YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland VA7 vs Korg Pa 500 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5591)

Ivan099 18.08.2008 21:56

Roland VA7 vs Korg Pa 500
 
Pozdrav imam ponudu da zamjenim Roland va7 za Korg pa 500 dal da ga uzmem i dali dobijam puno više usera i ostalog na njemu a i strah me nism nikad aranžer korg svirao pa neznam dal bude barem približna ili bolja kvaliteta ritmova na njemu šta da napravim.

kljucko 18.08.2008 22:03

uhh..ako hoeces cir na zeludcu onda mijenjaj;)(moje razmisljanje)..najbolje je ako imas mogucnosti da uzmes na par dana tog korga prije nego se zaletis i vidis na sta prelazis i da li ti odgovara..Samo da ti kazem da su to dva potpuno razlicita svijeta i nema nikakve slicnosti izmedju te dvije klavijature.

Darko88 18.08.2008 22:05

va 7 sam imao 2 godine i presao na korga iskljucivo zbog lakoce rada, na va7 nikako nisam uspeo da ukapiram stile idediting i neke stvari su me nervirale na njemu i taj jebeni zipp sto se kvario u toku svirke, mislim na disketu zipp. A sad na pa800 mi je mnogo lakse. e sad pa500 nisam imao prilike da koristim alil verujem da je bolji od va7. jer va7sto se tice boja isto je malo zeznuto ako planiras samo njega da koristis. Nadam se da sam bio od pomoci ako nesto trreba u vezi va7 neka pomoc javi se.PozzZ

medino 18.08.2008 22:08

Citat:

Originalno postovano od kljucko (Post 46887)
uhh..ako hoeces cir na zeludcu onda mijenjaj;)(moje razmisljanje)..najbolje je ako imas mogucnosti da uzmes na par dana tog korga prije nego se zaletis i vidis na sta prelazis i da li ti odgovara..Samo da ti kazem da su to dva potpuno razlicita svijeta i nema nikakve slicnosti izmedju te dvije klavijature.

brate,znaci uzas...ja sam presao sa roland g1000 na pa80 i to nisam imao obe,nego prodao jednu i kupio drugu....pa,jel znas ti da sa se ja U.RO od posla,ali znaci US.O !!!
nista od ritmova nisam imao,m a zlo jedno...
nego,lepo ti kaze kolega,kad bi mogao da je uzmes,pa probas,pa ti neko objasni,pa nabavis unapred materijal za nju,inace....

ma dobar je va7,star ali radi ko zmaj . moj drug ga ima,zvuci mu bolje nego neki pa1xpro,ali ne da ritmove ni za zivu glavu,a nece ni da kaze ko mu pravi...

Ivan099 18.08.2008 22:19

Dobar je Va7 al kao što kažete zastarjela tehnologija taj zip i mene muči i samo čekam da nešto crkne a onda? a za semplove koristim Le.Hvala svima na odgovoru budem ga sutra isprobao pa se odlučit

Darko 18.08.2008 22:24

Iskreno receno ja sam uvek sanjao o tom VA7 ali nikad si nisam zelju ispunijo hehehehe...nema veze uglavnom ja licno ga nebi menjao za pa500 ja vjerujem da je to super kljava jos dan danas. . .

Volijo bi da cujem opet nesta sa te Klavijature eto ako ti nije mrsko mogao si da ubacis neku malu svirku ;)

Pozz.

Ivan099 18.08.2008 22:34

Citat:

Originalno postovano od Darko (Post 46892)
Iskreno receno ja sam uvek sanjao o tom VA7 ali nikad si nisam zelju ispunijo hehehehe...nema veze uglavnom ja licno ga nebi menjao za pa500 ja vjerujem da je to super kljava jos dan danas. . .

Volijo bi da cujem opet nesta sa te Klavijature eto ako ti nije mrsko mogao si da ubacis neku malu svirku ;)

Pozz.

evo link :http://www.yu-midi.com/forum/downloa...o=file&id=1338

Roland Va7 i Korg T3 snimano sa Cool Edit stara snimka budem još postavio

Darko88 18.08.2008 22:35

Citat:

Originalno postovano od Darko (Post 46892)
Iskreno receno ja sam uvek sanjao o tom VA7 ali nikad si nisam zelju ispunijo hehehehe...nema veze uglavnom ja licno ga nebi menjao za pa500 ja vjerujem da je to super kljava jos dan danas. . .

Volijo bi da cujem opet nesta sa te Klavijature eto ako ti nije mrsko mogao si da ubacis neku malu svirku ;)

Pozz.

tvoj san moze se ispuniti za male pare, 600eura, ako si zainteresovan:D

Ivan099 18.08.2008 22:39

Citat:

Originalno postovano od Darko88 (Post 46896)
tvoj san moze se ispuniti za male pare, 600eura, ako si zainteresovan:D

zman ja sta bi mi preporučili za 600 eura da prodam Va7 i Korg Le i uzmen Pa 800 sve u jednom al kod nas nema ni jedan polovan Pa 800 ili griješim? ili Pa 50?

Darko88 18.08.2008 22:47

mislim da me ivo nisi razumeo imam ja va7 dajem ga za 600evra hitno mi je pa ga dajem ispod cene;)


Trenutno vrijeme na Forumu 12:34

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org