YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Tehnike i teorija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Akordi u durovima (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2877)

vularenga 19.11.2007 14:35

Akordi u durovima
 
Zeleo bi da mi neko napise koji akordi idu u koji dur sto se tice molova pa i nekih durova kao na primer za dance e-dur,vrati se neno vrati to znam ali sam za druge durove konj pa bi mi neko mogao napisati sta gde ide hvala unapred hteo bi malo vise sa dvojkama da se sprijateljim posto sviram po kaficima rumba prolazi lukas varijanta i to ali lova je u starim stvarima pa sam mislio da olaksam sebi ovim putem

kreso 19.11.2007 15:40

Idi u TUTORIAL
Internet škola sviranja.

igorcina065 19.11.2007 15:51

Citat:

Originalno postovano od vularenga (Post 20615)
Zeleo bi da mi neko napise koji akordi idu u koji dur sto se tice molova pa i nekih durova kao na primer za dance e-dur,vrati se neno vrati to znam ali sam za druge durove konj pa bi mi neko mogao napisati sta gde ide hvala unapred hteo bi malo vise sa dvojkama da se sprijateljim posto sviram po kaficima rumba prolazi lukas varijanta i to ali lova je u starim stvarima pa sam mislio da olaksam sebi ovim putem

E brate meni nije jasno sta ti treba...Kako mislis ''koji akordi u koji dur''?

vularenga 19.11.2007 16:57

kao sto u a-mol ide am,g,f,c,dm,e sta ide npr.u a-dur i svaki sledeci ja to ne mogu da shvatim pa sam zamolio da mi neko napise a ne mogu da citam sve ono tek mi onda nije jasno nista sta da redim kad nisam isao u muzicku skolu

Roso 19.11.2007 17:24

hmmm jesam li te svatio pravo !

znaci pitas ako sviras iz a dur-a koje akorde idu ??????

najvise ti idu iz a dur-a

A DUR
B DUR
D MOL
G MOL

to su ti najpotrebiji kad rece mo sviras kolo iz a dur-a

a ako to nemislis onda nekuizim sta mislis ;-) hehe

pozdrav

Roso 19.11.2007 17:28

evo jos za G mol

G MOL
G# DUR
B DUR
C MOL
D DUR
D# DUR
F DUR

nemam vremena mozda kasnje imadnem pa cu dalje ako mislis ovo

igorcina065 19.11.2007 18:03

A ha.Sve ti je to relativno jer ces u nekoj pjesmi naci neki od akorda koje ti mi ne mozemo nabrojati,ali eto...na primer shema,tj akordi koji se najvise koriste za d-dur- c-mol skalu su ti d-dur,dis-dur,g-mol,c-mol...E sada u nekim pjesmama ces imati i B-dur,F-dur,gis dur,g-dur......kao npr u refrenu ''Ima jedna krcma u planini'',ali to moras sam po sluhu.Ne moze ti niko objasniti i reci to je to,nema vise,sve se to razlikuje od pjesme do pjesme.

krcmar 19.11.2007 21:04

a dur
 
Naj cesce ti ide A,E,D pa onaj sablon (Dm,H7,E).

manulac 19.11.2007 22:02

Evo narodjacka sema od mene

A 7 (g/cis/g), D DUR (A/D/fis), Hmol (H/D/H), Dmol (A/D/f), E7 (gis/d/gis)


poz Svima

Gorance 19.11.2007 22:03

Narode ne bi zeleo da pametujem ali nije sve u sablonima.Kolega iscitaj taj tutoral NEMOJ DA TE MRZI!!!Siguran sam da ce ti pomoci da shvatis neke stvari.Svaka muka se isplati pre ili kasnije.Pozdrav svima.


Trenutno vrijeme na Forumu 03:43

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org