YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mikrofoni (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Ev nd 767 ili beta 58 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27050)

kolc 20.04.2014 12:07

Ev nd 767 ili beta 58
 
Pozdrav svima i srecni praznici-dvoumim se izmedju ova dva mikrofona ,u stvari bezicna varijanta je u pitanju-ev re2 i mic nd767 ili shure pgx sa betom 58-imam ih za isti novac,bukvalno nove pa bi mi svako mosljenje i komentar dobro dosao-hvala unapred i puno zdravlja i svirki.

denza_ 20.04.2014 12:22

Pozdrav, ja imam EV N/D 767a žičani, i zaista fino radi, jako čisto, imam i SM58 i puno čišće radi od njega, te ima jači izlazni signal pošto koristi neodimijumski magnet. Al ipak isto tako mislim da ćeš betu (ako je originalna, dobro provjeri) brže moći prodat od EV.
I da, ako si naviknut na Shureovu boju, teško ćeš se naviknuti na EV pošto radi dosta čišće u srednjim frekvencijama, moji pjevači opet uzmu SM58 pored EV-a, imaj i to na umu.

Pozdrav

leon.pezic 20.04.2014 13:11

Moj glas ide 58,ja ju u bendu imam,bežični je,stvarno čist zvuk,a sad zavisi sto ti točno tražis od mikrofona


Sent from my iPhone using Tapatalk

beronjan 20.04.2014 13:31

Ja lično Shure nikad ne bih uzeo, jer na moju boju glasa apsolutno nikako ne ide :D Najbolja varijanta ti je da probaš lepo i jedan i drugi, ako imaš priliku, i da na licu mesta vidiš šta ti više odgovara i šta više leži na tvoj glas.

leon.pezic 20.04.2014 13:38

Ee bas sam krenuo pisat da bi najbolje bilo da probas,al evo kolega me preduhitrio :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

EmirTotic 21.04.2014 01:35

Beronjan, sto ti ne odgovara beta? Probaj razna stelovanja, mislim da beta svima odgovara pa me cudi, sta znam... Koji sad mikrofoncic koristis?

Ja sam za betu, najuniverzalniji i koristi se masovno. :)

beronjan 21.04.2014 06:02

Koristim BeyerDynamic već duže vreme i prezadovoljan sam! Trenutno imam TGX58, malo je stariji model, ali odlično radi, mada sam sad nešto u tripu da ga menjam, možda neki od TG V serije ili tako nešto, videćemo... Što se tiče Shura, ne leži mi nikako! Celo veče čačkanje i njakanje sa ekvilajzerom i opet nije to to. A i nekako mi je sav u srednjima, nije mi konkretan, jasan, ne znam... Moj neki lični dojam, a probao sam dosta Shurki, pa i Betu. Ovaj moj BD na koji god mixer da sam stavio, sve potove na 12 sati i to je to :)
Možda ja malo sad izmišljam i tripujem, al' ajd' =))

Akordeonista 21.04.2014 10:53

Shure jeste generalno vise u srednjacima za razliku od EV, Sennheiser, AKG i dr. Rekao bih da svi drugi rade cistije od njega! Medjutim, problem je u tome sto se u celokupnom miksu glas i cuje u srednjem spektru pa su te frekvencije i najpotrebnije. Verovatno zbog toga Shure i jeste postao svetski brend jer u koji god mikser ukljucis cuju se srednjaci i glas se lakse "probija" kroz svirku nego kod recimo AKG-a koji ima izrazene basove i visoke a srednji mu fale.
Ali... uvek ima "ali"! :) Mnogo zavisi do miksera na kom se radi. Recimo, ljudi (jos uvek, mada se sad pojavljuje novi talas digitalnih miksera) najcesce koriste Dynacord PM a on sam po sebi dodaje basove pa na njemu Shure deluje kao "logicnije" resenje. Medjutim, na digitalnim mikserima postoje parametricki ili poluparametricki ekvilajzeri kojima je moguce podesiti sve pomenute mikrofone da rade identicno!
Jednom prilikom smo kolega i ja na Presonus 16.0.2 ukljucili zicne Shure Beta 58 i Sennheiser e845 i kada je EQ u neutralnom polozaju (sve na 12 sati) ta dva mikrofona potpuno drugacije rade! Medjutim, malo smo se poigrali Presonusovim EQ-om (tropojasni poluparametricki EQ) i doveli smo ih da rade gotovo identicno sa jedva, ali jedva cujnim razlikama! Na mikserima koji imaju cetvoropojasnu parametriku sigurno je moguce dovesti do toga da rade isto! Potsecam da postoji ne mala razlika u ceni ova dva mikrofona!
Jos nesto, treba spomenuti ono o cemu veoma mali broj ljudi razmislja kada su bezicni sistemi u pitanju a to je sam sistem prenosa signala! Ista mikrofonska glava ne radi isto na razlicitim bezicnim sistemima!!! Recimo, ako Shure Beta 58 stavite na Shure PG, SLX, ULX ili U4D na svakom ce drugacije raditi! Naravno da ce na U4D najbolje raditi jer je to i ubedljivo najbolji sistem!
Izvinjavam se na dugackom odgovoru ali mislim da je korisno razmisliti o svim segmentima pri kupovini opreme!

milepsr 21.04.2014 11:41

Citat:

Originalno postovano od Akordeonista (Post 269044)
ako Shure Beta 58 stavite na Shure PG, SLX, ULX ili U4D na svakom ce drugacije raditi! Naravno da ce na U4D najbolje raditi jer je to i ubedljivo najbolji sistem!

Upravo to je i sustina. Mikrofonska glava nije skupa, skup je kvalitetan prenos!

Alekso 21.04.2014 18:16

ako shure sm 58 ili beta 58 daju cist zvuk kako sto ovde se prica ondak ovaj foum je osudjen na propast jer to je totalna dezinformacija i laz..sm 58 jedan od najlosijih mikrofona beta 58 malo poboljsana varijanta. nema tu sta mnogo da se kaze a kamoli da se peva na takvim mikrofonima.


Trenutno vrijeme na Forumu 21:08

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org