YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Gasite li klavijaturu (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=20083)

spasoje88 24.09.2011 10:23

Gasite li klavijaturu
 
Evo jedno opste pitanje za klavijaturiste...
Kad upalite klavijaturu kuci i zavrsite sa vezbanjem, jel ostavite klavijaturu da radi pa kad opet naletite malo da vezbate ili gasite? Eto ja naprimer uzeo Pa1x i sad treba mu koji min da se ucita a stalno bi nesto cackao i sviruckao... I onda ja je upalim kad hocu da vezbam i ne gasim je do spavanja! :)
A isto to sam cuo i za Kosmajca... Ne gasi klavijaturu po ceo dan! :) pozz

STUDIOSOS 24.09.2011 10:41

Pa evo naprimjer ja imam korg pa2xpro i tritona tr u kombinacij kada hocu da vijezbam ja upalim obadvije i odvjezbam koji satic zatim pa2xpro ugasim oa TR ostavim da radi posto njemu treba 10-tak minuta da uploaduje boje kasnije ako naletim a ustvari uvijek naletim ponovo palim PA a na TR-u odsviram koji forspil dok se pa neupali

jeftabgd 24.09.2011 12:09

Kad radim tezgu i ako imam pauzu ne gasim je nikako a kuci,kad mi treba ukljicim ,odradim sta treba i gasim.U svakom slucaju ne valja paliti i gasiti svaki cas.

baltik79 24.09.2011 12:11

Neznam za ostale, ali ja imam pa800 i imam utisak da ga bez potrebe netreba drzati upaljenog. Osjetljiva RAM memorija (njihova boljka) i nestabilan napon zacas ga srede. Osim pa800 imam i Kurzweil k2661. Za njega se uopste nesekiram. Mnogo je kvalitetnija od pa800 i nije osjetljiva na promjenu napona (mislim na ove nase oscilacije napona u kucama).

snowkingcro 24.09.2011 13:13

Slažem se,nema potrebe imat sint upaljen po cijeli dan...a i ovo sa paljuckanjem svaki čas mi je isto bez veze... ja sjednem za sint,i dok ne napravim zbog čega sam sjeo,nedižem se... to traje cca 2-3 sata,to mi je dosta za čitav dan...a i kad se želim prisjetit nečega na brzaka,upalim extreme i vježbam na nekom tvorničkom soundu jer dok mi se učitaju semplovi,prođe me volja...

yamahapassion 24.09.2011 14:13

meni vise ugasena nego upaljena stoji. Mada mojoj yamahi dovoljno 10 sec. da mozes da sviras na njoj, ali zadnjih dana kao hobi muzicar prosto nemam vremena da sviram, tako da hvata prasinu :(

Marko__ns 24.09.2011 14:25

I mene zanima da li je bolje gasiti ili ne?
Ja kad je ukljucim veci deo dana mi ostane upaljena jer uvek mi nesto padne na pamet pa cackam. Inace imam Pa500 koji se brzo pali ali nemam naviku da ga gasim do spavanja ili do nekog izlaska iz kuce. :)

Sipapa50sd 24.09.2011 14:47

Druze vrlo jednostavno kad sviras upaljena kad ne sviras ugasena je... jedino u pauzama izmedju sviranja ne gasim... al ne kontam zasto ce mi biti upaljena klavijatura ako necu svirati...

anelkaos 24.09.2011 15:50

Naravno sturju trosi inace :)

Nautica 24.09.2011 16:44

Ja imam pa50 i kad je upalim ne gasim dok ne izadjem negde ili do pre spavanja, tj gasim je tek kad znam da narednih sati necu moci da sviram. ali zna da bude upaljena po 5-6 sati dnevno jer uvek i kad zavrsim vezbanje ja uzmem da cackam nesto :">


Trenutno vrijeme na Forumu 00:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org