YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Pitanje: KORG TRITON EXTREME?? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=935)

blatusan 19.06.2006 18:48

Pitanje: KORG TRITON EXTREME??
 
Vozdra raja, evo jedno pitanje od mene. Neki dan sam sviro na malom koncertu kod druga. Eh on ima Roland va-76 i korg triton extreme. Taj triton extrem mi se svidio strasno. Pa reko da se malo informisem o tom korgu sta je kakv je i sta sve pruza za pretezno narodnu muziku. Pa ako mozete da mi javite dali je to sranje sto bi napravio ili ce se isplatit?
Hvala unaprijed.
Pozdrav, Alen.

triton_Extreme 20.06.2006 07:38

Cao Alena,

Ja mislim da je Extreme slican LE samo ima malo bolje funkcije, mislim vise funkcija. Ja sam sviro na njemu
i super je po mom ukusu ali je tesak, i samo je dobar za soliste, ja bi ti preporucio TR ili LE.

Pozdrav

cevap 20.06.2006 11:08

Nemojte lupati ljudi, triton extreme je plafon medju svim tritonima!

blatusan 20.06.2006 21:19

Tako brate. Da cujem funkcije i mogul boje od le na njega ili obrnuto. Sta sve mogu na njemu radit. POzdrav.
A kolega pod imenom triton LE. Majstore ja nisam "Alena" nego "Alen". :)

cevap 21.06.2006 00:47

Burazeru pitaj bilo kojeg gitaristu koja je razlika izmedju lampasha (TUBE) i obichnog pojachala. Eto ti odmah poboljshanja u samom soundu izmedju extreme i obichnog tritona. Trebalo bi inache sve da shljaka sa jednog na drugi i obratno bez ikakvih problema. Chini mi se da bi extreme trebao imati i neshto efekata koje nemaju na obichnom, a i ROM mu je 3 puta veci. Kvalitetniji je dosta sa zvukovima od obichnog i cijena mu je opravdana.

BasariStudios 21.06.2006 05:14

Zasto samo pricate puno price i NISTA, covek je fino pitao i sve MISSINFORMACIJE ovo ono, kaki LE kalo ovo ono, ta 2 sinta nemaju veze, ko da fico i merdzo uporedjujes.
TRITON EXTREME momentalno je NAJJACA KORGova masina posle OASYSA, najbolja KOMBINACIJA.
AKo hoces detalje o tom sintu sta te interesuje pisacu ti, reci.
Nemojte samo tu sirit propagande, pomislice covek stvaro, i sta onda? Niste mu pomogli nego odmogli.
Ne mora se pricat iz rekla kazala nego sa faktima i detaljima.
I posle svuda po nasim forumima sranje.

Pozdrav

BasariStudios 21.06.2006 05:22

Blatusan, funkcija ima tu puno i ne moze se o tome pisat al u generalu:
DIRKE: TRITON LE ko PA50, najgore sto postoje, EXTREME nisu najbolje al jedne od NAJBOLJIH.
SAMPLING: LE nema (NARAVNO PROFESIONALCI ZNAJU STA MISLIM, JER SVI MISLITE DA LE IMA SAMPLING AL NEMA U VELIKIM SLOVIMA, TO STO LE IMA NIJE SAMPLING, NEGO ON SAMO CITA WAVES, TO JE SVE)
SAMPLING RAM: LE 64, EXTREME 96
ROM: LE 48MB, EXTREME 160 MB.
Da ne ulazim u detalje, samo VALVE FORCE na EXTREME je vredniji nego citavi LE, to ti sve ostalo kaze.

Pozdrav

triton_Extreme 21.06.2006 07:28

Izvijnujem se milsio sam Cao Alene!!!!
A sto se tice Klavijature bolja je od LE i TR,

Pozdrav

kreso 21.06.2006 08:57

@ Nedim

Živio prijatelju !

Što se toliko živciraš zbog nekvalitenih postova ostalih forumaša. :wink:
Prijatelju, ma živce na hosen-tregere. Pusti ih nek pišu što ih volja.
Pametni znaju čija riječ ovdje ima težinu i čije savjete treba uvažavati.
Nisi dugo ovdje i znamo se s drugih foruma, ali kad sam naišao na par tvojih postova odavde i vidio da si se priključio radu na ovom forumu, ma bio sam sretan ko malo dijete kad dobije čokoladu. Stari moj, iza sebe imam 25 godišnje sviračko iskustvo, prošo sam sito i rešeto u glazbenim vodama od najobičnijih kafansko birtijaških tezgi pa do pračenja na koncertu estradnih zvijezda. Mogu reč za sebe da znam puno, tako reči dosta o muzici i instrumentima no kad naiđem na kvalitetan post majstora i znalca kao što si Ti ili g. Zlatko Šubašić uvjek s veseljem pročitam takav post, jer od vas studijskih "štakora" (da izvineš na metafori) se da puno naučiti. Ipak ste vi u tim vodama 24 sata dnevno, a ne kao ja kojem je muzika samo hoby i drugi posao.

