YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Zvučnici (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   Behringer Eurolive B 212 D ACTIVE (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29633)

nesaband 01.09.2016 19:32

Behringer Eurolive B 212 D ACTIVE
 
Da li neko ima iskustva sa Behringer Eurolive B 212 D ACTIVE

Behringer Eurolive B 215 D ACTIVE,Behringer Eurolive B 210 D ACTIVE

Behringer Eurolive B 208 D ACTIVE.

Treba mi hitno konsultacija sa nekim ko je radio na ovim aktivnim kutijama.

Unapred hvala

mihal 02.09.2016 06:26

Moje je jako pozitivno misljenje i iskustvo u vezi sa Behringer zvucnicima/miksetama/pojacalima i toplo bi preporucio svim muzicarima iako se Behringer ne svrstava u top klasu ali sa cenom, kvalitetom zvuka i posebno sa ponudom kvalitetnih jeftinih Mikseta.Pogledaj customer review na google Behringer ima visoke ocene.
12" zvucnike nebi preporucio ni u kucnom sviranju a posebno ne po lokalima zbog puno losijeg kvaliteta zvuka od 15" zvucnika bilo kog brenda.
Sto se tice aktivnih Zvucnika, Ja sam licno vise za posebno Miixer/ pojacalo + zvucnici Aktivni zvucnici su dosta tezi pojacalo kakvo je takvo je, nema promene.
Od Behringer opreme sam koristio i jos uvek koristim sledece:
1 verzija:
Zvucnici B215 pasivni+ Mixer 1202fx+ Pojacalo epq 1200 sve je radilo dobro zvuk cist ... Mixer malo manji ali okej jedino sto ima samo jedan efekat ili eho+reverb zajedno nije bas najbolje .Pojacalo dobroradi jedino se dosta cuju ventilatori, mana je dosta kablova povezivanja....
2.Verzija:
Zvucnici B215+ Zvucnici Yorkville NX 300 takodje novi koje sam jako povoljno ugrabio +1202 fx Mikser + EP 4000 Pojacalo ....To mi je dalo puno vise snage i normalno jos bolji zvuk... Mana Kablovi i efekti na mikseti
3.Verzija:
Zvucnici Yorkville NX 300 + Yorkville Elite Trosistemci (stari kupio u nekoj crkvi za smesne pare a prodao B215 Zvucnike sa pojacalom EP4000 po dosta dobroj ceni. Mixer/Pojacalo Sam uzeo normalno Behringer Model PMP 1680 . jos sam u medjuvremenu uzeo isto jeftino koriscen Behringer B300 Aktivni (Odlican ali jako tezak za transport)koji koristim kao monitor. Ovo sve radi besprekorno . Mixer/pojacalo pmp1680 mi je resilo sve moje zahteve: Fenomenalan zvuk 2 efekta posebno ; manje kablova , lagan praktican . Za kucno sviranje i neke manje svirke koristim 2 zvucnika a za vece dodam Yorkville Elite trosistemce
4>Moja preporuka:
- Zvucnici B215 Pasivni
- Pojacalo/Mixer PMP 1680 ili dovoljno je i 1280 ali se vise ne proizvodi
- posle mozes dodati zvucnike po izboru za vece svirke dali iste da bi imao 4 ili 2 subwoofer.......

....Na kraju sto je najvaznije moje misljenje i iz mog iskustva neces pogresiti sa Behringer Miksetom, pojacalom, zvucnicima, zvukom. Proveri po netu misljenja drugih...Pozdrav.......Mihajlo

ffb 02.09.2016 06:42

@ nesaband moje iskustvo - u jednim svatovima sto sam svirao imali smo Behringer 212 ili 215 nisam vise siguran koji model. Bili su nam monitori na bini.
Sound kao kad bi stavio tranzistor u limeno bure od 200 litara😂. Tako su " dobro" radile da sam na kraju svoj " monitor" ugasio😃
Od Behringer aktivnih kutija jedino sto vrijedi je 812 Neo.
Te gore navedene bih zaobisao.
Pozdrav

GALA 03.09.2016 13:54

imao sam sve pomenuto gore....iskreno to nije ni za monitoring...preko 40% snage kad se pređe to pocinje da VRIŠTI (sto znaci da nema ni 40% navedene snage),ton se mjenja svaku crticu na potenciometru..te kutije se cuju direktno na 1,5 metar sve preko toga je samo nekakva buka u daljini...iskreno za te se pare ne moze kupit nista bolje...trenutno imam za monitoring EV Zlx12p malo vise kosta i malo manje vristi al to je tu nije daleko od pomenutih behringera...nisam Behringero mrzac al kolko para tolko muzike

nesaband 03.09.2016 14:13

Hvala vam na pomoci.Sutra cu i licno da odem da se uverim do neke muzicke radnje u Beogradu.

GALA 03.09.2016 14:35

samo nemoj da te zbuni, u trgovini inace sve radi dobro,mali prostor pretrpano robe pa nedaje realnu sliku proizvoda i zvuka...pozz

nikadvisekorg 04.09.2016 09:47

Ja imam nekoliko b215d.... za manje svirke završavaju posao....
Za novac koji koštaju rade sboj posao.... za veće tezge ne.... u jednom servisu/prodavnici na glasu su mi rekli da su dosta osetljivi kao i sva jeftina roba.... i da su jedno vreme dosta imali kutija iz tih aktivnih serija na popravku pa su prestali da ih nabavljaju.... moje za sad rade ok....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока


Trenutno vrijeme na Forumu 04:02

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org