YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Tehnike i teorija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Kako da naucim odsvirati forspil? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31237)

kem 17.02.2019 01:13

Kako da naucim odsvirati forspil?
 
Ne znam note, znam akorde. Kad god gledam akorde za neku pesmu samo stoji kako svirati bas, ne pise ni za forspil, a i kad pise pise kako svirati bas u forspilu a ne samu melodiju. Dal sam ja pogresno protumacio ili akordi samo sluze da nam kazu kako da sviramo bas? Jedini nacin kako ucim forspile i "melodiju" je preko tutoriala koji su cesto nekompletni i opet, nema ih za sve pesme. Kako mogu uciti da sviram forspil i melodiju neke pesme koristeci se akordima? Ili bez.

casper 17.02.2019 01:18

Koji si ti lik. =))
Jesi li razmišljao da se ostaviš muzike i izučiš neki zanat kao svi normalni ljudi. Za keramičara, automehaničara ili možda stolara, to je sve odlično plaćen posao.

kem 17.02.2019 01:21

Ja se ne bavim muzikom profesionalno idem u srednju. Moram nekako provoditi vreme jbg. Neko ima devojku neko voli da izlazi po klubovima nego voli bicikle. Mene ovo interesuje. Al nema gde kod mene u blizini da se ide na casove jbg.


Ali se trudim da samostalno naucim sto vise samo ne mogu uvek neke stvari poput ovih me bune. Recimo naucio sam akorde i neke lestvice sve sam bez pomoci.


Ali ja se slazem da je to sve dobro placeno ja idem u srednju elektro i voleo bih kad zavrsim ako ne budem upisao faks da budem elektricar u Nemackoj cuo sam da se dobro placa ali moz da se umre od napona.

casper 17.02.2019 01:28

Citat:

Originalno postovano od kem (Post 305918)
Ne znam note, znam akorde. ...

Ne znam slova, znam pisati. :D
Kako si naučio ljestvice ako ne znaš note?

Da, napon je opasna stvar, pogotovo u Njemačkoj. Tamo je onaj pravi, jaki napon koji ubija, ane kao kod nas, nema niti 180V.

kem 17.02.2019 01:33

Gledao druge kako sviraju i naucio prvo par njih posle sam shvatio da svaka lestvica od C dur recimo kad pricamo o durskim ima po jednu povisilicu vise recimo G dur ima Dis pa posle ide Dis, Cis pa Dis,Cis,Gis itd. i tako samo kad sam naucio napamet 2 3 lestvice ostale sam samo dodavao po povisilicu dok ne dodjem do H dur i posle proveravam jel sam dodao pravu povisilicu i tako sam na kraju naucio pravim samom sebi neku logiku u tome znam da glupo zvuci ali meni je u glavi to u principu jasno.


Inace meni nastavu prakticnu u skoli predaje jedna starija gospodja i ona ima periku kao Saban sto je imao mislim nije rekla da ima ali meni izgleda to kao da periku ima a moguce da je kosu izgubila usled prejake struje kao sto je Saban izgubio kosu zbog pevanja.

casper 17.02.2019 01:49

Citat:

Originalno postovano od kem (Post 305922)
....i tako sam na kraju naucio pravim samom sebi neku logiku u tome znam da glupo zvuci ali meni je u glavi to u principu jasno...

Nije tebi ništa jasno, nego pusti svoju logiku i kreni učiti od početka.
Predlažem da odgledaš ovu Playlistu. Čovjek je to odlično objasnio, a kada dođeš do zadnjeg videa ako nešto nisi razumio, vrati se na onaj prvi. Pa Jovo nanovo.

https://www.youtube.com/playlist?lis...3uoSZARNYPantk

Kad to svladaš onda ćeš moći postavljati suvisla pitanja jer sve što si do sada pisao na ovom forumu je totalo bez veze i logike. Tako ispada da si provokator, a da ti budem iskren, mislim da to u stvari i jesi. ;)

kem 17.02.2019 01:51

Pa ja i jesam isao po ovoj plejlisti. Stavise kontaktirao sam vlasnika kanala kad mi par stvari nisu bile jasne. Samo ne znam sve lestvice sad iz glave ali kapiram poentu svake lestvice. Ali mi nije i dalje dosta toga jasno. Recimo ovo sto sam pitao.





Nisam provokator verujte nije mi to namera.

casper 17.02.2019 02:01

A ništa, onda se vrati na prvi video pa iz početka.

kem 17.02.2019 02:04

Uz svo duzno postovanje, ovde se nigde u klipovima nije odgovorilo na moje pitanje. Mozda gresim ali sam ih toliko puno puta gledao da mislim da sad znam da izrecitujem sta je rekao u kom klipu :D cak sam uzeo i svesku gde pisem sve sto kaze pa se posle preslisavam. Ali nigde nisam pronasao vezano za ovo sto me interesuje.

Harmonikasssss 17.02.2019 11:21

Nauci dobro lestvice, akorde i ostale teoretske stvari. I obavezno note, nije to uopste tesko. E da ti neko odgovori na pitanje hahah. Kad to zavrsis, nadjes note od pesme sa forspilom, strofom i refrenom, i sviras. Ovde obicno ispisuju akorde i to se svira u levoj ruci, a na internetu mozes naci puno nota.
A ako ti se ne uce note (ali to bi ti mnogo olaksalo sve), pusti pesmu na youtube-u, uspori i skidaj po sluhu, a drugi nacin ti je da gledas tutorijale kojih nazalost nema mnogo.


Trenutno vrijeme na Forumu 22:31

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org