Zato još jednom prijatelju, hvala ti na lijepim i korisnim savjetima, a na postove pojedinaca odavde se nemoj sikirati i pjeniti. Prijatelju, demokracija je :lol: , pa svak nek priča i melje što ga volja.


A ostalim kolegama s foruma poručujem : prijatelji, nemojte mi sikirati Nedima, jer nedim je ovdje živa enciklopedija muzike što se tiće studijskog rada, i nema te klavijature koju naš Nedim ne zna u detalje, barem što se tiće velike "trojke", a o ostalim workstationima tipa Novation, Nordlead, Kurzweill ... i inim za koje sam ja samo čuo (da su dobri) a nikad ih isprobo Nedim vam može ispričati najljepše priče i dati vam savjete i informacije da će vas glava zaboliti od kvalitete informacije. 8)

blatusan 21.06.2006 11:53

Hvala sto se zalazete. Koga god da pitam za EXTREME kazu da je prava stvar. Sada znam zasto da sparam sljedece pola godine a ako ne i vise :) Uglavnom prve pare i ja ga uzimam.
Jos jednom hvala.
Pozdrav, Alen.

BasariStudios 22.06.2006 03:38

Kreso, hvala na komplimentima brale i uvek sam tu sta god treba, a naravno budi i ti kad meni treba, treba mi uvek i cesto.
Sto se tice MUZIKE i TEORIJE i TERCE i HARMONIJE i NOTE i TOGA ja ti ne znam mnogo i blage nemam mozda.
A sto se tice tih STAKATORSKIH SHTEKOVA i PACOVA a i sto AMERI kazu STUDIO NERDS naravno, tu sam uvek.

Pozdrav

Citat:

Originalno postovano od TritonLe
Cao Alena,

Ja mislim da je Extreme slican LE samo ima malo bolje funkcije, mislim vise funkcija. Ja sam sviro na njemu
i super je po mom ukusu ali je tesak, i samo je dobar za soliste, ja bi ti preporucio TR ili LE.

Pozdrav

Kazes da je dobar za SOLISTE, za cega je onda LE? Za neku vecu funkciju? Studio?

triton_Extreme 23.06.2006 07:35

Caos,

ja sam mislio da je dobar za ljude koji samo soliraju, a le je isto dobar za soliste ali se vecinom koristi uz Kombinaciju sa Arranzerom, Extreme jeste bolji ja sam sviro
na njemu skoro, meni je pretesak, a sto se tice masine ona je prava, Sampling je super, memorija itd...

pozdrav

kreso 26.06.2006 09:08

S mog stajališta EXTREME je ne sigurno nego 100 % bolji workstation od LE-a u svakom pogledu.
Ipak se radi o TOP brendu od KORG-ovih workstationa. Dobro, jedan mali Prophecy se može staviti u tu kategoriju kao Mercedes SLK kod KORG-a 8) (Neka mi kolege ne zamjere što radim usporedbu klavijatura s automobilima).

Extreme se može dobro upotrijebiti i u studiu i na live svirkama ... Ma u svakom pogledu.

LE, je dosta slabija inačica. Već samim tim što nema USB priključka ili FD-a pokazuje koliko je KORG ozbiljno mislio na tržišnom probitku u pogledu ovog workstationa. A i kvaliteta izrade je stvarno mizerna. Nekako mi je preplastičan, tipke su užasne, a i svaki put očitavanje samplova koje traju po 5-6 minuta nije pohvalno.
S druge strane iako ovdje neki članovi podržavaju koncepciju napajanja klavijature van kučišta, meni je tekav KORG-ov pristup neozbiljan, jer me naponski ispravljač van kučišta klavijature užasno podsjeća na igračke. A i postoji velika šansa da nehotično staneš na ispravljač, a čovjek od 100 Kg ga garant lomi.
A kako i kaže ona stara "Koliko para, toliko muzike". LE košta kojih 800-900 EUR-a, dok je EXTREME duplo skuplji. Na ovo pokušajte gledati kroz prizmu odnosa Škoda Octavia naspram VW Pasata. Kažu, ista je mašina, ista je majka, ali opet Škoda je Škoda, a Pasat je Pasat. Tako je isto i slučaj između LE-a naspram Extreme-a. Engine je isti, konjaža je jača u korist Extreme, a i limarija je puno bolja. Ostalo nije važno. :lol:

klavijaturista 27.06.2006 09:09

extreme je po mom mišljenju jedan od najboljih korgovih klavijatura stvarno je jak a što se tiče tipki super je svirao sam na takvom i mogu vam reci da je najbolji.

