YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Boje i semplovi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Trebaju mi hitno terce (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5091)

mr_eko 01.07.2008 01:44

Trebaju mi hitno terce
 
Ljudi treba mi da mi neko objasni kako na KORGU PA80 da napravim terce tj.. na drum kit.....molim vas imam svirku u srijedu, otvaranje baste pa se bojim da cu suplje zvucati.....:rolleyes:

blatusan 01.07.2008 01:45

User DK terce!? Imam ih dosta druze postavit cu ti na download...Poz AleN!

mr_eko 01.07.2008 01:47

Citat:

Originalno postovano od blatusan (Post 42405)
User DK terce!? Imam ih dosta druze postavit cu ti na download...Poz AleN!

ali druze kako da promjenim boju tih terci.....hvala ti unaprijed

blatusan 01.07.2008 01:50

Kako mislis na boju? Dakle sad taj program zvuci najcesce kao neki ORGAN i to mislis promijenit? Neznam druze dal je to moguce da se promijeni a imam i terce jako dobre sa enemble pravljene mislim da ce ti i one pomoc. A vidjet cu to sa dal se moze promijet taj zvuk! Poz,Alen!

mr_eko 01.07.2008 01:56

Citat:

Originalno postovano od blatusan (Post 42408)
Kako mislis na boju? Dakle sad taj program zvuci najcesce kao neki ORGAN i to mislis promijenit? Neznam druze dal je to moguce da se promijeni a imam i terce jako dobre sa enemble pravljene mislim da ce ti i one pomoc. A vidjet cu to sa dal se moze promijet taj zvuk! Poz,Alen!

hvala alene ......

GALA 01.07.2008 02:05

buraz ima moj set Pa50 u down.. ima dosta terci rađene na esamble pa probaj mozda ti budu koristile... Pozdrav

mr_eko 01.07.2008 02:07

Citat:

Originalno postovano od GALA (Post 42410)
buraz ima moj set Pa50 u down.. ima dosta terci rađene na esamble pa probaj mozda ti budu koristile... Pozdrav

hvala gala...vec sam se malo posluzio ;) koje su bolje na ensamble ili drum kit?

MrVlad 01.07.2008 08:46

Brate, ako imas samplvano nesto onda mozes nesto bas fino da napravis.

ja sam napravio terce sa Harmonikom i zvuci bas fino
uzmi USER DRUM KIT... eh sad pazi... jas sam morao na svaku dirku da promenim parameteri
da budu isti (SVAKI PARAMETER!)
na svaki ton moras da ides u SAMPLES i da promenis samplove da ti se cita samplove sa kartice

na prime: Moja Kabina Boje ima 23 Samplove (KSF) u njega, svaku belu dirke i onde tranzpoziram +1 za Crne dirke. i zovu se KabinaC2, KabinaD2, KabinaE2 itd

sad kad udes u user drum kit, ako hoces na primer da napravis terca u C,
pretisni C2, i promeni sample da zvuci KabinaE2, za C#2 promeni sample da zvuci KabinaE2 i onde transpoziraj +1...

jel me razumes..??
(Izvinlavjam se na jeziku i Padez, posto sam rodjen u Engleskoj)..hehe

jesto malo posao ali... rezultat je super
poz iz engleske
Vladan

mr_eko 01.07.2008 12:25

Citat:

Originalno postovano od MrVlad (Post 42430)
Brate, ako imas samplvano nesto onda mozes nesto bas fino da napravis.

ja sam napravio terce sa Harmonikom i zvuci bas fino
uzmi USER DRUM KIT... eh sad pazi... jas sam morao na svaku dirku da promenim parameteri
da budu isti (SVAKI PARAMETER!)
na svaki ton moras da ides u SAMPLES i da promenis samplove da ti se cita samplove sa kartice

na prime: Moja Kabina Boje ima 23 Samplove (KSF) u njega, svaku belu dirke i onde tranzpoziram +1 za Crne dirke. i zovu se KabinaC2, KabinaD2, KabinaE2 itd

sad kad udes u user drum kit, ako hoces na primer da napravis terca u C,
pretisni C2, i promeni sample da zvuci KabinaE2, za C#2 promeni sample da zvuci KabinaE2 i onde transpoziraj +1...

jel me razumes..??
(Izvinlavjam se na jeziku i Padez, posto sam rodjen u Engleskoj)..hehe

jesto malo posao ali... rezultat je super
poz iz engleske
Vladan

to sam i mislio od semplova posebno za harmoniku napravit terce....a ima li ikakve veze koi ksf da uzmem ili jedan za sve, pa ga samo transpose +1

MrVlad 01.07.2008 12:42

Nemoj.... moras svaki posebno da uzimas zato sto nece da valja kad transpoziras.
na primer, Dirku C - nemoj za tercu da Uzmes KabinaC2.. a samo da ga transpoziras +4... nece da valja.. zvucice ko Zurla... nego lepo nadji KabineE2 i taj koristi..

Znam da ti uzima puno vremena... ali kad cujes kako zvuci kad u performans stavis Kabina na upper 1, kabina Terce na upper 2 a transpoziras terce -12... milina!!

poz.
Vladan


Trenutno vrijeme na Forumu 06:52

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org