YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Komentari i Pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Uvoz Klavijatura I Opreme Iz Inostranstva?! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4803)

NeX007 02.06.2008 13:42

Uvoz Klavijatura I Opreme Iz Inostranstva?!
 
Da li se isplati uvoziti klavijature i opremu iz Amerike,Engleske,Nemacke...??? Koliko je to sigurno,pouzdano i da li se isplati uraditi takvu stvar?? Ovo je jedna ozbiljna tema,i molio bih i za takve odgovore!!!

bojan_mil 02.06.2008 13:47

Zavisi od nabavne cene po kojoj kupujes, ako se ne varam klavijature su u carinskoj listi pod brojem 9027, i carina je 1%, pa na sve to ide jos i PDV.

jager 02.06.2008 14:57

Upravo sam zamolio naseg speditera da mi se detaljno raspita oko uvoza instrumenata, kako novih, tako i polovnih. Sve informacije koje budem dobio od njega cu postaviti ovde.

Alix 02.06.2008 16:22

kod nas u Sloveniji jeftinije prođeš ako NOVE instrumente nabavljaš u trgovini...A za polovne...Prvo se plaća uvozna taksa,na nju još dodaj DDV (Davek na Dodano Vrednost) i dok platiš pristojbine carinjenja i taksu...Najisplatnije otići za te pare il u Austriju il u Njemačku i kupiti stvar kako treba...

MilaN B.N.S 02.06.2008 17:22

Slusaj brate...
Ja se sa tim ne bih igrao...
Prvo sto,-znam da moje komsije sa
tim imaju lose iskustvo,-a drugo,-kad tebi
covek od koga treba da kupis nije 100% siguran
da ce sve biti u redu...
Tako,-da...
Ne znam,-razmisli...
Ja samo kazem sta ja mislim...
A,-mogu i ja da ti se raspitam,-jer...
Ima jedan lik iz Nemacke donosi robu,
-tj. narucuje,-to su polovne stvari,-pa da njega pitam...
Ako ti nije hitno...
Do sutra bih mogao da postavim ovde...

spale 02.06.2008 19:14

E ovo znam pošto je iz moje branše!!!
Stopa carine na uvoz klavijatura je 1% + PDV (porez na dodatu vrednost).Postoji i caka da ti pošiljalac izda fakturu i na manju vrednost pa da to carinici koji ne znaju stvarnu vrednost sinta progutaju.A ako i prokuže imaju pravo da cenu sa fakture podignu prema ceni istog sinta carinjenog negde u Srbiji.Usluga špedicije (da nije preko veze) za papire je oko 50 eura plus taksa od 240,00 dinara.
Važna stvar su i troškovi transporta-dopreme.Na fakturi za sint paritet isporuke se označava troslovnom oznakom.Ako nećeš da ti troškovi transporta uvećaju osnovicu na koju računaš stopu od 1% na fakturi mora da stoji ovo DDU (mesto u Srbiji) ili CIP (Mesto u Srbiji) ili CPT (Mesto u Srbiji)
Primer:
Sint košta 1000,00 EUR
Carinska osnovica (ako je paritet DDU,CIP,CPT) 1000,00 X 82,4302 (toliki je carinski kurs na današnji dan) =82430,20 RSD X 1%= 824,30 rsd (To je carina)
Poreska osnovica =83254,50 X 18% (porez)=14985,81 RSD
Znači ukupan račun carine + PDV = 15810,11 RSD + još neke fixne takse cca 1000,00RSD
i na to dodaj uslugu špedicije.

Citat:

Originalno postovano od Alix (Post 39464)
kod nas u Sloveniji jeftinije prođeš ako NOVE instrumente nabavljaš u trgovini...A za polovne...Prvo se plaća uvozna taksa,na nju još dodaj DDV (Davek na Dodano Vrednost) i dok platiš pristojbine carinjenja i taksu...Najisplatnije otići za te pare il u Austriju il u Njemačku i kupiti stvar kako treba...

Alix mislim da pošto je i Slovenija u EU kupovina sinta u bilo kojoj zemlji EU je isto kao da si iz Ljubljane otišao u Kranj i kupio sint.Znači nema carine jer je to isto -jedinstveno carinsko tržište.Kad je reč pak o uvozu u Srbiju ako odeš u inostranstvo lično po sint valja računati da na ulazu u Srbiju opet platiš carinu na samoj granici osim ako se ne "dogovoriš" sa našim carinicima.

Alix 02.06.2008 20:02

Znam SPALE,to sam reko za Ljude u Uniji...Inače Uvoz iz Australije ili Amerike je obično bacanje para...A našeg naroda hvala Bogu ima u Europi ko mrava,pa sigurno će se naći koji dobar drugar koji bi prevezo klaviaturu iz EU dole za bivšu Jugu...A da bi ovako naručio i plaćo poreze i slanje---Nema računice kako god pogledaš,bez fakture ko što je kolega spomeno-ne mogu da ocarine vrednost poslanog paketa i da zaračunaju procente...A koliko vidim cjena klaviatura dole je DRASTIČNO nizka nego kod nas...Ovda ljudi traže 400-500eur za DX11,a dole 150-250eur...

jeftabgd 02.06.2008 22:01

Imam puno rodjaka i kolega koji zive u EU i svi mi tvrde a to i nije tesko konstatovati,da su klavijature najjeftinije u Srbiji.Neznam o cemu se radi ali sam konkretno uporedjivao cene sa Holandijom(Roterdam),tamo mi kum zivi vec 10.god. i bavio se muzikom i sve sto sam ja kupio ovde u Bgd, je bilo jeftinije za par stotina evra nego gore.

jager 03.06.2008 02:33

Raspitao sam se, ali kasno :) Spale je sve objasnio mnogo bolje i sa mnogo vise informacija nego sto ih ja imam! Svaka cast, Spale....

BasariStudios 03.06.2008 05:00

Nisam nista skontao, sta znaci RSD?


Trenutno vrijeme na Forumu 20:27

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org