BasariStudios 28.06.2006 03:30

Citat:

Originalno postovano od klavijaturista
extreme je po mom mišljenju jedan od najboljih korgovih klavijatura stvarno je jak a što se tiče tipki super je svirao sam na takvom i mogu vam reci da je najbolji.

Nije najbolji SAMO po tvom mislenju i nije JEDAN OD NAJBOLJIH nego KORG TRITON EXTREME je NAJBOLJA I NAJMOCNIJA KORGova masina momentalno, naravno posle OASYSa.

pOZDRAV

redbul 15.01.2009 01:39

ok sve slazem se, a sta mislite dal' je bolji korg m3 sa radijusom od tritona extreme sa moss-boardom, bas me interesuje, nemam ni jedno ni drugo, ali nesto od ovoga cu nabaviti, pozdrav

dalabu 15.01.2009 01:56

a sta je "radijus" objasni nam , (dvije ipo godine je star post)

korg_man 17.01.2009 04:48

I samo ću dodat:
Triton LE i TR spadaju u jedan koš, a Triton Classic, Studio i Extreme spadaju u drugi koš (ne koš za smeće, naravno). Dalje...
Korg Le i Tr su ISTE dvije stvari osim što TR ima dodatna 32 Mb ROM memorije.
Triton Classic ima 32 Mb ROM-a i 2 ulaza za exb kartice, ali ako se onaj tko ga je kupio nije potrudio i nabavio kartice, nećeš ih ni imati (ako nekupiš)
Triton Studio ima 96 (ako se nevaram) Mb ROM-a i svih 8 mogućih ulaza za exb kartice i takodjer vrrijedi da ako ih nitko prije nije kupio, nećeš ih imati (ako ne kupi)
Triton Extreme ima (gore je napisano koliko ROM), 8 ulaza za karice a SVI ulazi su popunjeni sa SVIM karticama tvorničik (da nebi se čudio zašto je puno skuplji od Studia ili Classica), ima Valve tube force lampu.
Extreme je po meni bolja klavijatura od same M3 (koja je meni komplicirana užasno). Uz to... Triton Extreme je DRUGA na svijetu orkestralna mašina.
Mali ispravak... Triton Extreme može bez ikakvih problema čitati zvukove od Le i TR-a jer prvenstveno koristi LE-ov ROM od prvih 32 Mb, a za TR-a mislim da se moraš malo potruditi i naći semplove u Extremu. Le i Tr NEMOGU čitati zvukove od Extreme-a ako nisu sastavljeni od PRVIH 32 Mb Extremovog ROM-a.

Pozdrav!

korg_man 17.01.2009 04:54

Nije radijus nego radias. Razlika izmedju radiasa i mossa je sljedeća:

MOSS sadrži virtualnu akustiku i virtualnu analogiju, ima 6 (8) glasova polifonije.
Radias sadrži virtualnu analogiju i vocoder, ima 24 glasa polifonije.

KORGMASTER 20.01.2009 07:13

Citat:

Originalno postovano od blatusan (Post 5247)
Vozdra raja, evo jedno pitanje od mene. Neki dan sam sviro na malom koncertu kod druga. Eh on ima Roland va-76 i korg triton extreme. Taj triton extrem mi se svidio strasno. Pa reko da se malo informisem o tom korgu sta je kakv je i sta sve pruza za pretezno narodnu muziku. Pa ako mozete da mi javite dali je to sranje sto bi napravio ili ce se isplatit?
Hvala unaprijed.
Pozdrav, Alen.

Pozdrav,

Evo ovako, promjenio sam jako puno klavijatura od toga i nekoliko Korgova. Za sigurno jedini koji sam zadrzao je Korg Extreme.
O ukusima je tesko raspravljati a ponekad nije ni pametno. Ali se ovdje ne radi o ukusu vec o namjeni.
Prvo moras znati za koju namjenu trazis klavijaturu a onda koja je naj bolja marka i model da to zadovolji.
Extreme nije aranzer i mislim da to vec znas. Ali je u svojoj klasi ne zamjenjiv.

