YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Terce PA1/2/800/3 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=19394)

keyboards 11.07.2011 19:06

Terce PA1/2/800/3
 
Vec od 2003 moje oscilatorske terce koje sam stavio na download u raznim forumima i na mojoj stranici kruze naokolo. Uz male izmjene (sklanjanjem osnovnog tona sa pcg fajla terce) i malo dorade (promjene instrumenata i ubacivanjem novih) moze se doci do novog pristupa zvuku terce koji izgleda ovako. Ako te terce nemaju na stranici za download predlazem da ih Vule stavi na stranicu za clanove koji zele da ih download.


click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player

Da nebi bilo zabune ovo su isto OSCILATORSKE TERCE SAMO IZDVOJENA SAMA TERCA BEZ OSNOVNOG TONA.
PLUS DA NAPOMENEM DA SAMO PROMJENOM OKTAVE TERCE AUTOMATSKI TERCA PRELAZI U SEKSTU sto znaci da odmah imam napravljene i sve sekste. Dok sviram mogu istovremeno da na uper 1 imam osnovni ton, uper 2 tercu a uper 3 sekstu sa bilo kojim instrumentima. Plus ako samo osnovnom tonu dodam ENSAMBLE mogu imati cetvrti instrument u oktavi. Interesantno Zar Ne?

svrakan 11.07.2011 19:21

Sve je ovo u redu,ali mnogi ovako i koriste terce vec odavno,i ipak mislim da je ok na prvi oscilator staviti prvi glas,jer se dobija kombinacija vise.Ipak je to stvar ukusa muzicara ko kako voli.Ali ipak poz za trud,i dobro ce doci ljudima koji su ne upuceni u ovo.Lepo objasnjeno.

makso68 11.07.2011 22:34

=D>Svaka čast prijatelju,ovo je uvjerljiva i korisna demonstracija.Pozdrav!

Ace 11.07.2011 23:37

Ovo je OK, kod mene odavno ovako funkcionisu terce ....

Nego sta ste hteli da kazete sa ovim .... sa promenom OCTAVE terca prelazi u seksta ??
Kako to ne kontam bas, moze malo objasnjenje ?

keyboards 12.07.2011 15:12

Promjena oktave u terci
 
Znamo da terca na vise (mislim ton terce na vise) prebacivanjem za oktavu dublje zvuci kao seksta na nize. Jer sta je to seksta, nista drugo nego isti taj ton koji se nalazi u terci na vise samo oktavu dublji. To znaci da onaj user na kome je terca recemo ako je to USER1 u Performanci samo prebacimo oktavu nize u Tuning i to je to. Nista tercu ne mjenjamo u PCG fajlu. Prebacivanjem za oktavu odredjeni USER na kome je terca dobijamo prakticno sekstu.

GALA 12.07.2011 16:10

Ovako ljudi posto imam Pa2x nesto kratko vremena par mjeseci,,uspio sam napravit prave terce kao na tritonima,mozda vec i znate za tu caku al ja sam slabo na forumu jer opet nemam net,i ne stignem procitati sve teme,postoji jedna funkcija koju treba stisnuti da bi terce radile tocno ko na tritonu, na pa2x je to moguce na prethodnim serijama nije bilo moguce..znaci ne trebaju midi kablovi!!!! sve je isto kao na tritonu...jako zanimljiva informacija..hehee pozzz kad uhvatim vremena sve vam objasnim

korda 12.07.2011 16:53

Gala cekamo,da nam objasnis jer tema je vrlo interesantna.Znam da na Tritonu ima jedna caka,kad je uradis u globalu,sve terce se mogu i u transpoze bilo + ili -,svirati.Zaboravio sam kako ide,nemam odavno tritona,ali znam da moze.Pozdrav

EngyKorg 12.07.2011 21:13

kolega korda ako bi se mogao sjetiti tacno sta ide u globalu za tu Tercu na Tritonu a da ide i transpoze bio bih ti veoma zahvalan pozzzz :)

keyboards 12.07.2011 21:41

Terca u Ensemble modu
 
Evo jos jedan nacin kako napraviti tercu u Ensemble modu. Moram napomenuti da se u ovom slucaju moze napraviti samo jedna Cdur/Amol terca koja se moze transpoze po volji i moze joj se promjeniti instrument po volji iz RAM ili ROM memorije. Ona moze koristiti onima koji nisu bas vjesti sa skalama a pri tome vole koristiti transpoze.


click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player

asmir90 12.07.2011 22:10

jel se ovo moze napraviti na pa80 pa da se moze traspoze terca ??


Trenutno vrijeme na Forumu 01:44

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org