YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Dosadio aranžer! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29625)

sale_band 29.08.2016 08:58

Dosadio aranžer!
 
Već skoro 10 godina drndam aranžer kao OMB i, iskreno, dosadio mi je...
I ritmovi, i podesavanja i monotonija, svega mi je preko glave...

Ima li medju vama takvih?

ffb 29.08.2016 09:51

Ti si jos mlad😂,ima nas i sa mnogo duzim stazom😃

casper 29.08.2016 10:45

Pravo kažeš, @ffb. Ja ću na godinu zaokružiti 30tu kako mrdam po tome. :B
Bilo je i "kriza" koje spominje @sale_band. To sam riješavao tako da sam sȃm sebe nagradio najnovijim modelom klavijature. Kada to više nije palilo, onda sam promjenio brend. Zadnjih par godina mi je totalno svejedno, izgleda sam oguglao. :D

Kažu mi neki prijatelji da umjesto ove fore s promjenom klavijature još bolje pomaže da mijenjaš pjevačice. :lol:

sale_band 29.08.2016 12:42

Citat:

Originalno postovano od ffb (Post 291520)
Ti si jos mlad[emoji23],ima nas i sa mnogo duzim stazom[emoji2]



Dobro, staz sa aranzerom sam naveo, datum proizvodnje nije za siru javnost ;)

VUNIMRAV 29.08.2016 21:07

Nekad sam uživao po noći,kad se vraćam,da uključim obično radio ZG,oni su imali balade- bluz-džez varijante ili bih pustio cd sa Azrom i opet njihovim baladama....više ni to ne pomaže,ne pamtim kad sam upalio radio cd!!:(

splendid 30.08.2016 10:57

Trose nas kafane polako koliko vidim...sto kaze Vunimrav ni ja ne pamtim kad sam pustio neki radio da slusam...ili cd...kako se vratiti i sta raditi da bi nam se onaj nekadasnji elan malo povratio...jeli ko od vas nervozan ili nervozniji u odnosu na pre par godina ranije...???

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

nikadvisekorg 30.08.2016 14:52

Citat:

Originalno postovano od casper (Post 291522)

Kažu mi neki prijatelji da umjesto ove fore s promjenom klavijature još bolje pomaže da mijenjaš pjevačice. [emoji38]


Od svega nabrojanog jedino mi to prija [emoji1]

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока

mimiki 30.08.2016 15:23

sta bi drndao da sviras harmoniku ili violinu..... :D ? :D ,ovako imas sirok spektar za drndanje haha =)),mislim da je promena brenda stvarno pravi izazov i osvezenje,ali ko moze priustiti :D da bi odradio svirku moras imati to sto si svirao do sada jer ti je namesteno kako treba I snalazis se gde je sta itd ,a kuci da drndas novu igracku I da sredjujes pa tek onda svirka,prvo po malo nosis da se navikavas I da vezbas misice.Zakljucak je da ti treba jedno 3 000 eura kesa da se osvezis :D
Dodato:
ili kupis uz aranzar kronosa ili fantoma pa njih drndaj ili pocni sax da ucis da sviras :D

casper 30.08.2016 15:47

Treba biti realan.
Zar taxista ne mora kupiti vozilo da bi radio? I k tome ga tanka svaki put kada s njim želi zaradit pare. O izgubljenoj vrijednosti u odnosu na instrumente da ne govorim. Ovakvih primjera u privatnom biznisu je koliko želiš.

Bez investicije nema pravog posla. Pravi posao možeš odraditi samo ako u njemu djelomično i uživaš. Uživanje opet ne možeš ostvariti bez određenog komfora. A komfor opet moraš platiti. I tako se vrtimo u krug.

Ako želiš uživati, raditi i uz to zaraditi, moraš uložiti pare. JBG-a, bez njih ništa. :D

Ili imati 10 tak pjevačica na raspolaganju, pa birati kad je koja slobodna. :D

sale_band 30.08.2016 17:54

Vidim ja da se polako misljenja razilaze po ovoj temi...

Nije problem u nabavci nove klavijature... Imam Pa3x i Kronos X, mogu da imam jos ko zna sta, problem je sto se meni ogadio concept aranzerske svirke. Koncept lupovanih midi fraza koje se vrte beskonacno...

Nema tu ni lepote (koliko god da neko dobro svira) ni uzivanja, bar meni.

Ako cemo realno, svirka sa aranzerom je samo "da se zavrsi pos'o"... Nema tu u stvari svirke, zavaravamo sami sebe. Jos kad vidim pocetnike koji posle par meseci vec idu na tezge sa aranzerima (ali to je druga tema) a ja do prve svirke nekoliko godina svakodnevno "drndao" harmoniku I opet nije bilo dovoljno dobro. Danas je, izgleda, sve dobro...


Trenutno vrijeme na Forumu 08:16

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org