YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Pa5x Jos jedan bag ili moja greska ??? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=33207)

sinisa 28.05.2023 13:17

Pa5x Jos jedan bag ili moja greska ???
 
Dali je greka u klavijaturi ili moja u glavnom nisam uspeo da je resim.
Sredjen ritam u rekord modu kad se pozove radi normalno medjutim kada se memorise u soong book i pozove ne poziva dodeljene instrumente u ritmu vec ih izmeni. :-O :mad:
Dali neko ima slican problem?
Ritmovi su iz Beronja i Tim Seta.

pekilik 28.05.2023 17:16

Tako je svira samo instrumente iz introa ili one koje snimimo kao promenu za sve partove, nažalost i ako ne napraviš nikakvu promenu u ritmu ako ga snimiš u song book-u on onda ne menja istrumente onako kako su snjimljeni u record modu

GALA 28.05.2023 18:25

Song book ne radi dobro ima odredjene probleme ...cak zna na nekim ritmovima da stisa bubanj u Exprersion....

zokabeli 30.05.2023 10:49

Ljudi moramo biti realni i stvari nazvati pravim imenom.Konji iz Korga su prodali pa 5x pre nego sto gu ga i sklopili i zavrsili ..Bagra je pozurila i obmanula ljude sirom sveta .Golimila konja i dripaca .Zasto mi da se osecamo krivim i da se pitamo da li je greska do nas ili do seta .Nasa je jedina greska sto smo pristali da platimo toliko novca za instrument koji nije zavrsen i da li ce ikada to i biti ..Lepo treba da priznamo da smo prevareni i da tuzimo Korg i da im pozelimo da zatvore firmu kada nemaju sluha i postovanja prema kupcima sirom sveta . jesu li napisali Korg pa 5x ? Znaci za broj jedan veci od pa 4x ..U cemu je onda problem ? Zasto imamo toliko problema ? Zasto set od pa 4x ne moze lepo da radi u pa 5x odnosno ne moze u celosti da se konvertuje (zavisi od seta do seta ) Zasto tolike greske i problemi da ljudi koji kupe pa 5x sviraju na drugim modelima i zasto toliko cekanje da se sve to resi i popravi ???

Tomy 30.05.2023 14:38

Najviše su krivi muzičari, kupci i korisnici koji su požurivali izlazak i radili pressing jer im stalno nešto fali na starim modelima. Pa, eto vam sad. Pa ako ga želite samo zato jer je novi model, platite.
"Ovce su da se šišaju"...

P.S.
Ja još radim na PA800. Za momačke, djevojačke, rođendane ne treba bolje. Tko će čuti razliku.
Imam i Genos, ali ga ne koristim na takvim svirkama. Kao prvo, preskup je za to, a kao drugo za 10 ritmova bi mogao odraditi i na Casio klavijaturi.

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk

sinisa 30.05.2023 17:33

Ne shavti pogresno ali kad ti ne treba bolje sta ce ti Genos kuci ?
Shvatam sta si rekao skupa je to sprava da ti neko prospe pice ili srusi sa stalka,ali ipak si kupio Genos od 4000 eu.

Ja ipak mislim da da bolja investicija i ovakav Pa5x 4300eu nego vec isvirani PA4x za 3300 eu. Svaki je stajao u studiju ili donesen iz Savjcarske kao da Svarcajci ne sviraju.

Tomy 30.05.2023 20:36

Ne shvatam te pogrešno. U pravu si, a niti nisam napisao da ga ne koristim Da ga ne trebam i ne koristim ne bih ga niti kupio. Ima on i drugu namjenu. Studio, bend, "jače" svirke, a već se i isplatio...

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk

sinisa 31.05.2023 10:42

Naravno u pravu si da pojedini kupuju samo zato sto je noviji model.
Ja sam sa pa3x presao na Pa5x i razlika u zvuku je ogromna. Jako mnogo fabrike je po prvi put po meni iskoristljivo. Naravno ima par bagova tacnje kod mene dva Intro 1 i songbook ostalo sve radi savrseno. Medjutim dok ja zavrsim set verovatno ce izaci jos jedan update. =))

Kad smo vec kod Intro jedan zanimljivo je da sa Dzony setom radi normalno.

miki2008 01.06.2023 17:11

Ista mi se stvar desila u sound book nekad mi i varijacije rade kao reset tempa ako izmedju promjene varijacije ne pritisnem prelaz. Ima bagova kao u prici. Al radi sint do jaja… Sve ce to oni rijesit samo da se jos pokupuje
Dodato:
Nego znate li vi sta se meni najvise svidja🤪 sto su konacno voleme pedal podesili da pojacava kako je Bog rekao od pocetka do kraja bez sjeckanja!!! Ko kaze da je to i prije bilo da valja taj laze jer taj nije imao Workstation da zna kako pedala treba da funkcionise. Bravo za Korg mlglisu to i na ranijim modelima rijesiti.
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od miki2008 (Post 315680)
Ista mi se stvar desila u sound book nekad mi i varijacije rade kao reset tempa ako izmedju promjene varijacije ne pritisnem prelaz. Ima bagova kao u prici. Al radi sint do jaja… Sve ce to oni rijesit samo da se jos pokupuje
Dodato:
Nego znate li vi sta se meni najvise svidja🤪 sto su konacno voleme pedal podesili da pojacava kako je Bog rekao od pocetka do kraja bez sjeckanja!!! Ko kaze da je to i prije bilo da valja taj laze jer taj nije imao Workstation da zna kako pedala treba da funkcionise. Bravo za Korg mlglisu to i na ranijim modelima rijesiti.

I jos dase pohvalim ispao mi je neki dan sa jedno metar visine o pod i nista se nije desilo. Radi sve savrseno malko lijevu stranicu ogrebao ali da se sredit.

sinisa 02.06.2023 12:25

Radi odlicno nije da ne radi al meni je cela svirka vezana za songbook i sad imam problem. =))

Jel moguce transpose ili style vezati za KBD odnosno za boju kao na starim modelima ?


Trenutno vrijeme na Forumu 10:05

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org