YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Servis klavijatura - uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Servis za KORG (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26160)

don_matic 16.10.2013 23:48

Servis za KORG
 
Imam KORG PA60HD i problem sa ekranom. Donji deo ekrana je bas slab i moram bukvalno da se savijem u ravni sa dirkama da bih video sta pise. Klavijatura inace extra radi. Citao sam vec po forumu i l da se zakljuciti da je problem sa diodama. Mislim da nije potrebna zamena celog ekrana.
Voleo bih da mi neko ko je imao slicnih problema preporuci servis u beogradu, ili pravog coveka koji bi mogao da otkloni kvar.
Naravno, sto se cene tice, bilo bi dobro da popravka izadje jeftinije nego zamena celog ekrana :)
Unapred hvala

albin korg 17.10.2013 22:01

nisam te razumio , jel ti slabo svijetlo ili i slova ???

don_matic 17.10.2013 23:02

Deluje kao da se ceo ekran osvetljava sa gornje strane. Gornji deo se moze procitati (recimo tempo), a da bih video donji deo ekrana, moram da gledam iz perspektive dirki
Dodato:
Znaci slabo je i svetlo, a i slova su skroz nejasna i ne mogu se razaznati

gorancho 27.05.2014 23:46

Možeš i sam to uraditi. Kupiš red le dioda dužine ekrana i kada otvoriš klavijaturu, prisloniš ih na deo ekrana koji loše svetli. Naravno izvadiš diode ili pre bih rekao neonke koje ne rade. Nađeš negde na ploči 12V i zalemiš diode.

Alen P 28.05.2014 09:13

Ne znam kakav je sustav osvjetljenja. Ako je ccfl lampa tada se moze kupiti i zamijeniti ona. Mozda posluze led diode mada sumnjam. to je losa solucija jer cesto nema mjesta za ugradnju. . Ako je svjetlosna folija, tada na ebay-u narucis foliju za 15 eura i bez brige si 10000-15000 radnih sati. Samo je bitno da je display ispravan, da se vide svi podaci.

glama 28.05.2014 10:46

Citat:

Originalno postovano od Alen P (Post 270390)
Ne znam kakav je sustav osvjetljenja. Ako je ccfl lampa tada se moze kupiti i zamijeniti ona. Mozda posluze led diode mada sumnjam. to je losa solucija jer cesto nema mjesta za ugradnju. . Ako je svjetlosna folija, tada na ebay-u narucis foliju za 15 eura i bez brige si 10000-15000 radnih sati. Samo je bitno da je display ispravan, da se vide svi podaci.

kao sto kolega reče jeste ccfl lampa rastavljao sa, ali ako ona radi svijetli ti cijeli ekran ali kako mi se čini po tvom opisu biće da su nejasni elementi prikaza na ekranu a ne osvjetljenje, imao sam slušaj kod čovjeka razbijen jedan dio ekrana u gornjem dijelu i radio je donji dio ekrana i sasvim malo (blijedo)su se nazirali elementi u gornjem dijellu.
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od Alen P (Post 270390)
Ne znam kakav je sustav osvjetljenja. Ako je ccfl lampa tada se moze kupiti i zamijeniti ona. Mozda posluze led diode mada sumnjam. to je losa solucija jer cesto nema mjesta za ugradnju. . Ako je svjetlosna folija, tada na ebay-u narucis foliju za 15 eura i bez brige si 10000-15000 radnih sati. Samo je bitno da je display ispravan, da se vide svi podaci.

kao sto kolega reče jeste ccfl lampa rastavljao sa, ali ako ona radi svijetli ti cijeli ekran ali kako mi se čini po tvom opisu biće da su nejasni elementi prikaza na ekranu a ne osvjetljenje, imao sam slučaj kod čovjeka razbijen jedan dio ekrana u gornjem dijelu i radio je donji dio ekrana i sasvim malo (blijedo)su se nazirali elementi u gornjem dijellu.


Trenutno vrijeme na Forumu 08:45

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org