YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg pa800 - kvar RAM-a (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=16977)

perica001 15.01.2011 10:57

Korg pa800 - kvar RAM-a
 
Pozdrav!

Ispricavam se ako ponavljam temu,ali nigdje na forumu nisam mogao naci informaciju.

Zanima me dali na Korg pa800 u slucaju kvara Ram memorije, Dal se moze odsvirati na zvukove iz rom memorije i tvornicke ritmove.?? tj.dali rom memorije radi normalno.??

Hvala!

toni pecic 15.01.2011 11:25

Radi normalno.

EngyKorg 15.01.2011 14:10

Mozel mi ko reci sta bi moglo biti , u toku svirke pocela mi je fabricka boja Strings da mulja znaci ne krci vec kao vjetar da duva takav zvuk zatim je to preslo i na semplove i na ritmove fabricke i ove semplovane ?

drakan 15.01.2011 17:30

Imao sam i ja slican problem, tj covjek koji je kupio pa800 od mene. Krcali mu fabricki zvukovi. Samplovi su normalno radili. Otisla maticna ploca. Zamjena nove 3000kn. Nek ti je Bog na pomoci. Pozdrav.
Postovano sa mobilnog uređaja

igorcina065 15.01.2011 18:58

Najvjerovatnije da ti je ''crkla'' maticna ploca...
Meni se to desilo prije par dana i popravka u BG je 300 eura,ali mogu da ti je zamjene za par sati.

korg18 15.01.2011 19:10

korg18
 
300 eura je za nekog i previse,ali to nije nista dobroj dok ima maticna,kod nas vamo traze 600 eura da je zamijene i jos stave polovnu sa druge pa800,mislim previse je,ali kad nemas kud moras boze moj,nego jaro lijepo cijenu stavi i prodaja,uzmi nesto scime mores da si rahat i da te ne boli glava,jer sad davat pare tolike 300 eura i nije malo valja t ozaradit to je necija placa mjesecna,ja sam promijenio dvije pa800 i nikad vise opeko sam se mnogo,isto sve maticna ,mumljaju boje rom,a kasnije i prijedje na semplove kako koji dan sve vise i vise,eto toliko od mene poz i sretno.

EngyKorg 16.01.2011 12:58

hvala momci i ja na to sumnjam da je maticna ploca klavijatura je jos u servisu pa cu da vidim dali je moguce daj e otisla neka baterija dali ima kakva na maticnoj ploci koja se moze zamjeniti , ma ako to bude najvjerovatnije ide dalje nebi vise sebi pored finansiskog troska ovu glavobolju vise nikad pozelio , ajd javnem kad sta bude;)

rale016 16.01.2011 13:42

Moj kolega je sa svojim aranžerom PA 800 imao sličan problem. Kod njega je po uključenju klavijature stalno bio prisutan jak šum, i na servisu mu je na matičnoj ploči zamenjen moduo koji generiše izlaz. Ne mora da znači da je cela matična ploča stradala.

rboki 16.01.2011 18:03

Nije problem u bateriji.Ram i rom memorija moze da pregori samo usred kratkog spoja usred vlage i kondenzacije.Taj sum koji se javlja potice iz Izlaznog pojacala na PA 800.Verovatno je neki operacioni pojacivac otisao.

bejhan 16.01.2011 23:59

kvar ram pomoc
 
imao sam i ja isti problem sa ram i pucali su fabricke boje ali nije to razlog da je maticna pregorela,uspostavio se da je ram u pitanje zato odnesi klavijaturu onome koga mozes da vjerujes posto svi znaju da urade stvari velike kao maticna je pregorela i slicno da ti uzme pare


Trenutno vrijeme na Forumu 06:02

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org