YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   TRAZIM: Par savjeta za roland g1000 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=22193)

ibroc 25.03.2012 00:06

TRAZIM: Par savjeta za roland g1000
 
Uskoro sebi planiram kupiti legendaran Roland g1000 pa me zanima iako nisam puno ulazio u njihov sustav , kakve mogu boje u njega i kako zvuce boje . Znam da je dobra ritam masina ali za boje nigdje nista nisam procitao. Vozdra narode :)

AcaG600 25.03.2012 10:38

Pa da....Kao sto si i sam rekao....Legendarna klavijatura ROLAND G1000....Stara kao biblija i vec polako odlazi u zasluzenu penziju....Uopste ROLAND G seriju, a i G1000 karakterisu, naravno, ritam sekcija odnosno bubnjevi i prelazi koju danas i mnogo novije klavijature nemaju....Najjaci adut ti je ritam sekcija i tu im skoro niko ne moze parirati....Boje mozes ubaciti preko Floppy diskete (najmanji prostor), ZIP diskete (srednji prostor) i HARD DISK-a (najveci prostor).....Takodje, ritmove mozes direktno vuci sa harda i zip diskete, sto je mnogo brze i jednostavnije nego da ih ubacujes u USER, pa tek onda odatle da ih vuces....Ima 6.5 oktava i poluotezane (klavirske) dirke....Mnogo opcija i tastera sa kojim mozes zavrsiti svirku....Malo je veca klavijatura, pa samim tim i teza i glomaznija....Jedan od najslabijh aduta ove klavijature su boje....One nisu kao na nivou drugih klavijatura i po zvuku i po mnogo cemu drugom, ali i za to imas resenje, a to je da uzmes MIDI USB kabli i da vuces semplove sa LAP-TOP-a koji ces morati da poneses u toku svirke....Znaci sa odlicnim bubnjevima i semplovima koje mozes vuci sa lap-top-a na klavijaturu, svirka ce biti i te kako dobra....Ima jos mnogo stvari, ali ovo je nesto osnovno i bitno....I da....Realna cena ove klavijature se krece od 450e - 550e i nebi trebala da prelazi, jer je to ipak klavijatura stara 15 i vise godina....Svirao je Aca Lukas :D i tako to....Pozdrav :)

ibroc 25.03.2012 11:39

Zamolio, ukoliko je neko vlasnik G1000 da snimi par demo snimaka da preslusam, narocito boje. Bio bi vam zahvalan. AcaG600 svaka cast na replici i zahvaljujem puno

Milan$ 25.03.2012 16:09

drug,snimaka g1000 bar ima kolko hoces po netu,procackaj malo po you tube i sigurno ces naci...za pocetak preslusaj stare Dzenanove snimke od pre 2,3 godine dok je jos uvek svirao samo s klavijaturistom i cuces,tu je ritam sekcije sve g1000,doduse boje su sa extrema...pozz

ibroc 25.03.2012 16:59

Forumasi hvala vam preslusao sam , iako zvucim dosadan zamolio bi ostale forumase da snime prikaz boja kako zvuce na rolandu G1000 jer ne zelim da se zaletim pa da se onda poslije kajem zbog klavijature koju nisam dovoljno ispipao. :D jos jednom zahvaljujem

nesaband 25.03.2012 17:06

odes lepo ispipas klavijaturu,probas sve boje i onda odlucis.
Ne moze niko osim tebe da odluci da li ces nesto kupiti ili ne.
Najbolje je da se licno uveris,snimci ti nece biti bas od velike pomoci.

Minicevac 25.03.2012 17:17

Ako vise furas narodnjake onda ti nece pomoci snimci demo boja sa g-1000 jer se neces oduseviti.Za te pare imas i Korga pa seriju pa ces imati bolje solo boje ali slabiji aranzer tako da za 500eura ne mozes sve imati:(
To je moja preporuka posto vidim da si se uhvatio za solo boje...Nemoj sad neko da kaze vidi ga ovaj prica mu o korgu a covek trazi roland ,ja sam samo uporedio:)

Dell 25.03.2012 20:19

Trazi demo snimke od clana avangard_band , on ti je pravio prezentacije boja, doduse na g600, ali to je to.

ibroc 26.03.2012 22:49

minicevac hvala na preporuci cijenim to. dell hvala
Dodato:
Da li sad da kupim pa 50sd ili g1000. Sviram zabavnjake, narodnjake, klasiku-jednostavno sve. :D

Jovan4e 17.07.2012 13:51

nisam hteo da otvaram novu temu pa sam resio da ovde pitam ako nije problem... posto je kolega AcaG600 rekao da je lakse da vuces ritmova sa harda ili zipa nego na usere ... hteo bi da pitam dali i on ima linkove za ritmove kao i na va76? koliko ih je ako ih ima i kako se loadiraju, dali je potrebno sacekati nekoliko sekounda dok se loaduje ritam? pozz i hvala unaprijed :D


Trenutno vrijeme na Forumu 00:38

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org