da ce doc..

ballaboband 07.03.2008 02:13

Ma odosmo mi u kurac! Kad je Marko Bulat pevac onda sta da kazem!

Vaxter 07.03.2008 03:20

=))
Ova ti je dobra...
=))

gogspa80 07.03.2008 03:25

Ja ipak mislim da to ne moze da traje, mislim da ce se prestati raditi i s aranzerima za 4,5 godina,nemoze to da traje, nema tu kvalitete, stvarno ne znam kako ljudi slusaju te sundove, stare pjesme su zakon.
volio bih da se vrati stara muzika... pozdrav


Trenutno vrijeme na Forumu 17:45

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org