YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Update problem! Korg pa600 Help PKg file Is not Valid!!! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=32328)

kobra88 18.02.2022 16:38

Update problem! Korg pa600 Help PKg file Is not Valid!!!
 
Da li se neko susretao sa ovim i koje je resenje? Molim pomoć! Hvala

vladimir68 19.02.2022 00:58

Pkg foldere imaš razne(za ps3,ps4,...) i sigurno si negde pogrešio u nečemu.Idi na zvanični korgov sajt,odatle skini OS za pa600 ,zipp-ovan folder,raspakuj ga na kompu i tamo je (pored pdf) taj PKG file,postupak učitavanja predpostavljam da znaš (ako ne, ima na YT postupak)

kobra88 19.02.2022 02:35

PKg je sa korgovog sajta, i sve je uradjeno po njihovom postupku. USB fat32 format, raspakovan folder, i td... Uopšte ne dodje do opcije koja pise Update, format itd, vec prilikom loada izbaci poruku PC-G Is not Valid!

vladimir68 19.02.2022 15:12

Ako nisi,probaj još da USB formatiraš na korgu (ne na kompu),pa.....A da ti možda ne traži UPD file? tj neće na PKG
evo sa korgovog sajta
(˝Depending on the production lot of your keyboard, the Pa600 accepts the update package with one of these two extensions: PKG€ or UPD€.
To know which type of package your Pa600 requires turn it on while pressing and holding INTRO 1. After the calibration procedure the display will ask you to select either valid PKG file€ or valid UPD file€. To avoid any damage to your Pa600, install only the required file and be sure to follow the instructions provided˝)

klavijaturista 19.02.2022 21:44

Dali ti klavijatura radi i dali imas kakvih problema dok svirasš na nju. Ako ne nastavi tako jer svim daljnjim pokusašijima update-a može ti se dogoditi problem da ti stane sa update procedurom na 50% i da tako ostane i ne završi proces nako toga ili se sama klavijatura iskljuci ili ju ti moras iskljuciti i nakon toga vise nemozes nista. jednostavno ce ti stalno izbacivati kada uplais klavijaturu System Update ali ni jedan paket ti neće htjeti prepoznati.
Imao sam to skupocjeno loše iskustvo baš sa Pa600 QT i naravno krajnje rješenje je bilo Nova matična ploča.

kobra88 20.02.2022 20:39

Klavijatura radi bez problema, sve. Cita sve setove, ritmove, bkp fajlove, sve je bez greske. Pa me zato i zbunjuje zasto nece Update. Nece pa nece. U principu, svejedno. I neka ostane ovako jer ne znam sta moze da bude problem.

vladimir68 21.02.2022 23:00

˝možda od drveta ne vidimo šumu˝,zašto svuda u tekstu koristiš ovako PKg? verovato nebi trebalo da ima veze ali probaj još da su ista (ili mala ili velika) slova pkg odnosno PKG ( napr kako piše: KORG OS_ _ _ .pkg)

kobra88 22.02.2022 21:20

Citat:

Originalno postovano od vladimir68 (Post 313810)
˝možda od drveta ne vidimo šumu˝,zašto svuda u tekstu koristiš ovako PKg? verovato nebi trebalo da ima veze ali probaj još da su ista (ili mala ili velika) slova pkg odnosno PKG ( napr kako piše: KORG OS_ _ _ .pkg)

Sve je u redu sa slovima u klavijaturi. Telefon mi je sam izbacio ovako,zato je tako ispalo... Izvinjavam se....

vadexfly 25.02.2022 17:12

Ja mislim da ima fora da ne mozes update da uradis preko reda, znaci ako imas na primer najstariji sistem, moras redom svaki update da uradis koji je bio, ne mozes sa najstarijeg na najnoviji, nisam siguran u ovo ali mislim da sam negde procitao to, imam pa600 vec 4-5 godina i nikad nisam naisao ni na jedan problem uopsteno, sve radi perfektno kao prvog dana, a namenjao sam se i setova a i sistema pa cak i nekih od pa4x, budzeno svasta nesto..

nikadvisekorg 09.03.2022 17:51

Naravno da ne može, jer ovo su bukvalno samo dopune, mora da nađe ko ima originalni disk ili da skine sa sajta najstariji sistem pa da nadogradi....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


Trenutno vrijeme na Forumu 04:43

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org