YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Razlika izmedju Midas MR12-Behringer X AIR XR12 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30603)

viktor011 04.02.2018 16:35

Razlika izmedju Midas MR12-Behringer X AIR XR12
 
Zna li neko od kolega razlike izmedju ova dva mixsera Midas MR12-Behringer X AIR XR12,kupio bih jedan od ova dva,sa cenom su tu negde ali mi midas nekako lepse zvuci kao ime 😉,ili neki predlog za digitalni mixser???

mikimiki 04.02.2018 17:45

Razlika je u preamps. Mislim da Midas ima malo bolji wifi. Mada je bolje koristiti vanjski. Casper ima Behringer.
Ostalo je sve potpuno sve isto.

casper 04.02.2018 18:46

1 Privitaka
Pa nisu baš s cijenom tu negdje. Midas je cca 30% skuplji. Da li je za toliko bolji? Da li će se to uopće čuti na svirci ako koristimo kutije neke srednje klase?
Sve je to stvar osobno procjene i namjene ali jedno je sigurno, kojeg god da uzmeš nećeš pogriješiti u odnosu na bilo koji drugi analogni mixer istog/sličnog cjenovnog ranga.

splendid 05.02.2018 18:04

Na evropskim sajtovima je razlika 65e sto nije puno...ja bih u tom slucaju odabrao midasa...ali ako kupujes od nasih da kazem secikesa na balkanu onda je ta razlika x2 :)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

casper 05.02.2018 19:29

1 Privitaka
Da nisi malo pretjerao s ovom razlikom od dva puta? ;)

splendid 05.02.2018 19:56

Nismo se razumeli...ja sam govorio o razlici u ceni izmedju midasa i behringera....na onoj prvoj slici koju si postavio razlika u ceni izmedju berhingera i midasa je 850 kuna...to mu dodje 110-120e....na evropskim sajtovima ta razlika je 65e...behringer je 285e a midas 350e....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Dodato:
A cene u audiopro uopste nisu lose kolko vidim...za divno čudo :)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

casper 05.02.2018 20:15

Kako god, pitanje je da li razlika u cijeni opravdava razliku u kvaliteti. Zna se da je Behringer vlasnik MIDASa i može raditi (čitaj: pisati) s uređajima što ga volja.
Predpostavimo da razlika postoji, jer to bi bilo u duhu poštene trgovine nekog proizvođača. Predpostavimo i to bi se ona mogla uočiti u studijskim uvjetima. Ako će se x air koristiti za tu namjenu (što opet nema smisla jer za te novce postoje bolji uređaji) onda kupovina MIDASa možda ima rezona. Ako se kupuje za live nastup gdje se koriste ostale komponente nekog srednjeg ranga, sumnjam da će ovih 60 i kusur eura opravdati ulog.
AudioPro ima izvrsnu ponudu, OK cijene. Ja sam svog Genosa (prije dva mjeseca) kupio jeftinije nego idje drugde u Europi, pa si ti misli.

splendid 05.02.2018 20:27

Da...u suštini to su sve nijanse u pitanju...mada 60e nije nikakva razlika u ceni ali behringer ima midas designed preamps dok midas ima midas pro preamps..sad...to u praksi ne mora nista da znaci ali je pre odredjenog vremena razlika izmedju njih bila dosta veca...mislim da je midas mr12 bio preko 400e...tako da...u principu i jedan i drugi su sigurno dobre sprave....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 15:18

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org