YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Zvučnici (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   Martin Wisman XS 500? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=18350)

rackko1986 02.04.2011 16:54

Martin Wisman XS 500?
 
2 Privitaka
Pozdrav svima na forumu..Jel ima neko iskustva sa pomenutim kutijama?kako rade,jel su ok?komad je nov oko 260 evra..
evo specifikacija: Martin Wisman SX 500 EXTRA SPECIAL

<table class="specs_table" border="0" cellspacing="1"><tbody><tr><td class="LightRow">Freq. Range (-10dB):</td> <td class="LightRow">40Hz~20kHz</td> </tr> <tr> <td class="LightRow">Freq. Response (-3dB):</td> <td class="LightRow">45Hz~18kHz</td> </tr> <tr> <td class="LightRow">Rec.Hipass Frequency:</td> <td class="LightRow">25Hz</td> </tr> <tr> <td class="LightRow">Axial Sensitivity:</td> <td class="LightRow">98dB(1W/1m)</td> </tr> <tr> <td class="LightRow">Max Calculated SPL:</td> <td class="LightRow">129.5dB</td> </tr> <tr> <td class="LightRow">Rated System Power:</td> <td class="LightRow">350W Continuous 1400W Peak</td> </tr> <tr> <td class="LightRow">LF Transducer:</td> <td class="LightRow">15L350-81</td> </tr> <tr> <td class="LightRow">HF Transducer:</td> <td class="LightRow">25H44-81</td> </tr> <tr> <td class="LightRow">Crossover Frequency:</td> <td class="LightRow">1.7kHz</td> </tr> <tr> <td class="LightRow">Nominal Impedance:</td> <td class="LightRow">8 Ohms</td> </tr> <tr> <td class="LightRow">Connector:</td> <td class="LightRow">2 x NL4 Speakon</td> </tr> <tr> <td class="LightRow">Dim (HxWxD):</td> <td class="LightRow">740mm x 475mm x 400mm</td> </tr> <tr> <td class="LightRow">Net Weight:</td> <td class="LightRow">25Kg</td> </tr> <tr> <td class="LightRow">Shipping Weight:</td> <td class="LightRow">28.5Kg</td> </tr> <tr> <td class="LightRow">Horizontal Coverage:</td> <td class="LightRow">80º</td> </tr> <tr> <td class="LightRow">Vertical Coverage:</td> <td class="LightRow">60º</td></tr></tbody></table>
Inace zanima me konretno ova kutija,bez preporuka,tipa "bolje uzmi rcf,ev,jbl"..uzo bi ih ja odmah,ali nemam toliko para...imam para za ove pomenute kutije,pa ako neko ima bilo kakva iskustva za naveden model neka iznese..unapred zahvaljujem

Rcf 03.01.2012 03:09

Martin Wisman XS 500?
 
Malo jaka cena za kineza. Zavisi sa kojim pojacalom bi ih guro ali problemi sa skretnicom i visokotoncem su zagarantovani!!!! Samo neznam kako su izvukli Max Calculated SPL: 129.5dB, mora da su pomesali kutije pri merenju. na pojacalu do 300w po kanalo radice ali to nije dovoljno ni za kucnu zurku. Kasnije krecu problemi oko same kutije, srafovi se odvijaju, samim tim kutija pocinje da prdi, nedaj boze da je malo cuknes u transportu!

Dusan Ergelasev 24.11.2019 10:14

Martin W
 
Imam vec duze vreme ove kutije martin wisman artx 500A i preporucujem ih svima .Mogu da pisu sta hoce ovi sto su platitli veliki novac za poznate brendove pa rade kod privatnih majstora kako skretnice tako i zvucnike po vise puta ali ove Martinke u radu demantuju sva njihova losa pisanja o ovim kutijama .Rade odlicno ,ne crkavaju i nestaju , basa, visokih ,snage i svega kolko hoces a cena to je prica za sebe 220e NOVE - 650w .Vise puta sam radio sa kolegama koji su imali RCF-a aktivne teskom mukom sam odradio noc sa Dynacord miksetom 3-kom strasno dobio sam krajnike .Ovo je tacno i nepristrasno moze biti RCF sto puta ali sam se nekolko puta napatijo najstrasnije i zato ne kudite sprave na kojima niste radili i odradili svirku ,toliko od mene .B-)

GALA 24.11.2019 16:33

Kad covijek procita ovakav post pomislio bi da je neka ozbiljna kutija i firma u pitanju...
meni osobno je baš drago da si ti zadovoljan i naso si utjehu al nemoj pretjerivat ..

ella 85 24.11.2019 21:09

Napatio se na rcf u,uziva na kinezu :)
Mislio sam da sam sve procitao :)

Va-7 24.11.2019 21:33

Ja sam se također patio sa rcf, jbl, dynacord ali sam onda naučio osnove rada razglasa, kako podesiti razglas ovisno o prostoru, kako visina na kojoj je kutija na stalku drastično mjenja zvučnu sliku i tako dalje i od onda se ne patim s razglasom nego uvijek izvlačim najbolje što taj sistem može. Navedene kutije mogu ali to što mogu je u malim količinama. Jedan stari dobri Dynacord Srx ili C153 ili zeck pro-line ih podere samo tako

GALA 24.11.2019 23:49

Va-7 te kutije sto si nabrojao to su uvijek bile kutije i bit ce ,nebi poređivo uopce s ovim kako ih kolega zove Martinke...te martinke nemoze biti ni monitor kraj SRX,C15.3,Zeck itd...hehee
Martinke :snage kolko oces (650w) nove 220 eura...sunce ti j...di ces bolje...hahahaa

Va-7 25.11.2019 00:14

Za 400€ može kupiti dvije kutije koje sam spomenuo i ima neupitno dobru stvar u usporedbi s ovim kineskim grobovima


Trenutno vrijeme na Forumu 23:29

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org