YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland GW-7 tipke (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26424)

zeljko_mo 10.12.2013 18:07

Roland GW-7 tipke
 
znači upravo sam se cuo sa jednim gospodinom iz Livna, poslat ce mi navedenu klavijaturu za 150€... neradi joj 4 tipke... tj on kaže da je stajala 2 godine, nije koristena, i te tipke kad se upru, tek nakon 1sec se oglase...
moje pitanje za vas je, dali je do gumica, hoculi čišćenjem gumica riješit proble, ili je nešto sasvim treće? nebih izdvajo previše para na nju, pošto sam tek uzeo Pa500, a nju sam imo namjeru koristiti ko drugu klavijaturu... hvala lijepo, živili

velja87 10.12.2013 20:22

Ovako mozemo samo da nagadjamo, ali cisto sumnjam da je do gumica, jer kad su gumice u pitanju onda ili svira ili nesvira, ili je eventualno tisi ton, nema ovog kasnjenjenja od 1 sec. Moguce da je kontakt prljav pa ga treba ocistiti, ali kupujes macka u vreci u svakom slucaju. Sto ga nisi pitao sta je problem sa tim dirkama, da li su radile pre i kako je doslo do toga?

zeljko_mo 10.12.2013 20:29

reko mi je kad se ugrije klavijatura, onda znaju da normalno rade... sta god mu to znacilo, al hajd, i nije neki novac...

AcaG600 10.12.2013 20:48

Kad ti bude stigla u svakom slucaju skini dirke komplet, sve izvadi i ocisti gumice i kontakte od prasine i onda ces videti u cemu je problem....Mozda i flet kabli koji ide od dirki zeza, a mozda i prasina....U svakom slucaju kada skines i ocistis, videces u cemu je problem :) Pozdrav

EmirTotic 10.12.2013 23:09

Mislim da od stajanja to ne propada. U svakom slucaju 150e nije mnogo para za tu klavijaturu, a taj kvar sigurno moze da se otkloni, ne bi trebalo da je nista komplikovano.

NordX 10.12.2013 23:16

Ne bih da te plasim drugar,ali imao sam IS50 pre par godina,nije mi radila jedna dirka,menjao sam gumice na toj dirci,ali crkla je ona ploca ispod,tako da moze da bude i to. Nije bas velika cena,uzmi je,pa sta bude :)

Pozdrav.

NordX

zeljko_mo 12.12.2013 19:11

evo me... donijeo sam je prije sat vremena kuci i malo probo, pa da reknem dojmove...
ovako:
stanje je "mint" znači nigdje packe na njoj
pregledo sam šarafe, nikad nije otvarana
malo više tipaka neradi ... oko 10 (klavirske tipke)
kad uprem te nevaljale tipke, neke se cuju tiho, neke skrooz glasno (koda nema osjećaja), a neke se nečuju nikako... i imaju 2 što kad ih uprem nečuju se, ali kad ih malo desno-lijevo pomaknem, onda se izjasne glasno...
hm... sad bih da je rastavljam, a nisam nikad :confused:

velja87 12.12.2013 21:23

Po tome sto si napisao sve su sanse da treba ocistiti gumie i kontakte i da ce raditi! :D
Mozes to sam uraditi, a ako se bojis odnesi kod nekog serivesra. Odma moze i da ti naprska kontakt sprejom ako nesto treba kad otvara i da ti stavi novu bateriju i onda si miran narednih 5-6 godina! :)

AcaG600 12.12.2013 22:13

Samo su ti gumice druze prasinjave, nista vise.... :) Otvori je i ocisti celu klavijaturu (dirke) komplet od prasine, a i kontakte ispod njih, radice ti sigurno bez problema sve posle ciscenja....Pola sata posla :) Pozdrav

NikolayTheM 12.12.2013 22:51

Kod mene na Le se desilo da su dve gumice pukle, tj. pokidale, i jednostavno gumica propadne, ali to sam resio tako sto sam stavio unutar gumice sa gornje strane malu kuglicu od papira, i radilo je sve dok nisam kupio nove. :D

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2


Trenutno vrijeme na Forumu 15:26

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org