YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Bubanj sa PA800 na PA1X (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=19237)

mladen.lav 24.06.2011 20:32

Bubanj sa PA800 na PA1X
 
Pozdrav kolege! :)

Dobio sam od prijatelja super set za pa800. Set posjeduje jako dobru harmoniku, ali bubanj je boli glava. Ja zivim u Njemackoj u nekom malom gradu tako da nema ovde puno nasih ljudi da mi neko pozajmi pa800 da ja to prebacim sa kljave na kljavu. Interesuje me postoji li neki nacin da ja taj bubanj sa nekim programom ili bilo kako izvadim sa tog seta i ubacim u pa1x takodje i tu harmoniku. Mozda je i pisano o ovome ali nisam nasao nista sto bi mi moglo pomoci, pa ako moze neki konkretan odgovor. Hvala i ZIVJELI :)

Ace 24.06.2011 23:18

Pa1x moze da ucita boje sa pa800 ako imas zadnji OS koj podrzava 16 oscilatore.
Jesi li probao to ?

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=13116

mladen.lav 25.06.2011 06:56

Jesam vec 100 puta :D ali nemoze pise error disk ili tako nesto ja imam vise setova pa800 ali nece ni jedan da se ucita. OS mi je 3.01. Pa1X sa zvucnicima 32mb rama. ako neko moze da mi pomogne bio bi mu jako zahvalan :(

svrakan 25.06.2011 08:59

Pa ne mozes ceo set da ucitavas,nego komponentu po komponentu idi na taj bubanj koji ti se svidja pa probaj samo njega da ucitas.

gagy 25.06.2011 11:02

Auuu,druze veliki posao ali se isplati ako ti se svidja ta drum kit!Uzmes prvo pa800 i sa tog drum kita koji ti se svidja popises sve elemente bubnja i sva njihova podesavanja sa svake dirke (sound-drum kit).Dakle.olovka i papir i sve zapisujes za svaki element.Onda exportujes sve semplove iz RAM memorije i uneses ih u svoju klavijaturu.Potom uzmes svoju klavijaturu i udjes u neki drum kit preko koga ces unositi ove parametre i ides redom:C2 -uvuces na to mjesto odgovarajuci sempl (ili iz RAM-a ili ROM-a)kako si vec zapisao i posesisi sve parametre za taj element (atack,decay,efekte...).Zatim zapamtis taj drum kit (save) i to je to.Najbolje bi bilo kad bi imao pa800 dok to radis pa direktno sa njega citas parametre da ne moras zapisivat.Ako ti nesto ne bude jasno,pitaj slobodno.Pozdrav!

mladen.lav 25.06.2011 20:20

Pa nisam ni pokusavao ceo set da ubacim nego samo taj bubanj i tu harmoniku ali nemoze. Imam zadnji OS 3.01 kao sto sam i rekao. Nemam ja od koga uzeti pa800 da tako prebacim a za taj nacin znam ali hvala. Da li je neko imao ovakav problem i ako jeste kako ga je resio. Ja imam i drugih setova za pa800 sa ovog foruma i isto nemogu ni jedan song da ubacim, tako da ne moze biti da je ovaj set pokvaren ili tako nesto. Uvjek dodje ta greska neka error disk i jos nesto druge setove za pa1x uzitam bez problema da nije neka caka u podesavanju ili tako nesto ili nesto.... Pomoz ljudi MOLIM VAS :(

Marco7 25.06.2011 20:25

Mora da ti ucita sve semplove sa tog drum kita kad ides DISK-LOAD pa nadjes taj set od Pa800 na HD-OPEN-PROGRAM-USER DK i otvoris user Dk i selektujes taj drum kit!Mora da ti ucita sve semplove koji se nalaze u tom kitu a isto tako ce da ti ucita i boju iz PROGRAM i sam automatski da povuce sve semplove!

mladen.lav 25.06.2011 21:16

Ma znam druze kojim postupkom ide ali evo pokusao samo popet i pojavi se greska:

Load Sounf fails: disk error :mad:
Dodato:
a da napomenem npr. sond sa pa500 ucitam bez problema a kazu da su pa500 i pa800 kompatibni 100%

da mi nije neka greska u ramovima ili?

gagy 26.06.2011 02:45

Druze,NE MOZE!!!!Sa seta za pa800 ne mozes prebaciti nista na pa1x jer nisu kompaktibilni operativni sistemi.Mozes kao sto sam ti gore napisao sve "pjeske" prebacivati i podesavati parametre ali moras imati pa800 kod sebe.Isto ti vrijedi za harmoniku koju hoces da prebacis,prvo prebaci njen sempl pa vidi druge parametre kako su podeseni,oscilatore...to je posao koji oduzima mnogo vremena.

x3meSRB 06.07.2011 01:23

Kaže se KOMPATIBILNI a može da se prebace ali samo od starijih operativnih sistema na pa800, sve što je posle 1.6 ne može. Jedino ton po ton da eksportuješ ako je semplovan bubanj, a na pa1x da praviš multisempl bubnja isto ton po ton.


Trenutno vrijeme na Forumu 06:13

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org