YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Servis klavijatura - uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Led Diode na Korgu PA2x Pro (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=12699)

Vule 29.01.2010 05:04

Led Diode na Korgu PA2x Pro
 
1 Privitaka
Na dosta mesta sam cuo i procitao da su ljudima crkavale led diode na Korgu pa2x pro i da je tu navodno ustanovljena fabricka greska,a mene zanima da li je neko cuo da na istoj klavijaturi rade lampice i koje ne treba da rade,ili mozda neko ima pojma o cemu se ovde radi?

Na slici se vide lampice koje su ukljucene,one jace svetle od ovih drugih koje ne bi trebale da sijaju?

gega 29.01.2010 08:06

,.,
 
@ rolandinjos
Posto se kod klavijatura radi o jednosmernom naponu,najjednostavnije objashnjenje bi bilo da se radi o greshki na ozicavanju minus polariteta.

Prost primer nepravilne funkcije u strujnom krugu sa naizmenicnim naponom: Kada na vozilu masa nije u redu,pale ti se i druga svetla (ne potpunom snagom samo tinjaju)pri pritisku na kocnice ili kada blinkash moze da svetli i rikverc ili pozicija.

Kod korga pax je to pregorevanje dioda jedna boljka od samog pocetka,a
ukazuje na nekonstantan tj jako nestabilan napon u sistemu .

Kod instalacija sa naizmenicnim naponom se takve boljke reshavaju time sto se kod trafoa minus polaritet (sekundarni krug) i uzemljenje spajaju zajedno.
Trebalo bi izvrshiti merenja u servisu tj ako imash nekod pajtosa koji se razume u elektroniku.:)
Pozdrav

Vule 29.01.2010 14:06

Hvala,ide na servis sigurno ali eto,nekima crkavaju te lampice a nekome rade i kad ne treba...:)...čudo nevidjeno ovaj Korg,a star tek godinu dana :D


@ Gega

A reci mi nešto još,ovi simptomi ne ukazuju na mogućnost nekog ozbiljnijeg defekta? Misliš da je samo ta rasveta u pitanju?

gega 29.01.2010 14:33

Teshko je reci bez da se rasturi klavijatura.
Ne verujem da je neshto strashno ako sve ostale funkcije rade.
I meni se potkrala greshka pri sastavljanju kada sam cistio ,,volume,,potenciometar...Sve stampane ploce su medzusobno povezane vodom za izjednacvanje potencijala u obliku bixne a kod nekih je folija od grafitnog vlakna koja je crna skoro providna kao papirna maramica i lako se cepa,koja ima istu funkciju.
Ja sam nehotice 2 kontakta ,,preskocio,,
Kod mene je zezao display i imao sam cudne shumove na zvucnicima.
Na nemackim sajtovima sa pisalo dosta o ucestalim problemima sa touch displeyom (osetljivost)i svetlecim diodicama na oba modela pa x

Vule 29.01.2010 14:41

Pokušao sam sve one varijante tipa,učitao opet OS,čačkao dugmiće da neko nije zalepilo,palio gasio klav,menjao utičnice ali sve je i dalje isto...desi se da se u nekim kombinacijama izmenja redosled tih lampica koje tinjaju ali to je u principu to...klavijatura svakako ide kod majstora a temu sam otvorio da bi Kolege imale uvid u dešavanja vezana za ovaj "Top" model,nije fer da se samo PA800 kvari :)

Gago 29.01.2010 18:55

odkazivanja Led diode je bolest kod pa2x serija,puno se zale od toga ali nije strasno. i kod mene su pregorili puno tih led diode.Radim vec oko 6 meseca tako ali se vise i vise led diode odkazuju.Razgovarao sam sa Korg i rekli su mi da mora cela Panela,(neznam kako se zove na naski) da se menja,ne samo diodi,zato sto elektronika nije u red od nekih modela,tako da nema ta bolest svaki Pa2x,samo neka serija. Zadnja svirka su mi otkazali cak i STS dugmica i imao sam jak shum na Vokalista iz Pa2x....nije bilo to do sada.Moram je nosit na service,imam jos nekoliko meseca garancije......

negovan 29.01.2010 19:30

I moj drug je imao problem sa led diodama,i stavio je od pa1x i normalno mu rade. Probajte to.

drakan 29.01.2010 21:17

Da. Istina je to sa led diodama. Danas me zvao jedan kolega koji je nedavno isto uzeo pa2xpro. Žali se da mu je izgorjelo 5 dioda. Prepao se je jako. Kod mene za sada svijetli sve uredno, al treba biti spreman na sve kod korga! Ha,ha! Pozdrav...:)

Burli 29.01.2010 22:07

Dali ste mi razlog više(nažalost) da odustanem od Pa2, stvarno je sramota dati 2-3 hiljade evra i imati takve banalne probleme...

Gago 29.01.2010 22:42

kao sto sam naveo,nema svaki pa2x taj problem. Poznajem ovde jos dvoica sto sviraju Pa2x,oni nemaju taj problem.Jedna od te dve klavijature je cak starija od 2 godine i nema nikakav problem,radi ko sat ;)


Trenutno vrijeme na Forumu 19:12

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org