YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kutak za harmonikaše (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=30)
-   -   koje su Harmonike dobro za nasu muziku? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=549)

jole2000 01.12.2005 19:04

koje su Harmonike dobro za nasu muziku?
 
koje su Harmonike dobro za nasu muziku?
i da nisu bas preskupe...
kakve vi imate?

_________________________
Premeshteno u harmonikashki kutak...

Vaxter

toma 01.12.2005 19:44

ja imam Dallape 120 basova
i jako sam zadovoljan sa njom
6000 eura sam ju platio

POZDRAV

gorpet 02.12.2005 02:49

Postovani Tomo
 
Ne zanm odakle se javljate, ali pretpostavljam da niste iz Srbije ili Crne Gore, cim ste platili harmoniku 6000 EUR. Ja sam neko ko prilicno dobro poznaje harmonike-izmedju ostalog i zbog toga sto imam pristup jednom servisu za harmonike i stalno sam u toku. Pitate koja je harmonika dobra? Na zalost, ove koje se prave u poslednjih 10-tak godina nisu bas sjajne. Vise se ne radi da traje nego da bude sto jeftinije u proizvodnji a sto skuplje u prodaji! Ja sam sviraovrhunske harmonike o kojima neki mogu samo da sanjaju i zato mogu da pricam o kvalitetu, Imao sam i SetimioSoprani i to jednu od najboljih na Balkanu (a to znaci verovatno i na svetu), Svirao sam i Guerini, a i Dalape. Imao sam i harmoniku koja je po porudzbini radjena za mene u Italiji...
Ako hocete dobru harmoniku-kupite sto stariju harmoniku. Najbolje ja da bude starija od 20, a jos bolje 35-40 godina stara. Tada su radjene serije koje danas ni jedna firma ne radi i takvo nesto skoro da vise i ne mozete da kupite. Mada, ako izdvojite OGROMNU sumu novca-verovatno da ce svaka firma da Vam uradi "pristojnu" harmoniku.
Problem je u tome sto najveci broj muzicara ne zna mnogo o tome sta treba gledati na harmonikama i zati ih je lako prevariti. Vi vidite novu, lepu harmniku, mozda cak i solidno svira i neko Vam, uzme npr 6000 EUR. Ali da li je stvarno dobra videce se tek posle dosta svirke kada pocnu da se eventualno javljaju neki problemi.
Da Vas ne gnjavim vise-poenta je u tome da za duplo manje para u Srbiji mozete da kupite harmoniku kojoj ne mogu da pridju ni najelitnije harmonike koje se prodaju po evropskim metrpolama.Bas tako-za 3000 EUR mozete dobiti Guerini superior 2 ili 3 koje sviraju NEUPOREDIVO bolje od bilo kog Presidenta ORO ili ELEGANT, a koji se inace prodaju po astronomskim ciframa. Ja ovo ne tvrdim proizvoljno vec to mogu uvek prakticno i da dokazem. E sada, stvar se menja ako ste Vi kupili Dalape Supermaestro staru bar 20 gorina ( mada ste je opet PRESKUPO platili jer se ovde VRHUNSKA supermaestro i to ORIGINALNA moze naci za duplo manje.
Za detaljnije informacije mi se slobodno javite na mail midifajl@yahoo.com

yu-midi 02.12.2005 06:40

Re: Postovani Tomo
 
Citat:

Originalno postovano od gorpet
Ne zanm odakle se javljate, ali pretpostavljam da niste iz Srbije ili Crne Gore, cim ste platili harmoniku 6000 EUR.

:lol: :lol: :lol:

toma 02.12.2005 14:52

pardon mislim da sam krivo napisao
6000 njemackih maraka je kostala
tada kada sam ja kupovao jos nije bilo eura
pa sam malo pobrkao valute

gorpet
vidim da se dosta razumite u harmonike pa mozete mi
rec koliko je otprilike cijena nove Dallape ili Guerrini.

moja harmonika je bila polovna kad sam ju kupio
sad je stara nekih 15-ak godina ali joj je zvuk odlican

POZDRAV

gorpet 02.12.2005 23:55

Pitacu ljude koji nabavljaju delove direktno iz Italije. Ne zanm tacno u ovom trenutku, ali mislim da se za cenu jedne nove, mogu kupiti skoro dve stare koje su ujedno i duplo bolje. Cim budem imao preciznije podatke-javicu. To dosta zavisi i od toga gde se kupuje. Nisu iste cene u Nemackoj, ili npr u Kanadi...

cole 03.06.2006 17:45

Re: koje su Harmonike dobro za nasu muziku?
 
[quote="jole2000"]koje su Harmonike dobro za nasu muziku?
i da nisu bas preskupe...
kakve vi imate?

_________________________
Premeshteno u harmonikashki kutak...

Vaxter
[/quo
Pa one koje se najvise koriste. :D Ja licno imam Dallape troglasnu 120 basova 10kg. jubilarna iz 75g. sa 6 duplih registara.Sve su harmonike dobre ja sviram ovu zato sto mi je najbolje ´´lezala´´

nele1 09.09.2006 13:15

NELE
 
OD HARMONIKA VALJA NAJBOLJA JE ARTIST 6 SETIMIO SOPRANI ZATIM IDE SUPER 6 SKANDALI PA GUERINI SUPERIOR 3 ZATIM STARI PREZIDENT 2 TAMO 75_80 GOD I ZATIM SUPERIOR 2 ISTO TIH GODINA I IMAS ISTO TAKO DALAPE ALI NISTO STARU ALI SVE DALAPE KOJE SU 2+2 NIKAKO 3+1

kreso 11.10.2006 15:29

:lol: :lol:
istina, najbolja harmonika za sva vremena je Setimio Soprani Artist VI, ali ne zaboravite da joj je al pari, a možda i bolja Hohner Gola. No to su skupi i vrijedni unikati. Koštaju više od 20.000 €.

Kod nas se u narodnoj muzici jako preferira Guerini i Dallapa, no iz vlastitih iskustva ja bih im uz bok stavio sljedeće modele : Setimio Soprani, Beltuna Balkanstar, Paolo Soprani, Sonola, Vignoni, Aleksandrini ... ma ima ih mali milijon. :wink:

Talijanke imaju stvarno prednost pred njemačkim i ostalim harmonikama zbog svojih specifičnih cassota, ali ima i među "njemicama" dobrih harmonika, no to su uglavnom stariji modeli Hohnerica i Weltmeisterica s duplim kabinama. Uglavnom se radi o peteroglasnim modelima.

Osobno sviram na Dallape Supermaestro i Castelfidardo Ancona 720 (unikatni primjerak - mix između Dallape i Paolo Soprani harmonike). želja mi je Guerrini President Oro II, no pričekat će ona bolja vremena :wink:

kreso 12.10.2006 15:33

Zaboravio sam spomenuti Serenellini harmonike :oops:
Osobno najljepši sound do sada koji sam čuo da proizlazi iz klavirne harmonike.


Trenutno vrijeme na Forumu 20:29

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org