YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Tehnike i teorija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Sviranje Solo Orgulje (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4405)

kuki 24.04.2008 17:20

Citat:

Originalno postovano od Alix (Post 35114)
Vidim da mnogi brane Cortana...kad bi vi usparili jednog školovanog muzičara na primjer Baneta Vasića (ne spominjem ga zato što je sviro u Južnom Vetru) i Cortana...Šta bi ustanovili?Da Cortan zna da odsvira jedno 10-tak mlodija i fošpila koje ukrasiva sa jako brzim trilerima i svaki put odsvira istu fošpil na drugi način...E sad kad bi čuli Baneta Vasića...On bi mogo cjeli božji dan da namišlja fošpile i da odsvira melodije a da ih ne ponovi...Dakle njemu se u glavi stvaraju nove moelodije i kompozicije...A još jedna vrlo važna činjenica,Bane bi sve slađe i tačnije odsviro od Cortana a onaj samo mulja...i šta ima on od te svoje brzine...Na tezgu dođe,izmulja par fošpila i iskupi par ljudi oko sebe da se čude kako mu ruke rade,a u svjetu muzike nikad nije uspio...Kakav on material može da odradi da narod kaže---VAAAU...Nikakav,jer zna da nema prave muzičke podloge kao mnogi muzičari ko što su velkov,Vasić,Stojkovi,Nikolić,Mujezinović,Aranđelo vić,kodić,i ostali veliki muzičari...

Imam isto misljenje za njega kao ti!
Ustvari kad bolje razmislim to nije misljenje vec je ziva istina!
Ja bih tu njegovu "muziku" mogao da slusam najvise 5 minuta!

Zuki-Korg 24.04.2008 18:04

Ko je taj Cortan?? Bio sam na Youtube, ali nisam siguran jel taj taj? Svira na V50 i malo je krupnji i izgleda kao da place ujedno kad svira, jel on?

A tebi trebaju skale.. ako imas Pitch-bend na sinta.. uvjezbaj sa to da pravis skale..

I ja sviram sve muzike i pjesme uz skale, ali je ovo drug stil..

Ja ovog cortana nisam nikako slusao, a ja sve skale koristim jer sviram albansku, nashinsku bulgarsku i makedonsku muziku. Ako ti skale sa ovog stila pasu javise na PM pa cu za ovaj stil da ti objasnim kako te nase skale izgledaju, i kako se prave...

Da bi svirio bolje trebas vise vjezbati,- ponekada je dobro i neki pauz na 2-3 dana napraviti, pa da ponovo nastavis. I ako neide nemoj gubiti volju nego vjezbaj i dalje pa ce rezultat doci.

Uglavo ima tu rezultat ali ti nisi zadovljan jer hoces bolje. Pusti da te neko drug cuje (sto ima isti ukus muzike ko ti) pa nek on odredi jel dobro ili bolje nego sto je bilo prije 7 mjeseci...

Ja ti preporucujem da sviras sa Pitch-bendom te skale!

Vjezbaj, vjezbaj i vjezbaj i vjeruj u sebe!!!

ponedeljak 30.04.2008 23:54

Cortan - ima mnogo dobar scenski nastup i vizuelnu koreografiju, al mu fale ideje za melodijska resenja onoga sto svira. Njegova svirka zvuci kao neka tehnicka vezba za vezbanje elasticnosti prstiju, te i samu brzinu sviranja. Ne mogu da slusam to duze od 5 minuta.

A za one koji pocinju da sviraju i lutaju te ne znaju kako da pocnu, neka slusaju Radojku Zivkovic za pocetak, a onda i Tomicu Milic, Ljubisu Pavkovica itd (sto se tice Srpske muzike), Boris Karlov, Ibro Lolov pa onda i Petar Ralcev (sto se tice Bugarske muzike), Gica Cristea, Marcel Budala, Vasile Pandalescu, pa tek onda i Ionica MInune (sto se tice Rumuna)... Od ovih harmonikasa moze da se nauci sve sto treba i jednom "orguljasu". Kad shvatite muziku ovde nabrojanih umetnika, shvaticete koliko je Cortanova muzika prazna i bez ideje.

almir84tuzla 19.05.2008 15:12

bravo Menko legendo tako i ja isto mislim i svaki malo skolovan muzicar,cortan ima samo brzu ruku a ostalo sve jedno te isto svira..pozz

weljko 21.05.2008 00:15

Ma kakav bre Cortan!!...Kristiano...to se uci u skoli.....

weljko 21.05.2008 00:22

Svako moze da bude taj Cortan!Treba ljudi nesto i da se zna,a ne samo trka,ko ce brze da juri prstima po klavijaturi...

ponedeljak 23.05.2008 17:30

Ovo je divlji zapad! Da vidimo ko je brzi na revolveru :)

cvelepa50 23.05.2008 20:57

ee weljko weljko...ajde budi ti cortan pa da vidimo...postavi snimak ovde...pa ce mo da vidimo kakav si ti cortan!!

Pozdrav!


Trenutno vrijeme na Forumu 01:33

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org