Pozdrav

jager 20.01.2009 10:28

Korgmaster!
Pa pobogu, pobratime ...jel` ti pratis DATUME tih postova na koje odgovaras??
Blatusanov post na koji si odgovorio je postavljen 19.06.2006 .... bezmalo TRI GODINE!
Ajde fundamentalno obrati paznju sledeci put... :)

ivan tr 20.01.2009 11:12

Ja mislim da je ovde rec o extrimu i treba se coveku objasniti blize kakva je to klavijatura. KRESO TI AKO HOCES DA MUVAS NEDIMA TO MOZES I PREKO PRIVATNE PORUKE ILI MSN-a.

ivan tr 20.01.2009 11:14

U jebote kolko je star post tek sm sad video. Kreso Nedim su do sada u braku. Salio sam se malo. Nemojte da mi zamerite:lol:

korg_man 20.01.2009 15:28

Nema veze koliko su stari postovi, važna je točnost informacija a i isto tako ako netko želi postaviti novo isto pitanje, imat ce sve odgovore u ovoj temi.

jager 20.01.2009 21:09

Kako bre nema veze koliko su stari postovi?? Pa na sva slicna pitanje je svako za 3 godine vec milion puta nasao odgovor....

paragovo 20.01.2009 21:25

I posle svega ovoga Alen se ipak odlucio za TR i cica mica gotova prica.
Pozdrav

korg_man 20.01.2009 23:46

Aha, dali to možda znači da sada moderatori trebaju obrisato ovu temu ili šta?? Ne prijatelji. Forum je sajt za razmjenu informacija. Te informacije nemaju rok trajanja i mogu se stalno koristiti.

romario 20.01.2009 23:58

Tako je.
I te stare informacije znaju biti od koristi.

dalabu 21.01.2009 00:43

Pa sta cemo sad? Samo stara informacija je dobra informacija ili sto starija diskusija to bolja diskusija hahahhaah!

vladan.pro 21.01.2009 18:42

Neka moderatori stave lock ako misle da netreba pokretati stare postove!

Yamaha Best 21.01.2009 18:45

Samo mogu da vam se smejem i nista drugo =))=))=))

jager 21.01.2009 20:50

Citat:

Originalno postovano od vladan.pro (Post 67627)
Neka moderatori stave lock ako misle da netreba pokretati stare postove!

Stari postovi nisu lockovani, niti treba da budu. Uvek je moguce, cak i pozeljno "oziveti" stari post, umesto otvarati novi, ukoliko je pitanje u duhu starog posta. Ali, brate mili, davati odgovore na necije pitanje posle 3 godine zaista nema smisla....
No, ukoliko se ova besmislena rasprava i dalje nastavi, licno cu lockovati ovu temu...

@Yamaha Best
Ne ovo smesno .... ovo je za plakanje :(

ERKOOO 21.01.2009 21:33

Joj teme,tri godine se vuce...haj nek je sa srecom,hahaha!
Evo jedan cocek(Semir Ceric Koke)...Mali ubija na extremu.

http://www.youtube.com/watch?v=KH2jE...eature=related

korg_man 21.01.2009 22:01

Citat:

Originalno postovano od vladan.pro (Post 67627)
Neka moderatori stave lock ako misle da netreba pokretati stare postove!

Čekaj malo... Neka stave lock pa neka to odredjeno pitanje bude neriješeno i neka se nadje ponovno netko kome nije jasno i isto pitanje postavi. To ti je vec gužva na forumu kad ima dva pitanja... U slučaju lock-a, moderatori imaju samo više posla pročešljavajući i čisteći forum od duplikata.
Moje je mišljenje da svaku temu ma koliko god staro pitanje bilo, treba zatvoriti sa odgovarajućim odgovorom (točnom informacijom) i ostaviti je unlocked da se i dalje može pisati pitanja vezano uz pojedine stvari u krugu te teme.
Ja znam da je bila tema jako stara, ali je bilo pitanje neriješeno, tj. na kraju zadnje rečenice zadnjeg posta je bio "?", a taj "?" je znak ne završenog posta (malo filizofiram, jel...ali to je moja točka gledišta:))

Vaxter 21.01.2009 22:16

Ljudi, ovo o chemu vi prichate nema veze sa pitanjem i temom, tako da smatram moj post za poslednji off na ovoj temi!
Vidim li josh jedan necu niko vishe videti niti taj post, niti skoro neki novi post onoga koji ga napishe!


Trenutno vrijeme na Forumu 23:39

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org