YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Noviji Roland-ov aranzer, al da zvuci kao G1000 ili EM2000 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5211)

DjoleBn 10.07.2008 14:25

Noviji Roland-ov aranzer, al da zvuci kao G1000 ili EM2000
 
Evo jednostavno pitanje, necu puno da vas zamara me, zanima me koji noviji rolandov arazner moze da zvuci IDENTICNO kao legendarni G1000 ili EM2000?

Darko 10.07.2008 14:46

Ja bi reko nijedan . . hehe (sala)

Iskreno receno ako vec onda su to Rolandove nove E Serije 50/60/80,moje misljenje ;)

Ali da cujemo sta kazu Rolandovci ;)

skoricnik 10.07.2008 14:58

Hmmmmm EXR?

Alix 10.07.2008 15:10

Drug JEDINI da čemu valja jeste E80 a ostale nemoj džabe kupovati jel ćeš na njemu popušiti u svemu i na cjeni...Dakle E80 je MAJKA ostalo je plastika...pozdrav!

opusdei 10.07.2008 15:33

Posle nekoliko demo snimaka na netu, mislim da sam se zaljubio u zvuk koji sam cuo na Rolandu E80 i kako su komande lako dostupne.

Vule 10.07.2008 15:49

Citat:

Originalno postovano od Alix (Post 43673)
Drug JEDINI da čemu valja jeste E80 a ostale nemoj džabe kupovati jel ćeš na njemu popušiti u svemu i na cjeni...Dakle E80 je MAJKA ostalo je plastika...pozdrav!

kako znaš? jesi li svirao na g70 možda?

Citat:

Originalno postovano od DjoleBn (Post 43665)
Evo jednostavno pitanje, necu puno da vas zamara me, zanima me koji noviji rolandov arazner moze da zvuci IDENTICNO kao legendarni G1000 ili EM2000?

identično ni jedan...a bolje rade i e80 i g70...to su praktično iste sprave,sa manjim izmenama....zvučno isto rade...

Dosta se očekuje od ovog novog aranžera za balkansko tržište EXR8,koji spada u niskobudžetne sprave,oko 850 eura,mada čujem da po zvuku nije "niskobudžetna"...uskoro će mi biti dostupan jedan pa ću vam izneti svoje mišljenje...;)

Alix 10.07.2008 16:30

RONALDINJOS---nisam neki frajer pa da se foliram sa komentarima al vjeruj da nisam napiso gornju izjavu ko neki tukan na pamet...G70 sam imo priliku isprobati čak možda prije tebe (dok je došo u Sloveniju ja sam već za njim sjedio u trgovini i čačko po njemu) i mogu ti reći da je MNOOOGO slabiji od E80...Sad ako želiš mogu ti napisati mali milion PRAVIH i PAMETNIH razloga zaštoje E80 bolji od G70...Dakle E80 je NAJBOLJI aranžer do sada što ga je izdo Roland poslije G-serije,Pozdrav!

Vule 10.07.2008 16:35

Citat:

Originalno postovano od Alix (Post 43681)
RONALDINJOS---nisam neki frajer pa da se foliram sa komentarima al vjeruj da nisam napiso gornju izjavu ko neki tukan na pamet...G70 sam imo priliku isprobati čak možda prije tebe (dok je došo u Sloveniju ja sam već za njim sjedio u trgovini i čačko po njemu) i mogu ti reći da je MNOOOGO slabiji od E80...Sad ako želiš mogu ti napisati mali milion PRAVIH i PAMETNIH razloga zaštoje E80 bolji od G70...Dakle E80 je NAJBOLJI aranžer do sada što ga je izdo Roland poslije G-serije,Pozdrav!

Sve što bih ti sad odgovorio moglo bi nas odvesti u bespotrebnu svadju i raspravu a to najiskrenije ne želim...imaš svoje mišljenje,ja svoje i tako je najbolje...a uzgred,sviram na g70,valjda poznajem spravu,logično,zar ne?;)


A ako ti nije teško napiši nam razlike i u čemu je e80 bolji,ako ne zbog mene bar zbog kolega koje će to svakako zanimati...interesuje me koliko si "čačkajući u radnji" uspeo da prodreš u suštinu jedne i druge sprave...unapred zahvalan...

marco 10.07.2008 17:48

Po mom misljenju i nekakvoj logici ni jedan nov roland (ili druga klavijatura) ne moze (i ne bi smeo) da radi kao stari. Sve sto se pravi novo, pravi se sa ciljem da bude bolje od starog. Ovo danas su potpuno razlicite masine od prethonih, novi ton generatori, nove tehnologije, sempleri..., sve je drugacije. I sve ide ka tome da se zvuk klavijature priblizi zvuku "zivog" orkestra a ne da se vraca u 90 i neku godinu.

Vule 10.07.2008 17:51

Citat:

Originalno postovano od marco (Post 43698)
Po mom misljenju i nekakvoj logici ni jedan nov roland (ili druga klavijatura) ne moze (i ne bi smeo) da radi kao stari. Sve sto se pravi novo, pravi se sa ciljem da bude bolje od starog. Ovo danas su potpuno razlicite masine od prethonih, novi ton generatori, nove tehnologije, sempleri..., sve je drugacije. I sve ide ka tome da se zvuk klavijature priblizi zvuku "zivog" orkestra a ne da se vraca u 90 i neku godinu.

Potpisujem...:)


Trenutno vrijeme na Forumu 17:00

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org