YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Prvi put workstation (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29294)

Vux 20.03.2016 01:47

Prvi put workstation
 
Ceo život sviram na akustičnom klaviru i aranžerima, bilo je svirki gde sam imao dodira sa workstation-ima, ali ga nikada imao. Sad razmišljam da u pa600 napakujem set gde celu ram memoriju zauzimaju semplovi za elemente ritma i da uzmem jedan workstation. Šta mi treba od workstation-a?
-Da čita semplove
-Da nije previše komplikovan
-Veliki ekran (navikao sam na touch screen, ali ne mora)
-Da ima bar nešto da se skine sa neta za njega, jer nemam baš puno vremena da sam brljam po nepoznatom
-Cena nije problem, ali ne bih baš da uzmem nord stage 2 da bih ga koristio za harmonike i buzuki

Kolege koje rade sa workstation-ima, help :D


Naravno, dobar zvuk se podrazumeva pre svega

sale_band 20.03.2016 12:19

Prvi put workstation
 
Mozda Kronos??

Belmo 20.03.2016 13:06

G6 ?

Poslano sa mog L500S koristeći Tapatalk

Vux 20.03.2016 16:13

Prvi put workstation
 
Citat:

Originalno postovano od sale_band (Post 288305)
Mozda Kronos??


Ee Sale, previše je to za moje potrebe, težak, velik i prebudžen, a ja bih samo da mi harmonika u "Ja znam" zvuči kao da je Kemiš svira

Citat:

Originalno postovano od Belmo (Post 288308)
G6 ?

Ne znam da li se fantom još proizvodi? Ako ne onda ne dolazi u obzir, ne uzimam polovne klavijature

Poslano sa mog L500S koristeći Tapatalk





Sent from my iPhone using Tapatalk

Belmo 20.03.2016 16:18

G6 ti je ko oklopno vozilo, trebas biti velika sirovina da je sje*es.
Nazalost ne proizvodi se vise.Uglavnom imas na forumu vlasnika G6/7, nadam se da ce se neko javiti 😁

Poslano sa mog L500S koristeći Tapatalk

Vux 20.03.2016 16:35

Ma znam ja da je g6 kvalitet, ali ne uzimam ništa polovno od elektronike, jedino da dodju rolandovi inženjeri i da ga testiraju 5 dana pa da mi kažu kakav je, to sve ima odredjen broj radnih sati koliko može da izvuče i ćao, isto kao kompjuteri. Al' šteta što je discontinued, svirao sam ga par puta, stvarno je kvalitetna zvučna kartica i na svakom ozvučenju zvuči uverljivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nesaband 20.03.2016 17:03

Pa onda je Kronos resenje za tebe ako vec ne zelis polovne instrumente.

ffb 20.03.2016 17:19

Yamaha Moxf6?

Vux 20.03.2016 20:05

@ffb je l' si koristio tu yamahu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ffb 20.03.2016 20:49

Ja ju nisam koristio ali sam se svojevremeno interesirao za taj model.Svirao sam sa kolegom koji ima tu Yamahu i super dobro zvuci.
Govoris da ti je Kronos skup, staru elektroniku neces a Moxf 6 nije preskup.Ugradis ram po zelji, a ako si u USA pare nisu problem?
Ako zelis da svucis moderno mozda je to rjesenje za tebe.
Pozdrav


Trenutno vrijeme na Forumu 13:37

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org