YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Yamaha Tyros 2 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5678)

romario 25.08.2008 20:21

Yamaha Tyros 2
 
Pozdrav Svima!
Evo jedne ideje ili prijedloga vezanog za T2,i njegove vlasnike.
Kao što i sami znamo,jedan od najvećih razloga nepopularnosti Yamahe Tyros2 je u stvari nedovoljan broj semplova i stylova za njega.Mislim na majstorske stvari koje sam slušao u download centru.
Moj prijedlog je da korisnici T2 ovdje postave 15-ak stylova , isto toliko semplova, otprilike.
Mislim da je to dovoljno da se napravi "mali" set za T2 koji bi budući i sadašnji vlasnici ovog sinta mogli skinuti i ići na svirku s njim odmah ,ako treba.
Ja sam dao tambure koje sviram,dakle ono što koristim.Ne kažem da boljih nema,ali ove tambure idu u live svirku 100%...Možda ih neki od vas ne koriste previše,ali znam da je svojevremeno bilo teško naći semp tambure i za korga,a kamoli za Yamahu.
Dajte komentare,pa možemo nastaviti,ili ne.

Vihor 29.08.2008 12:14

novo!!!

http://cachepe.samedaymusic.com/media/quality,85/brand,sameday/TYROS3wOptStd-Spkrs-part357-015808-750335c782fabfe50e7f55c61970c8a8.jpg

Alix 29.08.2008 12:24

UUUU...Jes mi bolji od T2....Isti đavo sa sliderima i brojem "3"...
A cjena će da nam jebe znanje...Baš me interesuje koliko će ih prodati,Korgov PA2X već nestaje kod nas u radnjama,Talijani i Austrijsci ih grabe ko da su džabe...
A ovako po specifikacijama ništa bolje od T2...

krcmar 29.08.2008 12:45

Mislim druze alix, pusti ljude da kupuju ono sto vole. Ti volis Korg, oni yamahu itd. Ja obozavam uzivo cuti neku klavijaturu koja nije korg, jos ako je fino sredjena to je super.
Svako ima svoje, ako njima pase yamaha neka je kupuju, ja da imam lovu ja bi odma kupio tyrosa 2.

kuki 29.08.2008 14:44

Lepo izgleda Tyros3...
Imace 128 Custom Voice tj. mesta za semplove,2 Giga rama(nisam bas 100% siguran),brzo ucitavanje semplova(nece biti onako kao na T2),tu su i Slideri,....i sto je najvaznije
novi Ton-Generator.

Extra sprava!

shown 29.08.2008 18:26

prije 20 dana ja pa800 a boban rajovic sa dvojicom jedan od njih svira t2 ,brate interni bubanj ubija super kljava

dalabu 29.08.2008 18:44

Citat:

Originalno postovano od shown (Post 48156)
prije 20 dana ja pa800 a boban rajovic sa dvojicom jedan od njih svira t2 ,brate interni bubanj ubija super kljava

Bobanu Rajovicu mozes brate svirati i na g600 posto momak pjeva 10 pjesama a ostalo pjevanje njegovo je diskutabilno ali ja sam ubjedjenja da je yamaha paklena masina za korga samo sto je lakse kupiti korg i ubaciti vec gotove stvari u njega i zato ga ljudi i kupiju jer je jeftin i rasprostranjen u nasoj , mislim balkanskoj muzici koja je puna juznjackih fazona a sam korg pa svih serija i jest napravljen za juzno trziste. Moje misljenje

Vaxter 29.08.2008 23:44

Alixe, znash i sam da sam obishao dobar deo evrope poslednjih mesec dana.
Korga nisam bash video, tako da dzaba prichash...
U Shpanij najvishe Roland, a za njima Ketroni pa Yamahe.
Po Belgiji i Holandiji Yamahe, a onda Technics i Korg.
Po Po italiji podjednako velika trojka...
Ortak mi je u nemachkoj, i nije bash video neshto korgova kod nemaca... ;)
Jbg, shto si ti bilestan od korga nemoj misliti da su ostali... :))
Roland je na svetskoj sceni jachi i od Korga i od Yamahe.
Korg ima toliku popularnost kod nas i po bliskom istoku...
I to nije to josh, ljudi...
Yamaha josh nije sklopila slagalicu... ;)
Slixe, znash i sam da ne mora da bude promena u izgledu da bi bilo promena ispod haube.
Oladi malo vishe taj tvoj greenpeace! :))

medino 30.08.2008 00:24

Citat:

Originalno postovano od dalabu (Post 48162)
Bobanu Rajovicu mozes brate svirati i na g600 posto momak pjeva 10 pjesama a ostalo pjevanje njegovo je diskutabilno

jako si olako ovo napisao,doduse,ni ja ne volim rajovica,ali decko koji ga prati na T2 je moj prijatelj iz batajnice,sint mu zvuci skroz korektno,a rajovic je jako zahtevan pevac sto se tice zvuka,trazi da to sve zvuci jako,jako ozbiljno,i verovao ili ne pravi totalnu ludnicu na nastupima jer ima neki uvrnuti fazon sto se tice repertoara u smislu sporo-brzo,narodno-zabavno,rumba-dvojka i te fore.....tako da ti je ovo bas,bas subjektivno misljenje


Trenutno vrijeme na Forumu 07:20

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org