YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Behringer XR feedbacka (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30990)

sinisa 03.10.2018 12:58

Behringer XR feedbacka
 
Imam mali problem sa mikrofonijom ,mikrofon je sennheiser g2 kondenzatorska glava. Do sada dok sam imao Rolanda E80 to sam resavao tako sto je bila opcija mislim na kompresoru koja jednostavno samnji opseg glave u kojoj hvata ali ostane jacina. E sad koristim Pa2x i ne ide mi mikrofon preko klavijature vec normalno preko miksete .

Interesuje me koji je najbolji nacin da se resim mikrofonije,na youtube jednostavno spusti malo na Eq frekvencije koje stavaraju problem ali to je za monitore ide preko Bus.
Dali ici sa Insert jednim od EQ iz efekata na kanal mikrofona ili imate neki drugi predlog ?

milepsr 03.10.2018 13:14

u 95% slucajeva je problem prevelik gain, ne mislim samo na xr, nego generalno.

casper 03.10.2018 13:37

I bus ima svoj 31 band eq,. Kao sto si problem rijesio na.masteru tako odradi i ovdje.

Sent from my XT1052 using Tapatalk

sinisa 03.10.2018 13:47

@casper nismo se razumeli. :) Znam kako resiti problem sa monitorima ali ih ne koristim,radim bez njih. Mikrofoniju imam na standardnom izlazu.

Pitanje je dali da na mikrofonski kanal idem sa Insert 31EQ pa tu resim problem ili da smanjim te frekvencije na Main LR ?

casper 03.10.2018 14:14

Citao sam na brzinu, mislio sam da ti ides s mikrifonom preko busa. Kao sto je on popeglao mikrofoniju na tom videu, ti mapravu isto to ali ma master eq. Nema potrebe da na mic kanal stavljas dodatni eq, iskoristi onaj koji vec imas jer on ima podesavanje sirine frekventnog podrucja. Tako si mnigo precizniji. Imas i limiter na kanalu pa njega iskoristi, to je ono sto si imao na E80.

Sent from my XT1052 using Tapatalk

baltik79 06.10.2018 19:43

Moj ti je savjet da uradis ovako...
1-smanjis prvo do kraja GAIN na kanalu gdje ti je mikrofon (tockic crvene boje)

2-onda pojacas taj kanal dolje na potenciometru od kanala 95% (skoro do kraja)
3-zatim polako pojacavas GAIN (onaj sto si ga na pocetku smanjio do kraja). Pojacavas ga dok ne dobijes dovoljnu jacinu...
To bi trebalo da rjesi tvoj problem. Javi kad uradis to!


Obicno svi namjeste GAIN na sredinu sto je u vecini slucajeva glavni uzrok mikrofonije.

casper 06.10.2018 21:55

Potpuno pogresan postupak. Gain se ne podesava na taj nacin. Pored toga, na x air nema crvenog tockica. Mikrofonija nastaje iz niza drugih razloga, postavke gaina u vecini slucajeva nisu uzrok.

Sent from my XT1052 using Tapatalk

baltik79 07.10.2018 00:00

Ovde nije stvar o tome kako se podesava vec kako se rijesiti mikrofonije. Covjek koristi isti mikrofon kao i prije. Sad spaja na mixer a prije je spajao na klavijaturu. Procitaj jos jednom i zamoljavam bez bespotrebne arogancije jer se automatski iskljucujem iz ove teme u tom slucaju.

Skickat frĂĽn min LG-H870 via Tapatalk

casper 07.10.2018 00:08

Namjera komentara je da se ne sire dezinformacije. Nema nikakve arogancije, a ako ti to shvacas na taj nacin, ne mogu ti pomoci.
Gain ne sluzi za pojacavanje kanala niti se namjesta na nacin kako si opisao.

Sent from my XT1052 using Tapatalk

baltik79 07.10.2018 08:25

Opet ti govorim da se ovde ne radi o stimanju kanala vec o rjesavanju problema mikrofonije.

Skickat från min LG-H870 via Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 15:53

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org