YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Intel Core DUO i OS... (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6643)

Alix 12.11.2008 19:48

Intel Core DUO i OS...
 
Pozdrav drugovi!
Evo kupio sam ženi novi LapTop za poso da ima i imam velike probleme s njim...Nemam ga možda jedno sat vremena a već bi da ga razbijem...Naime ima instaliran neki LINUX i kad se bootuje stalno neke đavle ispisiva u DOS-u i na kraju reda napiše OK...I tako melje pola minuta i zablokira i moraš kao unjeti neki COMMAND da bi došo u sistem...POJMA nemam o čemu je rječ i kako dalje...E sad bi da vas pitam kakva je logika stavljati Windows XP 32-bit na Intel Coure Duo procesor platformu,i jeli bolje radi WonXP64-bit?...Dajte pomozite na kraju sam s živcima...pozdrav i hvala na odgovore!

Mico23 12.11.2008 19:58

Najbolje ti je da ga formatiras i stavis win xp 32 bitni jer imas podrsku drivera,a 64 bitni koliko ja znam da nema bas najbolju podrsku za drivere i lose se je prodo,cito sam na forumima o tome recimo ako koristis 4 gb rama i koristis poseban software za rad onda imas kao neke prednosti sa 64 bitnim.neznam moj ti je savjet 32 bitnim da ustedis sa zivcima

EmirTotic 12.11.2008 20:10

Pa to ti je LINUX... Shit opasan...
Stavi XP ili Vistu i ok je ;)

Zlatek 12.11.2008 20:22

Kupio si Laptop sa Linux operativnim sistemom.Stvar je u tome da je linux besplatan i zato je instaliran.Sa kompom si trebao dobiti ako ništa drugo onda bar CD s driverima za windowse, tako da ti preporučam da instaliraš Win XP i to 32bit sistem.Instalacija je standardna prvo uđeš kod botanja u BIOS i tamo staviš da je prvo boot ciklus sa CD, ubaciš CD sa windowsima,preformatiraš hard i instaliraš windowse.Možeš več prema želji instalirati i Vistu.To što je Intel Core Duo procesor neka te ne brine-znači samo da ima dvije jezgre, a ako instaliraš win 64bit mogao bi imati prilično problema i sa driverima, a i sa programima koje ćeš instalirati na komp.

Vaxter 13.11.2008 02:51

Emirt, ne bih da budem grub, ali opasno lupash! :))
Alixe, probaj sa startx ili X.
Ako to ne prolazi, onda znachi da je instaliran go sistem bez grafike.
Naravno, to je pod uslovom da si logovan na sistem... :D
Ali definitivno ti je i moja preporuka da instalirash XP.
Ne zato shto je dobar sistem, daleko od toga, nego shto se ni ti ni zena necete snaci na tom linuxu... :))
Shto se x32 - x64 sistema tiche, ako imash sve potrebne drivere i software za x64 verziju windoze odluka je laka... :)
Jednako je laka i ako nemash... :))

Marco7 13.11.2008 04:48

I obavezno ostavi La Radar upaljen brate =))

beast_x 13.11.2008 04:57

Moja preporuka je također XP! Linux nemoj stavljat iz gore navedenih razloga a Vistu ni pod razno jer je katastrofalan...ja ga probo i za 2 dana stavio XP...Drži se ti samo dobrog starog XP-a,32-bit.

Alix 13.11.2008 11:08

Hvala na odgovorima...Ovaj LINUX dolazi uz ACER-ove Lap Topove i pokušo sam sve moguće đavle---ali NIŠTA...Inače za 800eur je konfiguracija mnooogo boloja od konkurencije,npr. Za te pare kod Asusa ili Dell-a boješ kante sa manje RAM-a i slabijim proc...Da o SHARED grafikama ne govorim...Inače koliko mi je trgovac uspio spalamuditi-vidi se da ne pratim razvoj,Core2DUO i COreDuo procesori ne mogu da se porede...Ovaj bez dvojke je jedno jedro razvaljen na 2 djela,dok je Core2Duo sa 2 jedra...E sad jedni tvrde da je to isti đavo,jednu da nije,jedni da uz 2duo bolje radi 64-ka,a opet jedni da je 32-ka zakon...Inače o LINUX-u neam pojma a i bolje je tako,ko će sad imati živce za njega a i program DataLab Pantheon ne radi u Linuxu...Tako da sad ću da mu ga utjeram WInXP SP2,i to je to,nema mi druge...

svirko 13.11.2008 12:23

Nećaće moj, ako si zainteresiran,

donesi laptop u subotu, na sajam, i odma ga prodamo nekom tamo, da imamo za pivce:D=))=))
Šalim se, ali stvarno, ako očeš docukljaj ga sobom, pa ćemo u trku, za kojih 20-tak minuta upucat WIN XP SP3, e sad jedino što ćemo morat većinu drivera skidat sa NET-a, ali i to možemo riješit, ja ću uzet svoj laptop.
Ili mogu poskidat sad drajvere, samo mi reci koji točno model imaš, pa stavimo to na USB stick,upucamo to sve unutra, i imaš laptop spreman za upotrebu.
A cijena?
Tja, ha šta ja znam,,,dogovorit ćemo se....onako....nije sve u novcu.....:D


Pozdrav....

Alix 13.11.2008 13:09

hehe...Ujko,ujko...
Meni treba DANAS da ga upucam pod hitno...
Imam podatkovne baze firmi koju koristi Pantheon,i do ujutru moram da pripremim obračune plati za preko 40 radnika i da izdam neke fakture poslovnim pratnerima mojih stranki...Ljudi WINP neće da mi instralira...Evo već sam probo 3-4 winXP ali kad napiše loading Windows,upali se BLUESCREEN...Žalosno...I sad instaliram ovaj đavo VISTU i nadam se da će me bar on da posluži...Imam 4GB RAM,pa mislim da sad nebi trebalo biti problema hebem li ga...Ujko hvala za ponudu...Ponjeću ga za svaki slučaj u Subotu da ti pokupim setove;)..hhehe:D


Trenutno vrijeme na Forumu 02:31

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org